סכנת הגמלים המשוטטים נמשכת: הבוקר התקבל דיווח במשטרה על שני גמלים משוטטים בכביש 25 באזור נבטים, בין דימונה לבאר שבע. שוטרים הוזעקו למקום כדי לפנות את הגמלים וביצעו חסימה של הכביש כדי למנוע פגיעה במשתמשי הדרך. במקביל הזעיקה המשטרה את יחידת הפיצוח של משרד החקלאות להמשך טיפול בגמלים ששוטטו חופשיים בניגוד לחוק.

עת שבמשטרה פעלו לפנות את הגמלים, נהג רכב שהגיע מכיוון דימונה לכיוון באר שבע לא הבחין בחסימת הכביש, המשיך בנסיעתו ופגע באחד הגמלים על הכביש. כתוצאה מהתאונה שניים מנוסעי הרכב נפצעו קל.

תאונה עם גמל. צילום ארכיון

על הגמל שנפגע לא נמצאו סימני זיהוי ובמשטרה פתחו בחקירה כדי לאתר את בעליו "גמל המסתובב חופשי מהווה סכנה ממשית למשתמשי הדרך" אומרים במשטרה ומוסיפים כי "אנו רואים בבעליו של הגמל את האחראי לכך ונפעל יחד עם כלל גורמי האכיפה למיצוי הדין עמו".

תאונות בהן מעורבים גמלים נחשבות קטלניות במיוחד, מאחר צבעה של החיה כצבע המדבר, ומשום שפנסי הרכב מסוגלים להאיר רק את רגליו הגבוהות של הגמל. לאור זאת, הנהגים מתקשים לזהות את הגמל, וכאשר המכונית מתנגשת בו - הגמל, השוקל מעל חצי טון, קורס על הרכב ועל הנהג שבתוכו.

לפני כחודשיים נעצר עלי אל אעסם, בן 71 מתל שבע, בחשד שעדר גמלים השייך לו שוטט בכביש 40 לקיבוץ חצרים, וכי עדר הגמלים שברשותו אחראי לתאונות אחרות בעבר, ביניהם הגמל שגרם למותו של דוד כהן ז"ל, שנהרג בתאונה בדצמבר 2014. במאי 2016 נהרגה תושבת באר שבע מיכל ונטורה ז"ל, כתוצאה מהתנגשות עם שלושה גמלים ששייכים למשפחתו של אל עאסם.

במשטרה פועלים רבות לאיתור וענישת בעלי הגמלים המשוטטים, אך חוסר האחריות המתמשך של בעלי העדרים, המאפשרים לגמלים לשוטט בחופשיות, ממשיך לסכן את משתמשי הדרך.

תאונות עם גמלים משוטטים - חוסר אחריות מתמשך של בעלי העדרים. צילום ארכיון אחמד אבו סוויס