אמש הופצה ברשתות החברתיות קריאה לביטול כנס תורני בראשות הרב ברלנד, שאמור היה להתקיים ביום חמישי הקרוב 28.12.17 בהיכל התרבות בבאר שבע. הקריאה לבטל את הכנס ולמנוע את מתן הבמה לרב ברלנד, היא לאור היותו עבריין מין מורשע, שהשתחרר לאחרונה ממאסר.

כזכור, ב-2016 הודה הרב ברלנד בשתי עבירות מעשה מגונה ובעבירת תקיפה. בעקבות הודאתו במסגרת עסקת הטיעון, נגזר עליו עונש של 18 חודשי מאסר בפועל, אלא שבפועל ריצה הרב 12 חודשי מאסר בלבד לאור הידרדרות מצבו הבריאותי. מאז שהשתחרר החל הרב להרצות בסדרת כנסים תורניים ברחבי הארץ, והיה אמור לקיים כנס בבאר שבע ביום חמישי הקרוב בהיכל התרבות.

הרב הודה בעבירות מין במסגרת עסקת טיעון. צילום: יונתן זינדל, פלאש90

אלא שבעקבות פניות רבות להיכל התרבות בבאר שבע, החליטו בהנהלה לבטל את הכנס, לאחר שנחשפו לעברו של הרב. "לא ידעתי במי מדובר, יש לי כאן כנס כל יומיים" אמר מנהל היכל התרבות עומר עטר. "לאור פניות רבות להיכל התרבות החלטנו לבטל את הכנס בראשות הרב ברלנד". ביחס להתקשרותו עם חברת ההפקה אמר כי הוא מודע שעלול להיות חשוף לתביעה, וההחלטה נותרת בעינה.

חגית פאר, יו"ר ארגון נעמת מטעם ההסתדרות הכללית, פעלה לביטול האירוע בהיכל התרבות, וכתבה בעמוד הפייסבוק שלה "האיש הזה שאינו ראוי לשאת תואר נכבד של רב,רמס ביד טמאה וברגל גסה את כבודן של נשים שנפלו קורבן למעשיו החולניים״. עוד כתבה: "אני קוראת לכל מי שנתן אישור לקיום האירוע באולם ציבורי ומכובד ,עדיין לא מאוחר לחזור מהחלטה האומללה ולמנוע מאיש הרע הזה, יש למנוע בכל מחיר מתן במה לעבריין אשר מעז בחוצפתו להמשיך להטיף מוסר לאחרים. נעמת חרטה על דיגלה את עקרון חופש הביטוי ,אך יש גבול! לא לאיש זה ושכמותו, שפגע בנשים והרס את חייהן".

המארגנים לא מתרגשים: "יש לנו ביקוש עצום, מתחננים שנביא את הרב ברלנד"

ל'באר שבע נט' נודע כי המארגנים מחפשים כעת מקום חלופי לקיים בו את הכנס. המתנגדים מנגד נותרים דרוכים, ובמקרה שהכנס אכן יתקיים, הם מתכננים להגיע ולהפגין נגד קיומו. "אם יהיה אירוע, נהיה גם אנחנו" כתבה אחת המתנגדות בעמוד הפייסבוק שלה. 

מארגני הכנס של הרב ברלנד טוענים מצדם כי האירוע לא בוטל, אלא יועבר למיקום חדש שיפורסם בהמשך כדי "לחסוך מבעלי המקום החדש את ההטרדות והאיומים של הטרוריסטים".

המארגנים מבטיחים שהכנס יתקיים כמתוכנן במיקום חלופי, שיפורסם בהמשך. צילום: יוסי זליגר, פלאש90

כך נמסר ממארגני הכנס: "האירוע לא בוטל! רעשי הרקע ממש לא מפריעים. לאחר דין ודברים מול מנהלי היכל התרבות שעברו טרור איומים והטרדות מקומץ הקיצונים שמנהלים את הרדיפה האישית נגד הרב ולאור הביקוש הגדול וחוסר מקום באולם הנוכחי הגענו להסכם עם בעלי המקום שנעביר את האירוע למקום יותר רחב וגדול. כאמור, המיקום החדש יפורסם בהמשך. כעת שקיבלנו מקום יותר גדול אנחנו יכולים להמשיך להזמין את הציבור הרחב מכל מקום בארץ ובפרט תושבי הדרום לבוא ולהשתתף באירוע המרגש ולהתרשם מקרוב!

מארגני הכנס בטוחים כי "אלפים רבים יגיעו מכל רחבי הארץ לכנס הנדיר שיתקיים באותה שעה ובאותו תאריך בעיר באר שבע! המיקום המדוייק יפורסם בהמשך כדי לחסוך מבעלי המקום החדש את ההטרדות והאיומים של הטרוריסטים".

" גם ככה יש לנו ביקוש עצום מהרבה מאד מקומות וערים בארץ שמתחננים שנביא לשם את הרב ברלנד וקשה לעמוד בקצב הבקשות. אנו בטוחים שהפרסום הגדול שהם עשו לאירוע בכלי התקשורת יכפיל את כמות המשתתפים כפי שקרה עד היום בשאר האירועים".

האם הכנס יתקיים כמתוכנן או יסוכל ברגע האחרון? ב'באר שבע נט' נמשיך לעדכן.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו