מחריפים את המאבק: שדרות רגר נחסמו לתנועה; מפגין נעצר

$(function(){setImageBanner('98612529-20ed-480a-91bf-74af31cb5cdd','/dyncontent/2024/3/21/f0bff0df-977b-40ad-bfa7-e0143f5efecd.jpg',17661,'רבין 0324 אייטם',525,78,false,32653,'Image','');})

ההפגנות בב"ש מעלות הערב הילוך: בשעה זו מפגינים חוסמים את צומת רגר לתנועה; פרופסור מאוניברסיטת תל אביב נעצר ונלקח אל תחנת המשטרה בב"ש לחקירה

מפגינים מדליקים אבוקה במהלך חסימת אחד הכבישים בהפגנה הערב. קרדיט תניא צין וולדקס

הערב, החל מהשעה 20:30 הגיעו כמידי שבת מפגינים לרחבת המשכן לאומנויות הבמה כשהם קוראים להתפטרות הממשלה ולשחרור החטופים. אך בניגוד לשבועות הקודמים בהם התנהלו עצרות המחאה ברחבי הארץ על מי מנוחות באופן יחסי, הפעם נדמה כי ראשי המחאה החליטו להחריף את מאבקם. נדמה כי גם בב"ש נשמעו הערב המפגינים להוראות, ובשעה זו הם חוסמים לתנועה את צומת רגר.

הערב, במסגרת עצרת המחאה השבועית בב"ש כנגד הממשלה בה דורשים המפגינים לקיים בחירות ללא דיחוי, ינאמו מספר דוברים, תושבי הדרום ונציגי ארגוני מחאה שמבטאים את אשר על ליבם ואת זעקתם האישית או הציבורית הקשורה למצב הרגיש לאור הלחימה המתמשכת ומספר השבויים הגבוה שטרם שוחררו לחופשי. בין הדוברים הערב ניתן למנות את יסמין סאקס פרידמן - חברת כנסת מטעם מפלגת יש עתיד תושבת ב"ש במקור, ד״ר מאזן אבו סיאם - חבר מועצת העיר רהט, יעל יחיאלי - מייסדת מיזם 5050 - שותפות ושוויון מגדרי וכלנית שרון - ממייסדות החזית הורודה, כאשר את הערב מנחה אדולפו יודצ'ק - חבר קבוצת הארגון של מחאת באר שבע.

מדיווחים שרצים כרגע בקבוצות המחאה, פרופ' ניר בן טל מאוניברסיטת ת"א נעצר במהלך ההפגנה הערב בב"ש והוא נמצא בדרכו לחקירה בתחנת המשטרה שבעיר העתיקה.

מעדכון שמגיע (נכון לשעה 23:08): מפגינים מארגון "החזית הורודה" הגיעו לתחנת ב"'ש במטרה למחות על מעצרו של הפרופסור שנמצא כעת בתחנת המשטרה בב"ש.

מפגיני ארגון החזית הורודה בהפגנה הערב מול תחנת המשטרה בה נמצא הפרופסור שנעצר. קרדיט שרית לייזרוביץ'

חסימת רחוב הראשי בעיר, שדרות רגר - באר שבע. קרדיט תניא ציון וולדקס

יסמין סאקס פרידמן- ח"כ מיש עתיד, במקור מב"ש:

"בחודשים האחרונים מתנהל קמפיין נגד משפחות החטופים. כאילו שלא מדובר באחים שלנו, בחלק מהעם שלנו באנשים יקרים שהופקרו על ידי המדינה. הפכו את משפחות החטופים לאויבי העם. מחדל השביעי באוקטובר הם סיבה מספיק טובה בגללה צריכה הממשלה הרעה הזאת ללכת הביתה, אבל לא רק".

