מזה שנה שלמה סובלים דיירי רחוב השלום 131 בשכונה ג' מאיומיה של כלבה תוקפנית המסתובבת בחופשיות במרחב הציבורי של הבניין. בשבועות האחרונים פנו לעירייה ולמשטרת ישראל מספר פעמים כמה מדיירי הבניין בבקשה לטפל בכלבה מסוג רועה גרמני השייכת לאחד מדיירי הבניין ומטילה את אימתה על הדיירים. הכלבה משוטטת באופן חופשי במרחב הציבורי ותוקפת במקרים רבים את הדיירים שלא יכולים לצאת ולהיכנס לביתם בבטחה.

"הוא מאמן את הכלבה לתקוף ויש לו עוד חבר שמגיע עם הכלבה שלו לפעמים", מספרת אחת הדיירות בבניין שביקשה להישאר בעילום שם. עוד הוסיפה כי הוא מאמן את כלבו לתקוף ולהרוג חתולי רחוב ובמקרים רבים ילדי הבניין נחשפים לתקיפות שכאלה.

צילום מסך

לדבריהם, נעשו מצדם ניסיונות רבים לפנות אל אותו הדייר שמאיים עליהם ומסרב לקשור את הכלבה. בשבועות האחרונים התאגדו הדיירים והגישו יחדיו מספר תלונות לעיריית באר שבע ולמשטרת ישראל שנכון להיום כלל לא נענו.

ההחלטה להחריף את המאבק מצד התושבים הגיע בעקבות מקרה קיצון שהתרחש בסוף חודש נובמבר ואף צוין בפנייה הראשונה לעירייה: "בתאריך השלושים בנובמבר קרה מקרה מזעזע. בקומה השנייה מתגוררת אישה בהריון מתקדם. בזמן שהיא מחזירה את בתה בת השמונה מבית הספר, ר' (השם המלא שמור במערכת, נ.ט) נתן הוראה לכלב לתקוף חתול. במסלול הרדיפה הכלבה פגשה את האישה בהריון ואת ביתה. זה היה כל כך מפחיד, שלאחר המקרה האישה והילדה היו צריכות עזרה רפואית. לאחר המקרה האישה הגישה תלונה למשטרה. יש לציין שר' עצמו חזר לדירה ולא עזר לשכנים".

במקרה הנ"ל, אובחנו האם ובתה כלוקות בחרדה על ידי הרופא שטיפל בהן לאחר המקרה. במקרה נוסף המצוין בפנייה, נטען כי בעל הכלבה שלח אותה לתקוף את אביה של אחת מדיירות הבניין כנקמה על כך שהתלוננה נגדו.  

בלה, דיירת נוספת בבניין, מספרת שניסיונות דיירי הבניין לפתור את העניין מול בעל הכלבה עלו בתוהו כשהדייר בכל המקרים אמר שידאג להכניס את הכלבה ובפועל לא עשה כלום: "הוא פשוט לא מקשיב לנו. אמרתי לו כמה פעמים שאני מבינה אותו ושיש לי כלבה בעצמי, אבל בתור בעלים של בעלי חיים עליו לדאוג לביטחון של השכנים. זה מתסכל שאנחנו לא מצליחים פשוט להגיע להבנה בינינו, אנחנו בעד שפה משותפת ויחסים טובים בין הדיירים. אנחנו אוהבים בעלי חיים והכלבה היא לא האשמה במקרה הזה. הבעיה פה היא התנהגות לא ראויה בין שכנים ובין בני אדם".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו