תושבי באר שבע סובלים שנים ממכת פריצות בלתי פוסקת לדירות ולרכבים. 1,009 מקרים של גניבה מתוך רכב דווחו למשטרה בשנת 2017, ו-520 מקרים של פריצה לדירה, ואלו רק המקרים שדווחו. עבירות הרכוש מטרידות מאוד את האזרח הקטן, שמשלם על כך מכיסו, התופעה ממשיכה כל העת, ובמשטרה מגבירים את האכיפה.

בשעות הלילה של יום שישי האחרון (23.2) התקבל דיווח במשטרה על פריצה לרכב ברחוב מבצע עובדה בבאר שבע, הסמוך לדרך מצדה. שוטרים שהגיעו למקום פתחו בסריקות במהלכן אותרו 2 חשודים קטינים, תושבי תל שבע בני 13 ו 14, ואיתם חשודה בת 20 תושבת באר שבע, שאינה בת המגזר. במהלך החקירה עלה חשד כי באירוע מעורב קטין נוסף, בן 17 תושב תל שבע וגם הוא נעצר. מבדיקה עלה כי בנוסף למיוחס לו, הפר החשוד הוראה חוקית שניתנה בידי בימ"ש.

פרצו לרכב ברחוב מבצע עובדה ונתפסו "על חם". צילום: גוגל מפות

בהמשך החקירה התברר כי לא מדובר בפריצה בודדת, אלא בסדרת התפרצויות. החשודים קשרו עצמם לסדרה של 8 התפרצויות לכלי רכב ברחבי העיר באר שבע, גניבת כסף ורכוש מכלי הרכב, ובמקרה נוסף אירוע של פירוק חלקי רכב, סה"כ 9 מקרים. עם תם מלאכת איסוף הראיות הוגש כנגד החשודים כתב אישום ובקשה למעצרם עד תם ההליכים בגין המיוחס להם. החקירה נעשתה בהובלת מחלק הנוער של משטרת באר שבע.

על פי החשד, החשודים אחראים לסדרת פריצות לרכבים ופירוק גלגלים בעיר באר שבע. צילום ארכיון

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו