ביום ראשון (10.6) התקבל דיווח במשטרה על חשוד שנכנס לחנות תכשיטים בבית אביסרור, סמוך לתחנת רכבת מרכז והתחנה המרכזית, וגונב את תיקה של אישה על כיסא גלגלים ששהתה באותם רגעים בחנות. "הוא גנב את התיק עם כל מה שהיה לה, כרטיסים של בנק, קופת חולים, תעודת נכה, תעודות זהות, היינו צריכים ללכת ולחדש הכל. היה לה אולי 200 שקל בארנק. מצאו רק את המשקפיים". סיפרה בתה של האישה.

בעקבות האירוע הוזעקה משטרה למקום ואיתרו את החשוד בביצוע העבירה, עליו נמצא גם התיק שעל פי החשד נגנב, אך לדברי בתה של האישה, ללא כל הרכוש. החשוד, תושב באר שבע בן 53 נעצר והחל נגדו הליך פלילי.

לא מדובר במקרה בודד, מתקבלים דיווחים רבים מעת לעת על מקרי חטיפת רכוש וגניבת רכוש מקורבנות תמימים, בין אם מדובר בטלפונים סלולריים או בתיקים. בחודש שעבר (מאי) אירעו לפחות שני מקרים כאלו של גניבת רכוש מבעלי מוגבלות פיזית, האחד בשכונה ד', כשחשוד בן 27 תושב העיר חטף טלפון סלולרי מבעלת מוגבלות פיזית, והשני בשכונה ו', כשחשוד התנפל על אישה בעלת מוגבלות פיזית ושדד אותה. החשוד לבסוף נתפס בזכות פעילותם המהירה של עוברי אורח.

אזרח וחייל עצרו חשוד בשוד בעלת מוגבלות פיזית

בעלת מוגבלות פיזית בשכונה ד' נשדדה

"משטרת ישראל רואה בחומרה ניצול מוגבלותו של אדם כאמצעי לביצוע עבירה פלילית כנגדו, ותפעל למיצוי הדין עם החשוד". ציינו במשטרה.