אנדריי אוזן, יו"ר המועצה הלאומית לספורט ור' מועצת נאות חובב לשעבר, חשוד בקבלת שוחד מיוסף אלקרינאווי, קבלן שזכה במכרז להקמת בניין מועצת נאות חובב ומרכז המבקרים. בית המשפט האריך את מעצרם עד ליום חמישי 12.4.18.

על פי החשד, אוזן קיבל שוחד תמורת הטיית המכרז לטובת אלקרינאווי, כדי שזה יקים את המבנה, שבנייתו טרם הסתיימה. נתון מפתיע שהעלה דו"ח מבקר המדינה על הקמת המבנה, העלה מספר כשלים, כאשר אחד מהם הוא הכפלת הסכום לפרויקט כמעט פי ארבעה, מכ-24 מיליון שקלים ל-82 מיליון שקלים. עוד הוסיף המבקר שההחלטות התקבלו בהליך פגום ללא נימוקים ענייניים תוך פגיעה באינטרס הציבורי. עוד נמצאו כשלים בטיחותיים במבנה, במסגרתם מתוך 77 בדיקות לחוזק הבטון, ב-22 נמצאו ליקויים.

אנדרי אוזן. צילום ארכיון

עוד נטען כי בעוד שנשכרה אדריכלית מנוסה, הקבלן שנבחר בספק היה בעל הניסיון והיכולת לביצוע הפרויקט כנדרש., עוד נטען, כי המועצה לא אכפה באופן מספק את תנאי ההתקשרות עם הקבלן. התנהלותה של המועצה, צוין בדוח המבקר חייבה אותה לשלם עבור עבודה שבוצעה בניגוד לתוכנית האדריכלית, לרבות עלויות תיקון העבודות שהקבלן ביצע באופן פגום.

עו"ד גדעון פנר, סנגורו של אלקירנאווי, טען בדיון בבית משפט השלום בבאר שבע, כי מרשו החליט להפסיק את עבודתו במקום לפני כשנה וחצי על רקע מחלוקת: "הוא לא ראה עין בעין את הפרויקט עם הפיקוח במקום". לדברי הסנגור, בעקבות זאת חילטה המועצה לאלקרינאווי שני מיליון שקל, ועובדה זו מפריכה את הטענה שלפיה בין שני החשודים התקיימו יחסי שוחד. עו"ד פנר הוסיף כי אלקרינאווי מכין בימים אלו על תביעה כספית נגד המועצה התעשייתית חובב.

"יש הרבה דברים נוספים שאנחנו רוצים לשאול על אופן העזיבה" אמר בדיון נציג המשטרה, כאשר היה ידוע על העזיבה של הקבלן. "לטעמנו החשוד עזב מסיבות מסוימות שלא אוכל להשיב". כך פורסם בידי אילנה קוריאל בynet.

השופט איתי ברסלר-גונן ציין בהחלטתו להאריך את מעצרם: "יש בתיק חשד סביר למתן השוחד האמור וליחסים של תן וקח בין אלקרינאוי לאוזן". הוא הוסיף כי ישנו בתיק החקירה מסמך עיקרי המבסס את החשד ונמצא בסתירה לגרסתו של אלקרינאוי כפי שמסר בחקירותיו. "כמובן שהדברים צריכים להיבדק והחקירה רחוקה מלהסתיים, ואין לקבוע שהתשתית הראייתית מצדיקה היום הגשת כתב אישום נגד אלקרינאווי, אולם בדיוק לשם כך קיימת החקירה".

באי כוחו של אוזן, עורכי הדין גדעון פישר ועמיר ג'ורג'י, מסרו: "מרשנו משיב לשאלות המשטרה ומאמין שמדובר באי הבנה ושהדברים יתבהרו בימים הקרובים. מרשנו נותן אמון מלא בגורמי החקירה ומקווה שתמוצה במהרה".