עופר סלע, חבר קיבוץ שדה יואב,  מכהן כמנכ"ל הסינפונייטה הישראלית באר- שבע משנת 2005. בכהונתו כמנכ"ל התזמורת ייצבוחיזק את התשתית הכלכלית של התזמורת, הגדיל את מספר המנויים  ופתח אופק רחב אשר מוביל את הסינפונייטה להישגים חדשים ומשמעותיים בכל מגוון הפעילות המוסיקלית התוססת שהיא מקיימת בארץ ובחו"ל.  סלע יתחיל את תפקידו החדש כמנכ"ל התזמורת הסימפונית ראשל"צ בעוד כשלושה חודשים.

במהלך כהונתו, סלע העניק דגש מיוחד למיזמים הרבים של התזמורת המוקדשים להרחבת פעילותה החינוכית בקרב הדור הצעיר, הכוללות תכניות מוסיקליות לילדים מהגיל הרך, דרך בתי הספר היסודיים והתיכוניים בנגב ועד למוסדות להשכלה גבוהה וכן לתכניות מוסיקליות שהסינפונייטה מקיימת בקרב הקהילה למען רווחתם התרבותית של תושבי האזור על כל גווניו. הישג בולט במיוחד הוא קורס "הכרת התזמורת" בשיתוף עם אוניברסיטת בן גוריון ומכללות האזור. הקורס, ייחודי בעולם הביא אלפי סטודנטים לאולמות הקונצרטים בבאר שבע בתמורה לנקודות זכות אקדמאיות והפך במרוצת השנים לאחד הקורסים הפופולריים ביותר.  כל אלה לצד העשייה הגדולה של התזמורת בתחום המוסיקה הקלאסית, המוסיקה הפופולארית והזמר העברי.

סלע התחיל את תפקידו כמנכ"ל הסינפונייטה לפני כ-12 שנה, אז קיבל לידיו מוסד שסוע וקורס, עם גרעון בגובה של יותר משנת תקציב. עיקר מאמציו בתחילת כהונתו היו בגיוס כספים, ייצוב המערכות והצלת התזמורת מסגירה.

 סלע הכפיל את כמות המנויים של התזמורת וכיום יש מעל 3500 מנויים. אחד המהלכים החשובים בכהונתו של סלע היה חתימה על הסכם קיבוצי מעודכן עם ועד נגני התזמורת והסתדרות העובדים. ההסכם נחתם לאחר שני עשורים ואחרי משא ומתן ממושך ומורכב.

סלע על סיום תפקידו: "אני רואה בהזדמנות שניתנה לי למלא את התפקיד,מתנה גדולה, החוויה הבאר-שבעית היא חוויה מדהימה , מעצבת ותורמת ולבאר-שבע תמיד תהיה פינה חמה בלבי. תודתי נתונה לחברי ההנהלה הציבורית של התזמורת וראש העיר, רוביק דנילוביץ' וכמובן לעובדי ונגני התזמורת. "