בעלי עסקים בבאר שבע ייתכן שאתם זכאים לפטור מארנונהבעלי העסקים מבאר שבע ייתכן שאתם זכאים לפטור מלא מארנונה לחודשים מרץ אפריל מאי 2020, לפרטים המלאים >>>

בעקבות התקנות ההסדרים במשק המדינה העוסקות במתן הנחה בארנונה, בין השאר לעסקים אשר נפגעו בעקבות משבר נגיף הקורונה, עיריית באר שבע תפעל על פי הדין ותעניק לאלה העומדים בקריטריונים, פטור מלא מארנונה ביחס לחודשים מרץ, אפריל ומאי 2020. העירייה באמצעות אגף הגביה, תפעל ליישם את החלטה באופן מידי, יזום ואטומטי.

ההודעה על הפטור תועבר לזכאים לפי המתווה הבא:

1. עסק ששילם ארנונה שנה מראש – יקבל הודעה בדואר ובמסרון ויקבל החזר כספי בגין שלושה חודשים בהתאם לפרטי הבנק שימולאו

2. עסק שלא שילם עבור חודשים מרץ-אפריל – יקבל פטור אוטומטי לחודשים מרץ-מאי בחשבון הארנונה הקרוב לשנת 2020.

3. עסק ששילם עבור חודשים מרץ ו/או אפריל – יקבל פטור אוטומטי לחודשים מרץ-מאי בחשבון הארנונה הקרוב לשנת 2020 ויזוכה על חשבון חובו לתשלום בחודשים הבאים.

יש לציין מספר הערות לבעלי העסקים:

1. הזכאות להטבה הינה למחזיק בנכס, למעט מחזיק שחדל להחזיק בנכס עד ליום 29.2.2020. 

2. לתשומת לבכם, בהתאם להוראות התקנות, זכאי להנחה שלא פרע במלואה את יתרת הארנונה שהוטלה על הנכס בשנת הכספים, עד יום 31 בדצמבר 2020 תהיה ההנחה שנקבעה לו בטלה מאותו יום ותיווסף ליתרת הארנונה.

בכל דבר ועניין לבירור וקבלת הבהרות בנושא אגף הגביה יעמיד לרשות בעלי העסקים ויתן מענה באמצעות הדואר האלקטרוני [email protected]צילום באר שבע נט

אתם שאלתם אגף הגבייה עונה:

1. איך אני מעודכן על מתן הפטור? אגף הגבייה יבצע אוטומטית את הפטור בחשבון הארנונה לחודשים מאי-יוני 2020 ושם תעודכן על ביצוע הפטור. ניתן לפנות למוקד העסקים המצוין לעיל בכל שאלה או בקשה למתן הבהרה.

2. איך אני יודע אם העסק שלי כלול בפטור? משרד הפנים פרסם רשימה: רצ"ב קישור לתקנה , במסגרת חשבון הארנונה לחודשים מאי-יוני 2020 תדע אם העסק שלך זכאי לפטור. עסקים שאינם זכאים, לא יקבלו את ההנחה בגוף השובר ויהיו חייבים בתשלום הארנונה השוטף.

3. אם שילמתי את הארנונה בגין החודשים מרץ –אפריל מה דיני? במקרה והנך זכאי לפטור מחיוב הארנונה , תבוצע ההנחה במערכות העירייה בהתאם לתקנות ותזוכה בגין תשלום החודשים הבאים בחשבונך אצלנו.

4. שילמתי את כל השנה מראש, איך אוכל לקבל את ההחזר הכספי בגין תקופת ההנחה? החזר כספים יועבר לחשבון הבנק שלך, יש להגיש בקשה בטופס בקשה להחזר כספים ולשלוח אלינו.

5. אם לא קיבלתי את הפטור ואני חושב שמגיע לי, למי עלי לפנות? יש לפנות בכתב למנהל הארנונה, אגף הגבייה ייבחן את הבקשה בהתאם לתקנות. את מכתב הבקשה ניתן לשלוח באמצעות דוא"ל [email protected]

בנוסף, בימים הקרובים יתקיים מפגש מקוון בשידור חי LIVE יחד עם גזבר העירייה, רו"ח תומר ביטון, ומנהל אגף הגבייה, מר יחיאל חמו, בו תוכלו להעלות שאלות בנוגע לפטור מארנונה.

כמו כן, אגף הגבייה יפרסם בקרוב מועדים לתיאום פגישה אישית עם נציגי השירות ומנהלת מחלקת העסקים, באמצעות יישומון ZOOM. 

למידע נוסף >> https://www.beer-sheva.muni.il/CoronaVirus/Pages/businessinfo.aspx 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]  
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה