דיירי בניין קפלן 12 בשכונה ב' בבאר שבע קיבלו לא מזמן הודעה על צו סגירה, פינוי ואיסור שימוש במבנה המגורים בו הם חיים כיוון שהוא הוכרז כמבנה מסוכן. כלומר, על פי הצו, על הדיירים המתגוררים במבנה לפנות את בתיהם עד לתאריך 15.1. מדובר בבניין מגורים ולו שתי כניסות, כלומר ישנם 48 דיירים שהיו אמורים להתפנות. אולם, אתמול (חמישי ה-28.12), הודיע מ"מ וסגן רה"ע, טל אל-על על דחיית מועד כניסה לתוקף של הצו.

"על הדיירים המתגוררים במבנה לפנות את בתיהם"

בתקופה האחרונה, עם פרסום הודעת צו הפינוי, דיירים רבים מצאו עצמם ניצבים בבעיה. ישנן משפחות רבות שהן בעלות הדירה ומתגוררות בה כבר שנים אשר היו נאלצות לעזוב ולמצוא מקום מגורים חלופי, כנראה בשכירות, ומדובר בהוצאות כספיות לא מתוכננות. בנוסף, הדיירים ייאלצו לשלם סכום כספי רב גם להוצאות השיפוץ כדי שיוכלו להמשיך ולגור בבניין ברחוב קפלן.

בבניין מצויים אנשים מבוגרים וקשישים, חלקם במצב סיעודי, ומעבר דירה היה פוגע בהם רבות. כמו כן, חלק מבעלי הדירות הינם משקיעים אשר לא חיים בעצמם בנכס, והם לא מיהרו להוציא מכספם כדי לסייע ולפתור את הבעיה.

גם כשפנו חלק מהדיירים לגורמים שונים, כמו חברת הביטוח בה הם מבוטחים על המבנה או תרבות הדיור, התשובה לא הייתה חיובית. נאמר להם פעם אחר פעם כי השיקום של המבנה הוא על חשבונם ועליהם לפעול בעצמם. ואכן, בלית ברירה, תושבי הבניין הביאו את מר אבי בזיני, מהנדס-קונסטרוקטור מטעמם כדי שייבחן את מצבו ההנדסי של המבנה וייתן את חוות דעתו.

"המהנדס התחייב לביצוע מעקב אחר המבנה בתדירות של שבועיים–שלושה"

בהודעה שפרסם אתמול (חמישי) המהנדס התחייב לביצוע מעקב אחר המבנה בתדירות של שבועיים–שלושה, והציג לו"ז לתכנון וחיזוק הבניין. על פי חוות דעתו, עבודות החיזוק ייערכו כחודש ימים וכרגע אין סכנה מיידית לקריסת המבנה, לכן מומלץ לדחות את צו הפינוי. בעקבות הודעות של המהנדס, החליטה עיריית באר שבע לדחות את צו הפינוי.

טל אל-על, מ"מ וסגן רה"ע אמר בתגובה: "לעיריית באר שבע חובה עליונה לשמור על בטחון ובטיחות דיירי המבנה והסמוכים לו. לאחר קבלת חוות דעת המהנדס מטעם הדיירים, נערכה התייעצות עם גורמי המקצוע העירונים ולאורה הנחתי את אדף ההנדסה בעיריית באר שבע להודיע לבעלי הנכסים אודות דחיית ביצוע הפינוי בתנאים. נמשיך ללוות באופן הדוק את הדיירים ונעקוב מקרוב אחר יציבותו של המבנה".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו