לפני כחודש דיווחנו לכם על בני נוער שעבדו ביום הבחירות ולא קיבלו את שכרם. כעת מתברר שהתופעה גדולה פי כמה, כאשר מתברר שבכלל המפלגות שהתמודדו בבחירות האחרונות, ישנם בני נוער ומבוגרים שטרם קיבלו את השכר עבור שעות העבודה הרבות שלהם ביום הבחירות.

ד' אחד מהפעילים שעבדו ביום הבחירות ונאלץ להמתין עד כה לכספו, מספר: "מאז הבחירות עבר כבר יותר מחודש ועדיין לא קיבלתי את השכר שמגיע לי. במהלך כל הזמן הזה ניסיתי לדבר עם כל מי שרק אפשר, אבל כלום לא עזר, רק מעבירים אותי מאחד לשני, כל אחד זורק את האחריות על האחר ובינתיים מי שנפגע מההתנהלות הזאת זה העובדים שבאו היו שעות בקלפיות ובסוף לא קיבלו שום דבר".

בחירות בבאר שבע (למצולמים אין קשר לכתבה)

עובדת נוספת סיפרה למערכת באר שבע נט: "עברו חודשיים מאז קיום הבחירות לראשות המקומית, אבל הכסף לא הועבר בשום צורה. בינתיים יש רק תירוצים שהצ'קים לא הגיעו, יגיעו רק מחר או מחרתיים ואז זה הופך לעוד שבוע שבועיים ובקיצור לא קורה כלום והכסף לא מגיע. לאחרונה התשובה שלהם היא: 'המטה הראשי עוד לא העביר את הכספים'. כל שיחה מסתיימת בהבטחות 'הכסף יגיע מחר מחרתיים' אבל בפועל זה פשוט לא קורה".

מבירור שערכנו עולה הסיבה לאי התשלום, כאשר לטענת כלל המפלגות המדינה טרם העבירה את תקציב הבחירות לכל הסיעות בבאר שבע ולכן השכר מתעכב. ואכן מבדיקת המקרה עולה כי משרד הפנים טרם העביר את תקציב הבחירות מאחר ותיק הבחירות המקומי עדיין לא נסגר.

הסיבה שבגללה נותר תיק הבחירות פתוח היא חשד לזיופים, כאשר מי שעומד בראש מפלגת "דרכי נעם" הרב נחום קרליץ פנה לבית המשפט לעניינים מנהליים בטענה של חשד לזיופים בקלפיות. מי שדנה בעינינו השופטת חני סלוצקי הורתה לאפשר לרב גישה חופשית למסמכים הרלוונטיים ואף חייבה את משרד הפנים בהוצאות משפט בסך 2,500 ₪. בתגובה להחלטה אמר אז הרב קרליץ: "זה ניצחון ראשון שלי ואמשיך עד גילוי האמת מאחר וקיים חשש לזיופים חמורים".

אלא שמאז ההתרחשויות עבר חודש ובית המשפט המחוזי דן בממצאים והחליט לדחות את ערעורו של הרב. כעת, קוראים ראשי הסיעות למשרד הפנים להעביר את התקציבים בכדי שיוכלו לשלם לכלל הספקים והעובדים שטרם קיבלו את שכרם.

ממשרד הפנים מסרו: "על פי החוק, כספי מימון המפלגות מועברים 20 יום לאחר פרסום התוצאות ברשומות. במקרה של ערעור לא ניתן להעביר כספים עד להכרעה בערעור והפרסום ברשומות. או אז מועברים התשלומים בתוך 20 ימים".

משמעות הדבר, שלאחר שהחליט בית המשפט לדחות את ערעורו של הרב קרליץ, תיק הבחירות צפוי להיסגר עוד השבוע ומרגע סגירתו תוך 20 יום יועבר תקציב הבחירות לכלל המפלגות בעיר.