"אז למה להדיח את כל הממשלה יחד? בואו נדיח אותם אחד אחד. שר האוצר סמוטריץ על תקציב פוליטי - אתה מודח! שר הכלכלה ניר ברקת על זה שהמונופולים מעלים מחירים פעם שלישית השנה –אתה מודח! יריב לוין- שר המשפטים על זה שיצרת את הקרע בעם - אתה מודח! שר השיכון גולדקנוף שאתם מסרבים לשאת בנטל - אתה מודח! שר המסורת עמיחי אליהו שהצבעת נגד עסקת חטופים ומחזיק בתקציב של מיליונים במשרד מיותר - אתה מודח! השר דודי אמסלם – על הרעל והתבערה ושאתה מבלה בטברנות ביון - אתה מודח ! השר לביטחון לאומי – איתמר בן גביר, על 10 נשים שנרצחו מתחילת השנה, על עליה תלולה באלימות על חוסר מקצועיות על 53 כתבי האישום שלך גם אתה – מודח! השר בני גנץ אתה מחזיק בחיים את הממשלה הנוראית הזו שממשיכה להביא עלינו אסונות נוספים אם לא תתעשת גם אתה תהיה בסוף מודח".

"הניסיון שנקרא ממשלת ימין ימין על מלא נכשל כשלון חרוץ! חזית בצפון חזית בדרום, מאה אלף עקורים מביתם, 1400 נרצחים, פיגועים יומיומיים, מאות חטופים, עליות מחירים ללא שליטה שחיתות שלטונית וכספים מגזריים מה עוד צריך לקרות כדי שתקחו אחריות?".

יסמין סאקס פרידמן - חברת כנסת מטעם מפלגת יש עתיד. במקור מבאר שבע. קרדיט תניא ציון וולדקס

יעל יחיאלי - מייסדת מיזם 5050 - שותפות ושוויון מגדרי:

"ביום שאחרי הבחירות הקודמות, נובמבר 2022 כשהבנתי איך הולכת להיראות הממשלה הרעה הזו, הקמתי את מיזם 5050, עם חזון ברור – 50% נשים בכל מוקדי קבלת ההחלטות. במרץ ציינו את יום הנשים הבין לאומי ומדינת ישראל ירדה בשנה הזו למקום ה 83 במדד השוויון. בשבוע שעבר ישראל איבדה את דירוגה כדמוקרטיה ליברלית במדד VDEM, הממשלה הזו לוקחת אותנו לתהום. ואנחנו חייבים וחייבות להיות אלו שיעשו את התיקון. ואין דמוקרטיה בלי שוויון".

"בבחירות האלו לראשונה במדינת ישראל נבחרו 20 מועצות עם 5050 חברי וחברות מועצה. ברוב המקומות בארץ יש כיום יותר חברות מועצה מאשר בעבר. קשה להיות אופטימית בימים אלו, אבל אין לנו ברירה. 5050 שותפות של גברים ונשים זה תיקון. תחשבו איך הייתה מתנהלת המלחמה הזו אם היו 5050 בקבינט המדיני בטחוני, ראינו במלחמה הזו את הלוחמות, הטנקיסטיות, הטייסות, החובשות, נשים נמצאות בלחימה, אבל במוקדי קבלת ההחלטות אין נשים. וזו המשימה שלנו עכשיו".

"אני קוראת לכםן להצטרף אלינו, לקראת הבחירות הבאות לכנסת אנחנו נדרוש מכל המפלגות לעשות רשימות ריצ'רצ' – אנחנו סיימנו עם מפלגות של גנרלים, סיימנו עם מוקדי קבלת ההחלטות שבהן קולן של נשים מושתק. סיימנו עם זה. הדרישה שלנו עכשיו היא 5050 בכל מקום. 5050 זה הביטחון. 5050 זה אמון ואחריות. 5050 זאת התקווה. וזאת המשמרת שלנו".

גידול משמעותי במספר המפגינים לעומת השבועות הקודמים. קרדיט תניא ציון וולדקס

ד״ר מאזן אבו סיאם - חבר מועצת העיר רהט:

"176 ימים בהם 134 חטופים, נשים, גברים ומבוגרים חולים, רעבים ומפוחדים אשר עבורם כל דקה בשבי זה נצח. 176 ימים בהם אין עדיין אחראים בדרגים הפוליטיים ומחפשים אשמים במטרה לגלגל את האחריות ואת הכישלון. 176 ימים בהם המדינה כשלה לשמור על ביטחון אזרחיה ומפזרת נשק בשביל להגיד כן נכשלנו ותגנו על עצמכם. שר ביטחון לאומי אשר מתגאה בחלוקת 100 אלף נשקים לאזרחי מדינה והופך את האזרחים למיליציות חמושות, הרי נשק זה בסופו של דבר יסיים את דרכו במלחמת רחובות ובאלימות בתוך המשפחות וחלק ממנו יתגלגל לפשיעה בחברה הערבית".


"אירוע השביעי לאוקטובר הם תוצר של התדרדרות של שנים. ממשלות נתניהו לדורותיהן זנחו את המצב הפנימי של המדינה והממשלה הנוכחית עם שריה המשיחיים והתנהגותם הלא אחראית, הפיכה משטרית, התגרות בפלסטינים ובמסגד אלאקצא הובילה את המדינה לאסון, ראש הממשלה זנח את הסוגיה הפלסטינית וחשב שתוך כדי הסכמי אברהם הסוגיה תיעלם לחלוטין או תידחק לשוליים. הסכמי אברהם היו אמורים להתקיים בין הנהר לים".


"מלחמה בטרור כן, אבל מלחמה בחפים מפשע לא. הרעבת עם שלם במרחק של 30 דקות נסיעה מבאר שבע כענישה קולקטיבית זה לא אנושי ולא מוסרי .ילדים טובעים בים בשביל להגיע למנת אוכל מוצנחת מהאוויר מול העיניים של כל העולם. את המחיר הזה כולנו נשלם ובעצם לא רק אנחנו אלא הדור הבא או הדורות הבאים שנשאיר להם שכנים שרוטים עמוק וגדלים על שנאה ונקמה".


"עולמית, התמיכה במדינת ישראל נופלת נפילה חופשית, העולם נחשף למה שקורה בעזה הרבה יותר מאשר הישראלים. האנטישמיות מגיעה לממדים חסרי תקדים. "המלחמה לא תיגמר כי אין מטרה מדינית, לא תיגמר כי אין תוכנית ליום שאחרי, לא תיגמר כי הסקרים לא טובים עבור ראש הממשלה אשר ההחלטות שלו מושפעות מסקרים בלבד, לא תיגמר כי צריך להתמודד מול מלחמת חרבות ברזל 2 וזה עם ומדינת ישראל נגד ראש הממשלה וממשלתו, אבל תיגמר שיצאו הרבה מאות אלפים לרחובות ולהודיע לממשלה בקול ברור, נכשלתם והפקרתם את האזרחים וחובתכם להחזיר את המנדט לעם".

כלנית שרון - ממייסדות החזית הורודה

"אנחנו כבר לא ילדות, אנחנו יודעות מתי משקרים לנו הממשלה הבזיונית ביותר שהייתה בתולדות ישראל יוצאת ביום החצי שנה לפגרה- בעוד יקירינו נמקים בשבי! יפה נשמע דבר כזה? זאת המדינה שלנו? בזמן שלמפונות ומפונים אין בית, בזמן שהחברים שלנו עדיין בעזה או בגבול לבנון, מחכים שיגידו להם שנגמרה המלחמה והם יכולים לשוב, בזמן שלאף אחד ואחת מאיתנו אין ביטחון זאת הממשלה שמגיעה לנו?".


"אנחנו הכוח. הקהילה שלנו היא הכוח שישנה את המציאות הישראלית. אין לנו את הפריווילגיה לשבת בבית. אין לנו את הפריווילגיה לחזור לשגרה. זה עלינו. בואו נוביל לבחירות עכשיו!ביבי, גלנט, סמוטריץ׳, פינדרוס וה״יאללה יאללה״ אתם עובדים בשבילנו! אנחנו החלטנו שאין לכם מנדט לצאת לפגרה אז לא יהיה לכם שקט! *מחר נעלה לירושלים, נשב לממשלה וחברי הכנסת על הווריד. נשמיע בכלי הכי דמוקרטי שיש את קולנו ולא נחדול עד שיהיו בחירות. עד שנתקן את מדינת ישראל. נגמר ה״שקט יורים״ כי אם לא נפעל ימשיכו לירות".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected] $(function(){setImageBanner('00791ea7-254c-41ce-9f81-2393e9804b1f','/dyncontent/2024/4/10/1ce44408-1dd9-411b-b3d9-da123a2ff67c.jpg',17729,'עזריאלי 0424 אייטם',525,78,false,32654,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה