קהילה

 
 
     

לגרש את החושך: בית חינוך "נווה שלום", בהנהלת אורית זוזוט, נרתם השנה לגרש את החושך והעלטה, שתפסו מקום בחיי היומיום עקב המגיפה. בבית הספר השוכן בשכונת נווה זאב, בכוחות משותפים ובאנרגיות טובות, לומדים שם לחיות לצידה.
לקראת חג החנוכה, בית הספר יצא במיזם מיוחד להאיר, לחבר ולקשר את בני הגיל הצעיר, עם הקהילה בכלל ובני הגיל השלישי בפרט, שעדיין צפונים בביתם ושחלקם יושבים בבדידותם.
התלמידים יצרו ובנו חנוכיות יפייפות מחומרים ממוחזרים, איתם הלכו להאיר את בתי הקשישים ששמחו והתרגשו מהמחווה עד דמעות. בנוסף , נבחרו תלמידים בעלי תו ירוק, שביחד עם צוות בית הספר, ביקרו בבית אבות, שימחו וריגשו עד דמעות עם ברכות, סופגניות ואף קינחו בשירים וריקודים עם הדיירים.
כמו כן, ההורים בקהילה נרתמו להדליק חנוכיות על אדני החלונות והאירו את הרחובות, אותם צילם ותיעד רחפן, במקביל ללהקת המחול "פסיפס נווה שלום" בהובלתה של אלה דר, שרקדה ברחובות להנאת כולם.
לקול צלילי שירי חנוכה המוכרים, הנעימו את זמנם של השכנים והעוברים והשבים.
בית ספר נווה שלום, חרט על דגלו להאיר את הלב, לחבק באהבה את הקהילה ולחמם בנתינה, לעשות טוב, ללא כל תמורה, בחנוכה ובכל ימות השנה.
21:53 / 29.11.21
 
       
       
       
       
       
       
       
   
תגידו מה שתגידו, הבריאות שלנו היא השליחות של כולנו!
יום שידורים מיוחד ומרגש ערך רדיו דרום ביום שלישי (26/10), לכבוד אגודת עזרה למרפא, בראשות כבוד הרב אלימלך פירר, לציון ארבע שנים למרכז היום השיקומי בשדרות, שלשם מגיעים גם מבאר שבע והסביבה. חשוב לא פחות.
יום השידורים המיוחד נערך במטרה לגייס כספים להמשך הפעילות ולעורר את המודעות בקרב אנשי הדרום – שיכירו במרכז היום השיקומי המתקדם וידעו שהם יכולים לקבל שירותי סיוע, טיפולים בריאותיים, שיקומיים, סיוע נפשי, פיזי, תרופתי ברמה הגבוהה ביותר ולהיעזר בייעוץ רפואי אישי על ידי כבוד הרב בעצמו.
מרכז היום השיקומי הממוקם בשדרות הוא מרכז ממוגן ובין המתקדמים שיש וניתנים בו מגוון שירותים ייחודים תחת קורת גג אחת החל ממענה שיקומי לחולי ALS, למחלת הפיברומיאלגיה, הפרקינסון, ועד לבריכה טיפולית, חדר כושר שיקומי ושירותי אמבולנסים.
המרכז הוקם ופועל כולו מכספי תרומות ומגוון השירותים ניתנים לזכאיים ללא כל עלות וללא הבדלי דת גזע ומין.
ליום השידורים הגיע לרדיו צוות אגודת עזרה למרפא ובראשו מרגלית תירוש, מנהלת פרויקטים באגודה, קארין כהן, מנהלת השיקום באגודה ומנדי סבח – אחראי מדיה ודיגיטל שדאג גם לטייל בין עמדות ההתרמה שהוקמו בקניון עזריאלי הנגב ובמרכז מקס אמות.
ביום השידורים המרגש לקחו חלק רבים וטובים – מהמטפלים המקצועיים באגודה שסיפרו בהתרגשות רבה על החיבור ותחושת השליחות ועד לסיפורי מטופלים שחלקו בכנות מצמררת איך איכות חייהם וחייהם ניצלו בזכות האגודה והם לא השאירו שום עין יבשה.
גם סלבריטאים כמו הזמר קובי עוז והקומיקאי, השדרן והשחקן צביקה הדר עלו לשידור לברך ולקרוא לאנשים לתרום ולתמוך.
ובזירה המקומית שלנו רואיין ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ, שחקני הפועל באר שבע כמו תומר יוספי, אור דדיה ורועי גורדנה, שקראו לכל האוהדים לפתוח את הלב ולהיות אלופים גם בנתינה, ובן בודה, יושב ראש עמותת ורסמיליה, שגם התגייס לטובת היום המיוחד והעלאת המודעות יחד עם האוהדים.
יום השידורים המיוחד נחתם בנימה מרגשת וקריאה לתרומה כדי שפעילות האגודה תמשיך לפעול ולהתפתח למען כל אותם אנשים אשר זקוקים לה. בריאות לכולם.
12:29 / 07.11.21
   
       
       
   
אחרי החשיפה המלטפת הערב של רועי אדרי (21) מבאר שבע בתוכנית "אקס פקטור", הרתך הכי שווה באזור, שעובד אצל אבא במסגרייה "עופר עבודות אלומיניום ומתכת" (אבל בא עם אמא שרון לאודישנים), ששר למול אביב גפן, נטע ברזילי, מירי מסיקה, רן דנקר ומרגול את השיר "מסיבה" של יסמין מועלם ("באתי עם כמה שירים, אבל הבוחנים אמרו לבחור את זה"), וקיבל פחות מארבעה איקסים - לא לקח ללב את זה שהוא לא יופיע השנה באירווזיון, כי אין ספק שהוא כבש ב15 דקות התהילה, שהוא שמח מכל החשיפה ומתרגש מהעתיד לבוא. הוא, תזכרו את השם, הולך להיות זמר מוכר ואתם עוד תשמעו עליו. זו הסיבה שרצנו לראיין אותו מהר עוד הלילה.

