רבים מתושבי באר שבע נאלצים לאחרונה להתמודד עם דוחות חנייה, לעיתים הדוח מוצדק ולעיתים לא. במקרים שהדוח איננו מוצדק תושבים רבים מוצאים עצמם נאלצים לעבור תהליך אורך ומייגע עד לביטולו ולעיתים אף נאלצים להגיע לבית המשפט לאחר שערעורם נדחה.

תושבת באר שבע חגית פחימה הייתה בדרכה למתחם הקניות ביג, בחודש דצמבר האחרון. בעודה מחפשת חנייה במתחם היא רואה מישהו שמפנה חנייה, כמקובל היא נצמדת לצד הרכבים החונים במטרה לפנות את הדרך לרכב היוצא ולהיכנס במקומו. כל זאת מתרחש בחנייה הסמוכה למעבר חצייה, כאשר היא נמצאת עם רכבה לפני מעבר חצייה.

בעודה מפנה את הדרך לרכב היוצא היא מבחינה בשתי הולכות רגל שמתקרבות לחצות את הכביש ועל כן נשארת במקום כדי לאפשר להן לעבור את הכביש ורק לאחר מכן להתקדם ולהתחיל להחנות את רכבה.

חודשיים לאחר מכן קיבלה בדואר דוח שצולם באמצעות ניידת נוסעת. לטענת חגית לא כרזו לה לפני כן, והיא לא קיבלה אף סימן על מעשה לא חוקי שעשתה: "יש לכם מיקרופון בניידת תגידו משהו, יונדאי נא לזוז, תתריעו, מן הסתם אני יזוז מהמקום. אבל למה לצלם ולברוח בלי שום התראה".

צילום מסך

בתמונות הדוח רואים באופן ברור שרכבה של חגית עומד לפני מעבר חצייה וישנה הולכת רגל שחוצה, בנוסף ניתן לשים לב כי אורות הרכב דולקים. כפי שאומר חגית: "אפשר לראות בתמונות שמצורפות לדוח, מדובר על שניות בין תמונה לתמונה וזהו הם הלכו. מילא היו מצלמים אותי במשך כמה דקות שזה יעיד על זה שאני מחכה למישהו, מורידה מישהו, סתם עומדת שם לאורך זמן. אבל לא פשוט לצלם ולברוח זה השיטה".

לאור כל זאת, אם מצאו הפקחים במעשיה של חגית פגם, היה מתבקש וראוי שחגית תקבל התראה או הערה מאותם פקחים שהיו בניידת, בכדי שתפנה את המקום. אך לפי חגית לא העירו לה, וכעת היא נאלצת לגשת אל אגף הפיקוח של עיריית באר שבע ולהגיש ערעור על הדוח שקיבלה. "הדוח הגיע רק בימים האחרונים על אף שהוא ניתן לפני חודשיים. אני מתכוונת להגיש ערעור ואם הוא לא יתקבל אמשיך ואם צריך אשפט".

תגובת עיריית באר שבע:

בניגוד גמור לטענות כפי שהן מועלות בשאילתה וזאת לאחר בדיקה שערך אגף הפיקוח עולה כי מדובר ברכב שחנה בניגוד לחוק על נתיב נסיעה ובסמוך למעבר חציה המיועד להולכי רגל. בסרטון המתעד את ביצוע העבירה רואים כי בעת חניית הרכב כאמור, בניגוד לחוק מתבצעת פעולה של העלאת נוסע. יצויין שבטרם נרשם הדו"ח בגין עבירה זו צוות הפקחים כרז לנהג לעזוב את המקום אך לשווא מאחר שהנהג עמד בסירובו. על כן, פעלו הפקחים לרישום הקנס בהתאם להוראות החוק וההנחיות המקצועיות.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו