פורום דו קיום בנגב שוב עבר את הגבול? לפי ראש העיר רוביק דנילוביץ', בהחלט כן.

"הובא לידיעתנו, כי בכוונת "המולקתא" מיסודו של פורום דו-קיום בנגב, לארח בנכס שהוקצה לעמותה ע"י עיריית באר שבע, בהתאם לנהלי משרד הפנים, פעילות תחת הכותרת: "אימפריית הנשק הישראלית - שיחה עם 'חמושים' ועו"ד איתי מק", כתב ראש העיר במכתב ישיר לחיה נח, מנכ"לית עמותת פורום דו קיום בנגב.

האירוע כאמור, יציג את ממצאי פרויקט "חמושים" העוסק במעקב אחרי מעורבות ישראל במכירת נשק וטכנולוגיות מעקב במקומות שונים בעולם.

-

"מהמידע שנחשפתי אליו בימים האחרונים", הוא מוסיף, "עולה, לכאורה, כי הכוונה היא לקיים דיון הכולל הכפשה של מדינת ישראל, ערכיה ותדמיתה. לצערי, זו לא הפעם הראשונה בא אתם מארחים פעילות מסוג זה, אולם הפעם, כך נראה, הגדשתם הסאה (עבר את הגבול ב.ש.)".

ראש העיר מתייחס לכך שזו לא הפעם הראשונה שהוא מתדיין עם העמותה המדוברת בנוגע לאופי הפעילות שלהם, ונזכיר שרק בינואר השנה יצאו חברי מועצה כנגד העמותה ואמרותיה. הוא מעדכן במכתב כי התקיימה ישיבה ברוח טובה, בה התבקשה העמותה להימנע מפעילות מעין זו בנכס העירוני, "בחרתם להתעלם ואף חמור מכך, הקצנתם את התכנים והפעילויות. משך זמן רב, עמדנו ונשכנו שפתיים, עצמנו עין לפעמים שניים ואפשרנו לכם להמשיך בפעילות בתקווה שבסופו של יום, השכל הישר וההיגיון יגברו".

עוד הוסיף: "לצערי התבדינו. עוד אירוע ועוד אירוע, עוד הקצנה ועוד הקצנה, כאילו כל מטרתכם הינה לעורר פרובוקציות, שיאדירו שמה של העמותה בפני תומכיה..".

-

ראש העיר דנילוביץ' בחר לנקוט עמדה והחליט לסגור את הפעילות המדוברת של העמותה: "..איני יכול עוד לתת להמשך פעילות מתריסה, מפלגת, פרובוקטיבית ובעיקר העומדת בניגוד למטרות ההקצאה ומטרות העמותה, והכל בנכס עירוני, אני פונה אליכם בדרישה לבטל את האירוע המתוכנן ולקיימו בנכס אחר".

שי גליק מנכל בצלמו ומי שהביא את הנושא לידיעת ראש העיר מסר בתגובה: "אנחנו מברכים את ראש העיר על החלטתו ומצפים שהנכס יחזור לבעליו בהקדם האפשרי. כפי שטענו לאורך כל הדרך כל מטרות העמותה הינם פרובקציה וללבות יצרים ולא ההפך".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו