ליגת העל לנשים בכדורגל תפתח הערב. הפועל באר שבע, שעלתה בעונה שעברה מליגת המשנה, תחל את דרכה במשחק בית (וסרמיל, 20:00) מול מכבי חדרה, שסיימה את העונה שעברה במקום השלישי בליגה הבכירה.

קיץ לא שקט עבר על קבוצת הנשים. אחרי חגיגות העלייה באצטדיון 'טוטו טרנר', התאכזבו בקבוצה לגלות כי מענקי העלייה שהובטחו להם לטענתם, לא שולמו. הסאגה המדוברת טרם הסתיימה. במועדון הגישו עתירה לבית הדין במטרה לבחון את הנושא משפטית. הדיון הראשון בנושא נדחה עקב הבחירות המקומיות והוא צפוי להתקיים בחודשיים הקרובים.

ללא הכסף שלכאורה הובטח, התקציב של הקבוצה יעמוד על כ-250,000 שקלים. ענף כדורגל הנשים בארץ אינו מגלגל כספים רבים כמו כדורגל הגברים, אך תקציב כזה נחשב דל באופן יחסי, משום שיש בליגה קבוצות עם תקציבים כפולים ואף מעבר לכך. בהנהלה טוענים כי התקציב שבאמת דרוש לקבוצה הוא לפחות מיליון שקלים, אך הסכום הזה אינו בהישג יד.

למרות המצב הכלכלי הלא מזהיר, בקבוצה מגיעים לפתיחת העונה עם ציפיות גבוהות. חמש שחקניות ברזילאיות הוחתמו במהלך הקיץ והן מעוררות עניין רב בליגה הישראלית כולה. יושב ראש הקבוצה, מיכאל ראובן, נשמע נלהב מהמושבה הברזילאית בבירת הנגב: "הן השחקניות שאנחנו רצינו. אנחנו לא מתחרטים על שום מהלך שנעשה הקיץ. נראה שפגעו בול בכל אחת ואחת".

"מי שרוצה לראות כדורגל ברזילאי בבאר שבע, המשחקים שלנו זה המקום. הרמה שלהן גבוהה מאוד. הן משחקות כדורגל שלעיתים נראה כמו נגינה מדויקת על כלי מוסיקה" אומר ראובן וממשיך "הכדורגל שלנו צפוי להיות מהיר. מי שיגיע, ייהנה מאוד. בנוסף לשחקניות הזרות, הישראליות גם הן ברמה גבוהה ואני מעריך שתהיה לנו עונה טובה מבחינת תוצאות". ראובן מוסיף כי הזרות מתאקלמות בעיר בצורה נהדרת.

השחקניות מברזיל הן: לטיסיה אלבוקרקה (23), טאינה דו ארמל (27), קרלויינה פריירה (35), אלנילדה וירג'יניו (24) ו-סטפני קברל (27). בימים אלה נבחנת אפשרות להסדיר אזרחות לשחקנית ממקסיקו, שהגיעה לארץ במסגרת משלחת. "מדובר בשחקנית שהגיעה לארץ וכרגע מתאמנת אתנו, ייתכן שהיא תהיה חיזוק נוסף. אנחנו נבחן את הדברים לעומקם בימים הקרובים".

בעיית המגרשים בעיר באר שבע, שמותירה את אצטדיון 'וסרמיל' כיחיד לשימוש על ידי כל קבוצות הבוגרים מלבד הפועל באר שבע, לא פוסחת על קבוצת הנשים. ראובן תוקף: "הדבר המרכזי שפוגע בנו העונה זה שאנחנו לא יכולים להתאמן על מגרש איכותי. אנחנו מתבססים על משחק מהיר וזה בעוכרינו לנוכח מצב המגרשים. אני מודע לכך שהבעיה היא גורפת בכל העיר והשחקניות שלנו הן לא היחידות שנפגעות".

מעבר לרמת האימונים, יושב ראש הקבוצה מוחה על כך שקבוצתו אינה משחקת באצטדיון 'טוטו טרנר'. במהלך העונה ישודרו המשחקים באינטרנט אך הצופים שיחפצו לראות את הברזילאיות והישראליות על הדשא יאלצו לראות ברקע את אצטדיון וסרמיל הישן והרעוע. "אנחנו לא צריכים להתאמן ולשחק במגרשים שלא עושים כבוד לעיר, בייחוד כשיש שידורים. לא ברור לי למה אנחנו לא יכולים לשחק באצטדיון 'טוטו טרנר'" תוהה ראובן.

בשבוע שעבר יצאו האדומות למשחק אימון מול אס'א תל אביב. המשחק לא הגיע לסיומו החוקי. מצד באר שבע עלו טענות כי השחקניות מתל אביב הופתעו מהכישרון של האדומות והחליטו לא להמשיך. במצב של 3:3 ופנדל לטובת באר שבע, המשחק פוצץ. "השחקניות שלהן התנשאו עלינו לפני המשחק ואז לא הבינו מאיפה באנו להן. אנחנו, עם תקציב כל כך נמוך, עושות סחרחורת לקבוצה עם תקציב של 2.5 מיליון שקלים" אמרו במועדון. לעומת זאת, בת"א הדפו את הטענות והשיבו: "המשחק פוצץ בגלל התנהלות לא ספורטיבית מצד שתי הקבוצות".