לפני מספר חודשים התחלפה חברת הניקיון של עיריית באר שבע, לאחר שחברת קבלן אחרת זכתה במכרז. כזכור, המכרז הביא לפיטוריהם של לא מעט עובדי ניקיון מבוגרים שזו הייתה פרנסתם. אלא שנראה שאלו שאמורים לשמור על ניקיון העיר – מלכלכים בעצמם. תיעוד שהגיע לידי 'באר שבע נט' מראה מספר עובדי ניקיון של עיריית באר שבע פורקים פסולת מטנדר עירוני, ומשליכים אותה בשטח החולי ברחוב יצחק למדן, מול בית החולים סורוקה.

תושבת הרחוב שהבחינה במתרחש מחלון ביתה, זעמה ופנתה לעירייה אך קיבלה תשובה לא מספקת "פניתי למוקד 106 וקיבלתי מסרון שמדובר בשטח פרטי אז הם לא מטפלים בזה. התשובה הזו לא מצאה חן בעיניי. אמרתי לעצמי שמישהו צריך לאכוף את זה מול גורמים פרטיים וזה לא מעניין אם זה מתחם פרטי או לא". לאחר מכן החליטה הדיירת שהיא לא מוותרת, ופנתה למחלקה לאיכות הסביבה בעיריית באר שבע, שדאגו לאיסוף הפסולת שהשליכו עובדי העירייה.

תשובת העירייה (צילום מסך)

והשטח הפרטי עליו דובר? מדובר בשטח של 21 דונם, המיועד להקמה של 450 יחידות דיור על שדרות רגר. כפי שפרסמנו לאחרונה, רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) סגרה מכרז קרקע לבניית 260 יחידות דיור על השטח המדובר. חברת ש.י.א פרויקטים שזכתה במכרז, תחוייב לקדם תב"ע חדשה להגדלת מספר היחידות ל-450 יחידות דיור, בסמוך לשטחי מסחר ומוסדות ציבור במגרש אחד. עד שזה יקרה, השטח החולי יוותר ככל הנראה ריק ופרוץ.  

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה: "בניגוד לטענות, בשכונה ב' בוצע ניקיון שכזה והפסולת הועברה לשטח פתוח לשם איסוף ע"י מנוף. שיטה זו פועלת היטב וניכרת ירידה משמעותית בפניות הציבור על מפגעי פסולת גושית. אגף לאיכות הסביבה פועל באמצעות צוותים רכובים לאסוף פסולת גושית ברחבי העיר, במקומות שאין גישה וכניסת למנוף".

מאז התחלפה חברת הניקיון במכרז, מנסים בעירייה לשפר את ניקיון המרחב הציבורי, אך אירועים מסוג אלו אומרים דרשני ולא מתקבלים בעין יפה מצד התושבים, שאם היו משליכים ולו מסטיק על הרצפה, היו חוטפים דו"ח על המקום.

לא ברור מדוע השליכו פסולת כה רחוק מהכביש, במידה וזו מיועדת לאיסוף על ידי מנוף. צילום פרטי (1)מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו