ארתור ניסנוב (41), אסיר המרצה מאסר עולם בכלא אשל ושוהה בהפרדה, ניסה לדקור אמש (רביעי) את סגן מפקד בית הסוהר, שהגיע לביקור שגרתי בתאו. שלושה סוהרים נפצעו קל בעת ההשתלטות עליו, ופונו לבית החולים סורוקה במצב קל, אחד מהם עם חשד לשבר באצבע. כך נחשף באתר פוסטה.

על פי הדיווח, סגן מפקד הכלא הגיע לביקור שגרתי בתאו של האסיר, ואז האחרון התנפל עליו וניסה לדקור אותו בעזרת חפץ חד שהכין מפלסטיק. הסוהרים כאמור השתלטו על האסיר ומפקד הכלא לא נפגע. על פי הדיווח, מדובר באסיר בעל היתקלויות דומות, ככל הנראה על רקע מצבו הנפשי.

האסיר התנפל על סגן מפקד הכלא ופצע שלושה סוהרים. צילום:שב"ס

ניסנוב נידון בעבר ל-42 חודשי מאסר בגין סחיטה, שוד ואיומים. הוא עלה מחבר המדינות בשנת 1993 והתגורר בחדרה, עד שנכנס לכלא בשנת 1997 על מנת לרצות את 42 חודשי מאסרו. ביוני 1998, במהלך חופשה מהכלא, הגיע ניסנוב לגן יד לבנים בחדרה ובעקבות ויכוח שהתפתח בינו לבין אדם אחר בשם דימיטרי אברמוב, דקר ניסנוב את אברמוב למוות. בפברואר 2000 נגזר על ניסנוב מאסר עולם, מאז הוא מוחזק לסירוגין בתנאי הפרדה בשל מסוכנותו בכתלי הכלא שכוללת: איומים על סוהרים, פתיחת אזיקים ואיומים על פגיעה בסגל ובאסירים.

משירות בתי הסוהר נמסר: "במהלך ביקור של סגן מפקד בית הסוהר באגף ההפרדה, אסיר שפוט למאסר עולם ניסה לתקוף את סגן המפקד בעזרת דוקרן מאולתר. הקצין לא נפגע, אך במהלך ההשתלטות על האסיר נפגעו קל מאד שלושה סוהרים, אחד פונה לבית חולים בחשד לשבר באצבע. למקום הוזמן חוקר משטרה".

אחד מבתי הכלא המאובטחים במדינה. צילום: משה שי, פלאש90

כזכור, מוקדם יותר החודש כלא אשל הוצת בשלושה מוקדים שונים על ידי אסירים מכנופיית טנסקי, על רקע חיכוכים עם הנהלת הכלא. מדובר בהצתות מקומיות שהסוהרים השתלטו עליהם זמן קצר לאחר מכן. לא היו נפגעים בהצתות.

בכלא אשל כלואים אסירים מהמסוכנים במדינה, והמלחמה בכותלי הכלא היא יומיומית. כלא אשל ממוקם דקות נסיעה בודדות מהיציאה הדרומית של באר שבע והוא אחד מבתי הכלא המאובטחים בישראל. כלא 'אשל' תוכנן מראש לשמש כמתקן כליאה ומיועד לאכלס כ-900 אסירים. בית הסוהר מורכב מ-14 אגפי כליאה במדרגים שונים כולל אגפים מיוחדים לאסירים ביטחוניים, ביניהם אנשי חמאס, מתכנני פעולות טרור ומחבלים.

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו