ליאור בר, בעל תחנת דלק "פז" בבאר שבע, סופג שנים ארוכות מקרי שוד רבים. הפעם האחרונה הייתה בחודש מרץ. שלושה רעולי פנים הגיעו לפנות בוקר ברכב עם לוחיות רישוי מזוייפות, נכנסו לתחנת הדלק כשהם חמושים בכלי מתכת, ושדדו את הקופה ומדפי הסיגריות בחנות הנוחות תוך שהם זורעים הרס במקום וגורמים נזקים של עשרות אלפי שקלים. העובד המבוהל נותר חסר אונים למראה השודדים ועזב את עבודתו לאחר המקרה. 

שלושה חודשים חלפו מאז השוד, ולפני מספר ימים קיבל ליאור, בעל התחנה, הודעה בדואר כי התיק בעניין השוד נסגר בגין עילת "עבריין לא נודע", עילה לסגירת תיק כאשר המשטרה לא מצליחה לשים ידיה על הפושעים. סגירת התיק קוממה את ליאור "ב-4 השנים האחרונות התחנה שלי נשדדה 7 פעמים. בחודשים פברואר ומרץ נשדדו לפחות 10 מתוך 25 תחנות דלק בבאר שבע".

שוד נוסף באותה תחנת הדלק 'פז' בבאר שבע ב-2016: 

ליאור מפנה אצבע מאשימה אל הרשויות, שכשלו לטענתו במציאת הפושעים שאחראים לנזק שנגרם לחנות הנוחות בתחנת הדלק, "גם כאשר נתפסים העבריינים לאחר פעילות משטרתית מאומצת הם זוכים לייחס "מתחשב" "מקל" ו"הומני" על ידי הרשות השופטת, עבריינים מועדים שזו אינה ההרשאה הראשונה שלהם זוכים להתחמק ממאסר באמצעות חלופת עבודות שירות מקלות, ופיצויים מוקטנים לנפגעים אם בכלל, פיצויים שלרוב אינם משולמים על ידם" כתב ליאור בפייסבוק.

"חברו את האמור לעיל יחדיו וקיבלת את "הדרום הפרוע" במלא הדרו, מושג אשר צץ בשבועות אחרונים בתקשורת באמצעות סרטוני האלימות והירי בכבישים וזכה חיש מהר לפלסטר השלטוני התורן באמצעות העמדת ניידות מג"ב לנראות ו"תחושת" ביטחון בצמתים, תחושה המסתכמת ב 100 מטר לפני הניידת ונמשכת במקסימום 10 מטרים אחריה".

"אז משטרה ופרקליטות יקרים, קבלו את התנצלותי כי לא השכלתי להשיג עבורכם את פרטיהם של אותם בני מיעוטים אשר בזזו את רכושי חבטו בעובד שלי, גרמו לו לעזוב את העבודה עם טראומה קשה לכל חייו ולהותיר אותי שוב עם ההתמודדות החוזרת של שיקום העסק ובעיקר עם תחושת החמיצות של אזרח סוג....".

לדברי ליאור אלו לא רק מקרי שוד שאירעו בתחנה בשנים האחרונות, אלא גם גניבות רכבים מלקוחות מתדלקים, גניבת ציוד, גניבת נשק מרכב, וגם מקרי שוד שבוצעו עת שלקוחות נמצאים בתחנה. נראה כי השודדים לא מורתעים מרשויות החוק, ומצליחים לחמוק מידיהן פעם נוספת, כשבעלי תחנות הדלק והלקוחות נותרים חסרי אונים.

ממשטרת מרחב הנגב נמסר בתגובה : "במרוצת השנים האחרונות הוגשו בידי המתלונן מספר תלונות. במקרה הנדון התיק נסגר לאחר שנבחן בידי הפרקליטות. למותר לציין כי משטרת ישראל רשמה לאחרונה הישגים בתחום הלחימה בפשיעה החמורה, סיווג התיק אינו משפיע ואינו מלמד על המשך העיסוק בו".

מפרקליטות מחוז הדרום נמסר בתגובה: "תיק זה הועבר לפרקליטות ע"י המשטרה עם המלצת סגירה לאחר שלא אותר חשוד בביצוע המעשה. לאור האמור הורתה הפרקליטות על סגירת התיק בעילה של עבריין לא נודע. יובהר כי ככל שימצאו ראיות בעתיד בדבר זהותו של חשוד כזה או אחר - יפתח התיק ויבחן מחדש".