סגולות להצלחה ותיקון הנשמהניהול אורח חיים יהודי פירושו הקפדה יתרה ובלתי מתפשרת על הקיום של כלל המצוות ביהדות ושמירה עליהן. ואולם מילוי המצוות והקפדה עליהן קלה כחמורה, עם כל החשיבות העצומה שלו, הוא רק הבסיס שעליו מתקיימת הישות של האדם המאמין והיכולת שלו להתמודד עם כלל המצבים והמאורעות המתרחשים בכל רגע ורגע בחיים שלו ובחיי כל האנשים הסובבים אותו. כיוון שכך, חייב אדם להקפיד גם על מגוון דברים נוספים ומגוון תפילות וסגולות שונות, שכל אחת ואחת מהן מכוונת הן למנוע נזק לגוף ולנשמה מצד אחד, והן לשקוד על תיקון הנפש מצד שני. אילו סגולות להצלחה ותיקון הנשמה קיימים? מהו תיקון בראשית תמן ומהי החשיבות שלו? בשורות הבאות התעמק בסוגיות הללו ובהשפעה של תפילות ואמירות נוספות לשמירה על גופו ונשמתו של המאמין.

Pixabay

סגולות להצלחה ותיקון לנשמה

כאמור, מעבר לקיום תרי"ג מצוות כנדרש על פי היהדות מכל אדם מאמין, יש עוד דברים רבים שעליו לעשות על מנת לשמור את גופו ונפשו מכל רע. חכמים ורבנים תקנו תקנות ויצרו נוסחים של תפילות ובקשות מסוגים שונים, כאשר כל תפילה וכל בקשה נועדה כשלעצמה להגן על הנושא אותה מפני מרעין בישין ומפני כל אירוע וכל מצב שלילי שעלול לבוא אליו חלילה. תיקון לנשמה – בראשית תמן הוא בדיוק מסוג התיקונים הללו. תיקון בראשית תמן הוא אחד מתיקוני הזוהר הקדוש, אשר שתי מטרות יש לו.

המטרה הראשונה היא תיקון הנפש והכוונה שלה לכיוון הנכון והטוב ביותר. התיקון הזה מתווה לנפש את הדרך הנכונה ומונע ממנה להגיע למקומות לא רצויים. המטרה השנייה של תיקון זה היא להציל את הנפש מיצר הרע, העלול לתקוף אותה ולהשפיע עליה גם אם האדם לא רצה בכך מלכתחילה וכל רצונו וכל השאיפה שלו הינה לעשות רק את הטוב בעיני הקדוש ברוך הוא.

נקודת המוצא של כלל התיקונים למיניהם היא שבדרך לטוהר ולשלמות, ניצבים בפני הנשמה מכשולים רבים ששומה עליה להתגבר עליהם. התיקונים אינם אלא אמצעי יעיל ואיכותי, המסייע לאדם המאמין החפץ בכך להימנע מהמכשולים הניצבים בפניו או להתגבר עליהם משעה שנתקל בהם.

סגולות שונות לתיקון הנשמה

כאמור, תיקון בראשית תמן הוא אחד התיקונים החשובים לנשמה. עם זאת, ישנם עוד תיקונים רבים אשר היהודי המאמין יכול להסתייע בהם כאמצעי לשמירה מפני הרע. הסגולה באמירת נשמת כל חי ידועה לכל יהודי מאמין, ספרדי ואשכנזי כאחד. אמנם קיימים הבדלים בנוסח בין ספרדים לאשכנזים, אבל המטרה הכללית היא זהה – תיקון הנשמה. בשבת נאמר התיקון הזה בניגון. דרך נוספת לתיקון, שעשויה להשפיע לטובה על מהלך החיים של אדם, הינה בדיקת הגימטריה של השם שלו. לבדיקת הגימטריה שלך יכולה להיות השפעה מכרעת, כיוון שלגימטריה בתנ"ך יש רמזים רבים שלכל אחד משמעות משלו. עובדה היא שרבים מוסיפים לשמם או משנים או עושים פעולות אחרות, המשנות את השם ומסייעות מהאדם הנושא אותו להימנע ממרעין בישין. בנוסף, אדם שנפגע בצורה כל שהיא בתאונה, ממחלה או בכל דרך אחרת, עשוי להסתייע בבדיקת בגימטריה על מנת להחזיר את האיזון לחיים ולמנוע את ההשפעה הבלתי רצויה של גימטריה שגויה.

לעיתים, השינוי הוא מחויב המציאות בעיקר בגלל שינוי הנסיבות. רמזי גימטריה בתנ"ך יכולים לפתור בעיות לא מעטות ולשנות את מהלך החיים של האדם המאמין. עם זאת, כל פעולה מתחייבת וכל שינוי, כדאי שיתבצע בעצה אחת עם מומחים לדבר אשר יסייעו לאדם המאמין להשיג את המטרות הרצויות לו.

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]  
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה