בהפועל באר ממשיכים במדיניות אותה החלו להנהיג בעונה שעברה. בהנהלת המועדון קיבלו החלטה לנסות ולהשביח שחקנים צעירים שמסיימים את גיל הנוער בקבוצה, דרך השאלתם לקבוצות אחרות בליגות השונות בישראל. בכך, מקווים בבאר שבע, יצברו השחקנים דקות משחק וניסיון וישתפרו הסיכויים שלהם להיכלל בעתיד בסגל הרחב של אלופת המדינה.

בתום העונה שעברה, 12 שחקנים היו מושאלים מהפועל באר שבע לקבוצות שונות. ניתוח של פעילות השחקנים הללו בקיץ מגלה נתון לא מעודד – רק ארבעה מהם ימשיכו העונה על תקן "מושאלים". שישה מהם שוחררו מהפועל באר שבע ללא תמורה, אחד מהם (דן ביטון) נמכר לקבוצה אחרת ואילו שחקן אחד בלבד (אמיר חלאילה, שעליו נפרט בהמשך) יהיה חלק מהסגל של הפועל באר שבע, לפחות עד ינואר 2018. אז היכן ישחקו השחקנים העונה?

-

שני שחקנים ייצגו את הפועל באר שבע בליגת העל והם עמית ביטון ועמראן אלקרנוואי. שנייהם ישחקו בהפועל עכו. בשני המחזורים עד כה, הפך הצמד הבאר שבעי לשחקנים בולטים בקבוצה הצפונית. עמית ביטון החל את העונה בצורה לא יציבה – מצד אחד, שני שערים בשני משחקים. מצד שני, אדום וגרימת פנדל באותם שני משחקים. אלקרנוואי הרשים עד כה, כשהרשית שער שוויון בדקה ה-90 והעניק לעכו נקודה במשחק החוץ מול נתניה במחזור האחרון. בנוסף, עמית ביטון שיחק שני משחקים מלאים במדי הנבחרת הצעירה בשבוע החולף. לרוע מזלו, אלקרנוואי ספג פציעה ולא נכלל בסגל של הנבחרת הצעירה.

עמית ביטון כובש (ומורחק), אלקרנוואי עם שער דרמטי בדקה ה-90 – הבאר שבעיים מככבים בעכו

את העונה שעברה החל רז רחמים בהפועל פתח תקווה מהליגה הלאומית, אך מכיוון שלא זכה לדקות משחק – עבר בינואר לרובי שפירא חיפה מליגה א' צפון. העונה ימשיך רחמים בליגה א', הפעם במחוז דרום. רחמים יעמוד בשער של מכבי שעריים, שסיימה עונה מאכזבת מבחינתה ונשרה חזרה לליגה א' מהליגה הלאומית. במשחק הבכורה בקבוצה, הפסידו רחמים ושעריים להפועל כפר שלם בגביע המדינה. את השער היחיד במשחק ספג רחמים בדקה ה-114. מושאל נוסף שישתף פעולה עם רחמים בשעריים הוא נועם פורת, שזכה לקחת חלק במשחק גביע המדינה ועלה בדקה ה-83.

נועם גמון סיפק הפתעה מרעננת בחצי העונה האחרונה. גמון, ששימש קפטן קבוצת הנוער, הושאל בינואר להפועל עפולה מהליגה הלאומית, ובניגוד לציפיות הראשוניות, התאקלם בקבוצה בצורה נהדרת. גמון "השתלט" על עמדת המגן בקבוצה הצפונית וחרש את האגף ברובם הניכר של המשחקים, כולל כמה "גיחות" לעמדת הבלם. כאמור, בעונה הזו הוא ימשיך להצפין ויקווה לשמור על מעמדו היציב. עד כה, עלה מהספסל במשחק הליגה הראשון ופתח בהרכב במשחק השני. את המשחק השלישי של קבוצתו פספס משום שנכלל בסגל הנבחרת הצעירה. את היציבות מעפולה לא תרגם לנבחרת הצעירה – שם לא זכה לדקת משחק בשני המשחקים האחרונים.

אור דדיה יצא לראשונה מגבולות מחלקת הנוער של הפועל באר שבע. את העונה הקרובה יבלה בבני לוד מהליגה הלאומית. דדיה החל בצורה מרשימה את הקדנציה בקבוצה של סלימן אזברגה. עד כה שיחק חמישה משחקים, בליגה ובגביע הטוטו. בארבעת מהמשחקים השלים 90 דקות מלאות, ובמשחק הראשון של גביע הטוטו, עלה לשחק במחצית השנייה.

מרשימת המושאלים נעדר שמו של החלוץ הצעיר, אמיר חלאילה. חלאילה נרכש בחלון החורף של העונה שעברה ומיד הושאל להפועל רמת גן מהלאומית, בה לא פרח כפי שצופה ממנו. בסביבתו של חלאילה האמינו כי הקבוצה תשאיל אותו גם העונה, אך בסופו של דבר השחקן נשאר בקבוצה, זאת למרות שיש מספר רב של שחקנים על עמדתו. ההערכה היא כי חלאילה לא יקבל דקות משחק במהלך חצי העונה הקרובה, ויושאל בחודש ינואר לקבוצה אחרת.

-

בשבת: קבוצת הנוער פותחת עונה

העונה החדשה של ליגת העל לנוער בישראל תפתח ביום שבת. הפועל "השלושה" באר שבע תארח את מ.ס אשדוד. המשחק יתקיים בשעה 10:30 בבוקר במגרש האימון "רייסר4", הנמצא בקומפלקס מגרשי האימונים הסמוך לאצטדיון 'טוטו טרנר'.

תהיה זו הופעת הבכורה של איציק עובדיה על הקווים. עובדיה מונה לתפקיד מאמן הנוער בשבוע שעבר, לאחר שניסו אביטן עזב לטובת אימון קבוצת הבוגרים של הפועל חדרה בליגה הלאומית. בשבוע החולף, הספיק עובדיה לעבוד עם שחקניו החדשים, להכיר אותם ולהכין אותם בצורה המקסימלית שניתן לפתיחת העונה.