הלוואות בערבות מדינה – הלוואות לעסקים בערבות המדינהאחת הבעיות הניצבות בפני יזמים המעוניינים להקים עסק חדש, נובעת מהעדר מימון מספיק להקמת העסק. העדר המימון כשלעצמו איננו מהווה בעיה, כיון שלכאורה ניתן לבקש הלוואה בנקאית או אחרת. אבל אליה וקוץ בה – במרבית המקרים, יחויב היזם להעמיד ערבויות מתאימות להלוואה. הערבויות יכולות להיות החתמה של ערבים, פיקדונות כספיים או העמדת נכס נדל"ן כערבות להלוואה. אלא שלא תמיד יכול היזם להעמיד את הערבויות, מה שמסכן את היזמה שלו.

הלוואה

הלוואות בערבות  מדינה נועדו בדיוק למטרה הזאת – לאפשר ליזמים שהרעיון העסקי שלהם הוא טוב וניתן ליישם אותו להוציא את היזמה מהכוח אל הפועל, תוך שמדינת ישראל ערבה למרבית ההשקעה בעסק.

מה זה בעצם הלוואות בערבות מדינה עם חברת הלוואות ישראל

הלוואות בערבות מדינה הן הלוואות שניתנות באמצעות הבנקים, או באמצעות גופים פיננסיים אחרים שנבחרו לצורך כך במכרז שנערך מעת לעת. הגופים המלווים מעניקים את ההלוואות בתנאי ריבית ובפריסת תשלומים כפי שהוגדרו בראש בתנאי המכרז. ואולם הערבות להלוואה ניתנת על ידי המדינה, ובכך פוטרת את היזם מהצורך לכתת רגליים, להשיג ערבים או לחילופין להעמיד את הרכוש האישי שלו, כולל דירת המגורים, כערבות להלוואה.

היתרון במתן הלוואות כאלה הוא גדול, וכל הצדדים מפיקים ממנו תועלת. היזם מקים עסק חדש, כאשר הסכום שהוא משקיע בעסק הוא קטן יחסית – בדרך כלל 25 אחוזים מכלל הסכום הנדרש להקמה של העסק והרצה שלו. את שאר הכסף מלווה המדינה. הבנק נהנה מפירות ההלוואה, כאשר הערבות כנגדה ניתנת על ידי המדינה, מה שמוריד את החשש מפני אי החזרת הכסף. לבסוף, אם העסק מצליח, הוא יעסיק, קרוב לוודאי, מספר עובדים, מה שאמור להקטין בטווח הרחוק את אחוזי האבטלה. הלוואות בערבות  מדינה בליווי הלוואות ישראל מהוות, לפיכך, נדבך חשוב במערכת העסקית והכלכלית בישראל.

אילו סוגי עסקים מקבלים הלוואות בערבות המדינה

לכאורה, יכול יזם בכל תחום לקבל הלוואות בערבות מדינה הלוואות ישראל  בתנאים טובים ובפריסת תשלומים לתקופה ארוכה. עם זאת, הניסיון המצטבר מלמד שבתחומים מסוימים אחוזי ההצלחה גבוהים יותר, מה שהופך אותם לעדיפים מבחינת המלווים. כיון שכך, נציגי הגופים המלווים מתמקדים בתחומים הללו, אף שאינם שוללים על הסף גם הלוואות בתחומים שבהם הסיכון העסקי גבוה יותר.

בכדי לקבל הלוואות בערבות מדינה, על היזמים להכיר את תחום העיסוק שבו הם מבקשים לפתוח עסק. בנוסף, קיימת דרישה להכנת תוכנית עסקית, שתתווה את מסלול ההתקדמות של העסק לקראת מצב של רווחיות. ההמלצה כאן היא להסתייע, הן הגשת הבקשה והן הכנת התוכנית העסקית, במומחים בתחום שיסייעו להכין תוכנית מעשית ויגישו את הבקשה באופן שיגדיל את הסיכויים שלה להתקבל. 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]  
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה