אתמול (20.11.2018) הותר לפרסום כי לאחר 4 חודשים של חקירה סמויה שנערכה ביחידת ההונאה של המחוז הדרומי, נעצרו חמישה חשודים בהכנה ובאספקה של אלכוהול מזוייף שעל פי החשד גרם לעיוורון ואף מוות בחלק מהמקרים

חביות המתנול שנמצאו. צילום באדיבות דוברות המשטרה

לפנות בוקר יצאו צוותים משולבים של חוקרי משטרת ישראל וחוקרי יחידת מע״מ באר שבע לביצוע חיפושים בבתי החשודים, במהלכם אותר באחד מבתי החשודים סליק ובו חביות המכילות ״מתנול״. מדובר בחומר ממנו מכינים את האלכוהול המזוייף שנמכר בחנויות ופיצוציות וגרם למותם של מספר אנשים שהשתמשו בו ולפגיעות פיזיות באחרים.

מחקירה ראשונית של החשוד שבביתו נמצאו 24 חביות בהן ״מתנול״ וכל אחת מהן מכילה 220 ליטר ועלותה היא 10,000 ש״ח. על פי החשד, הוא הכין כ -500 בקבוקי אלכוהול מזוייף אותם שיווק בהמשך לפיצוציות ומרכולים באיזור הדרום. 


מהמשטרה נמסר כי ״מדובר בחקירה נחושה שנועדה לאתר ולפעול כנגד סיכונו של הציבור בשל שימוש פוחז בחומרים מסוכנים על ידי מי מהחשודים, ולאחר שאירעו מספר מקרי מוות ופגיעה גופנית של ממש של אזרחים תמימים. אנו נמשיך לפעול תוך שימוש ביכולות והתחקות אחר כל אלו שיסכנו את שלום הציבור תוך המשך שיתוף פעולה אדוק עם גורמי מקצוע ואכיפה נוספים".