ליגת העל לנוער לעונת 2017/2018 הגיעה אתמול לסיומה. במשחק האחרון, ניצחה בית"ר ירושלים 1:2 את מכבי פ"ת, במשחק שנדחה ממועדו המקורי לפני שבוע, עקב החום הכבד. בעקבות ההפסד של פתח תקווה, הפועל באר שבע נותרה במקום השישי. זוהי עלייה של שני מקומות מסיום העונה שעברה.

העונה החלה בטלטלה עבור קבוצת הנוער, עם עזיבתו המפתיעה של ניסו אביטן להפועל חדרה. אביטן עשה את הבלתי ייאמן כשהעלה את חדרה לליגת העל, בעוד מי שלקח את המושכות בקבוצות הנוער היה איציק עובדיה. תחילה, לא מעט גבות הורמו באשר למינוי של עובדיה ולעיתוי עזיבתו של אביטן, אך נראה כי עובדיה עמד באופן יחסי במשימתו והצעיד את הנוער לעונה ממוצעת – לא בצמרת, לא בתחתית.

בקרוב נראה את חלקם גם בבוגרים? צילום מתוך האינסטגרםמי

לחצו כאן על מנת להצטרף לערוץ ה-telegram שלנו

מכורים לעיר? הצטרפו גם לקבוצת הוואטסאפ שלנו

שסיים כמלך שערי הליגה של הקבוצה היה איתמר שבירו עם 12 כיבושים, מרביתם הגיעו בתוך כחודשיים. אחריו ברשימת הכיבושים נמצא נועם דיעי (10 כיבושים) ויונתן אליאס וקינגס קאנגווה (8 כיבושים כל אחד). עתידו של קאנגווה, שהיה הזר היחיד של הקבוצה בעונה האחרונה, התחבר לקבוצה הן מבחינה חברית והן מבחינה מקצועית, אך עתידו טרם ברור.

מי ימשיך לסגל הבוגרת?

חמישה שחקנים שיחקו העונה על תקן 'חריגי גיל', כך שהם לא יוכלו לשחק בליגת הנוער בעונה הבאה. החמישה הם: בני נתן, יוני אליאס, השוער עמית קרן, איתמר שבירו ומתן כהן (שצפוי להעביר את הפגרה בליגת כדורגל החופים). עתידם של כל החמישה, כמו גם של המאמן איציק עובדיה, יתבררו לאחר חזרת הצוות המקצועי של הקבוצה הבוגרת מהפגרה. ההערכה הראשונית היא שאיתמר שבירו ובני נתן ימשיכו בקבוצה.

בבאר שבע מרוצים מעלייתו של ניסו אביטן לליגת העל יחד עם הפועל חדרה. כבר בתחילת העונה הנוכחית, "משך" אביטן את מתן כהן אליו לחדרה, אך כהן לא התחבר וכמעט ולא קיבל דקות. יחד עם זאת, לאביטן יש פינה חמה בלב למחלקת הנוער של הפועל באר שבע, בה עבד מספר שנים, וקשריו החמים עם ברק בכר ואלונה ברקת צפויים לתרום להשאלת שחקנים צעירים מבאר שבע אל חדרה.