רועי, איך היה?

"הייתה חוויה ממש כייפית. השופטים היו אחלה".

עם יד על הלב, התבאסת שלא העבירו אותך הלאה?

"האמת היא שמהתחלה באתי בגישה שאם זה שלי, אז זה שלי, ואם לא - אז לא, זאת רק ההתחלה".

נטע אמרה שתבוא שנה הבאה, תבוא?

"לא יודע אם שנה הבאה אגיע לריאליטי, אבל לגמרי בטוח שאמשיך לתת בראש ולהוציא שירים איכותיים לגמרי. המטרה היא חו"ל לגמרי".

מה הסגנון המוסיקלי שלך?

"אני עושה מוזיקת סול, פופ, r&b, ובקרוב יוצאים שני שירים מטורפים. אני מאוד מתרגש".

קיבלת תגובות מאז החשיפה?

"המון, מלא הודעות וטלפונים. מאוד משמח ומפרגן"
23:48 / 01.11.21
   
       
       
       
       
       
       
     
השבוע שהיה. טקס מרגש בשם "מתווכים בין עולמות", לזכרו של ראש הממשלה שנרצח, יצחק רבין ז"ל, נערך השנה בתיכון מקיף "רבין" בחסות הטקס השנתי העירוני לזכרו, בדמות 700 תלמידים, הורים, מורים ונציגי העירייה, שהגיעו לזכור את האדם, פועלו ומורשתו בהפקה בסגנון שירים - "שרים בכיכר שלום".
הטקס המרגש הוא פועל יוצא של עבודה משותפת בין תנועות הנוער של באר שבע לבתי הספר והתיכונים. מלבד תלמידי תיכון "רבין", השתתפו נציגים מהמכללה הטכנולוגית של חיל האוויר ובתי הספר: נווה שלום, בארי, סיגליות, הרצוג, יפה נוף, נווה במדבר, אפיק, יובלים, כלניות, מצפה ונטעים-מיתרים.
מנהל בית הספר, שמשון רפאל ונגרובר, ביקש לציין גם את הקשר המיוחד לרחל אימנו. טענתו הייתה כי היא "המבכה על בניה" לבטח מבכה על רבין, שכן הוא הוא מבניה הגדולים של ישראל. אישיותו ופועלו הותירו חותם על המדינה כשם שדמותה שזורה בהיסטוריה של העם שלנו.
טרם הטקס, נערכו מעגלי שיח בהם השתתפו מורים, תלמידים ובני תנועות הנוער שנועדו לעמוד על המושגים "אחריות" ו"מנהיגות". שלומית בן פורת, סגנית מנהלת בחט״ב תיארה: "מה שהיה ראוי לציון הוא מגוון הדעות של בני הנוער מכל הגילים והמסגרות השונות. הדיון נסב סביב: מי היה האיש? מה היה פועלו? מהי אחריות ומנהיגות? ומשמעות הביטוי "יהיה בסדר". מהשיח עלו תובנות שהאירו ושיקפו על ההתנהלות בחיי היום -יום."
הפקה בימוי וניהול מוסיקלי: אריאלה בנימין דומפרוכט.
23:34 / 18.10.21
 
       
       
     
לא עוצר: שי דוד, מנהל מרחב דרום ומועמד ברשימה לכנסת מטעם מפלגת כחול לבן, פועל בימים אלו במרץ ואכפתיות במסדרונות הכנסת ונוכח בועדת ביטחון פנים שעסקה בנושא בטחון התושבים בדרום.
הסיבה שהיא שבזמן זה דוד פועל יחד עם אזרחים מעורבים בנושא בעיית המשילות בבאר שבע בפרט והדרום בכלל, ולאחרונה הקים את "הלובי לביטחון הנגב" הפועל לשיתוף פעולה של מכלול הגורמים בממשלה, במוניציפלי וברחוב למען ביטחונם של תושבי הדרום.

שי, הסבר לנו מה הכוונה ב"בלובי לביטחון הנגב"

"קיבצתי מספר תושבים שאכפת להם, כאלו שיוצאים מהבתים, מהמחשב ומהוואטסאפים ומתכוונים לעשות עבודה. גייסתי את הועד למען הצלת נגב, יהודה בננו, אלמוג כהן וכן הלאה, ואנשים מעיריית באר שבע, וכמובן רוביק מיודע, שמנסים לגבש עמדות ותוכניות פעולה, או פחות פעולה ויותר דרישות ובקשות מהממשל והממסד למה אנחנו וצריכים בנגב, בדגש לכך שלא נוקטים באלימות ואגרסיביות, אלא בבקשה והידברות, וכמובן אחרי שנקבל הבטחות לעמוד על עמידה בהבטחות".

כמה חברים בקבוצה?

"כרגע יש בקבוצה מעל 70 איש וזה בתחילת הדרך. הבאתי את התוכנית לועדת ביטחון פנים שבה רוביק השתתף וגם וראשי מועצות מהנגב, פיני בדש מעומר, בני ביטון מדימונה וכו' - נקווה לקדם ולהתקדם. אנחנו דורשים, מבקשים והממשל אמור לקיים.
20:25 / 09.10.21
 
       
       
       
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה