השחקן החם ביותר בליגת הנוער הבכירה בישראל לא מגיעה מהקבוצות שמתמודדות על אליפות, אלא מהפועל 'השלושה' באר שבע. חלוץ הקבוצה, איתמר שבירו, פתח את שנת 2018 בצורה נהדרת. מתחילת השנה, שיחק שבירו תשעה משחקים יחד עם הקבוצה ומתוכם כבש לא פחות מ-11 שערים.

שמחה וחיוכים (צילום אינסטגרם)

העונה הזו היא השלישית בה שבירו משחק בקבוצת הנוער. בשתי העונות האחרונות, למרות קרדיט גדול שקיבל כחלוץ מפתח, הוא לא הרשים במיוחד. גם בעונה האחרונה וגם בזו שלפנייה לא הצליח לרשום מספר דו ספרתי של שערים (6 ו-8 שערים בשתי העונות האחרונות). למעשה, העונה הזו התחילה בצורה דומה עבור שבירו, אבל עם תחילת השנה האזרחית החדשה – הגיעה נקודת המפנה.

במשחק הראשון של 2018 כבש צמד בהפסד 6:2 להפועל רעננה, אבל מאז המכונה לא מפסיקה לירות – עמה יעמיק כמובן. שבירו ממשיך לכבוש כמעט בכל משחק, כולל שלישייה לרשת של הפועל אשקלון. בסך הכול, עומד שבירו על 11 שערים בתוך פחות חודשיים. כאמור, זהו הנתון הטוב ביותר שלו בקבוצת הנוער של באר שבע, והרגל עוד נטויה.

"איתמר לא התחיל את העונה טוב, אבל לפני כחודשיים משהו בו השתחרר" סיפר מקורב לשחקן, והוסיף "גם החיבור עם איציק (עובדיה – מאמן הקבוצה, נ.ס) עושה לו רק טוב. איתמר כבר שנה שלישית במועדון, מרגיש שהוא מקבל את הקרדיט ושסומכים עליו. זה לא במקרה שהוא נמצא בכושר הכי טוב בקריירה כעת".

במשחק הליגה האחרון שהתקיים, איציק עובדיה לא פתח עם שבירו והקבוצה נקלעת לפיגור 2:0 מול בני יהודה. במחצית, הרים עובדיה את שבירו מהספסל והאחרון גמל לו במהרה עם שער מצמק כבר בנגיעה הראשונה בכדור. מאוחר יותר כבשה הקבוצה שני שערים נוספים בדרך למהפך 2:3 ולחגיגת ניצחון גדולה.

שבירו מתופקד העונה כשחקן חריג גיל, כך שזו העונה האחרונה שלו בקבוצת הנוער. היכולת הנהדרת שלו לא נעלמה מעיניהם של אנשי הקבוצה הבוגרת, אך ההערכה היא שגם הכיבוש בצרורות לא יעניק לו מקום כרגע בסגל, לנוכח המצב הבעייתי בה הקבוצה נמצאת. מה יהיה בעונה הבאה? קשה להעריך נכון לעכשיו. "בוודאי שאיתמר רוצה לשחק בקבוצה הבוגרת, הוא כבר עשה זאת ואין ספק שזו ה-שאיפה הכי גדולה שלו" אמר אותו מקורב.

קבוצת הנוער מדורגת במקום השביעי בליגה. ניתן לומר כי העונה מבחינתם גמורה, מכיוון שהם לא נמצאים בתמונת האליפות וגם לא בסכנת ירידה. האתגר היחיד שנותר הוא גביע המדינה. בסופ'ש הקרוב, תשחק הקבוצה את שלב שמינית הגמר נגד בית"ר ירושלים. הירושלמים בוודאי מתכוננים כבר מעכשיו לנסות ולעצור את השחקן הלוהט של הליגה.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו