עבודה ביום הבחירות נחשבת לדבר משתלם מאחר והתשלום עבורה הוא 200% או שכר רגיל ויום חופש במועד אחר, כך גם חשבו 50 אנשים ביניהם בני נוער ומבוגרים שעבדו עבור מפלגת "כוח באחדות" בראשות פימה פיינבלום. אך הבחירות לרשויות המקומיות הסתיימו לפני כחודש ויש עדיין כאלה הטוענים כי לא קיבלו את השכר שהובטח להם.

"חלקנו עבדנו מחוץ לקלפיות בשמש בתור מחלקי פתקים, חלק מאיתנו עבדו בפנים", סיפר אחד העובדים, "יש אנשים שעבדו 7 שעות אבל יש גם כאלה שעבדו 14 שעות. מדובר על 50 אנשים ואולי אפילו יש יותר שפשוט לא מדברים, זה אנשים ממגוון גילאים שעבדו במשמרות ארוכות ופשוט מצפים לשכר שמגיע להם".

בחירות בבאר שבע (למצולמים אין קשר לכתבה)

בין העובדים היה ב' (18) שעבד כמחלק פתקים מחוץ לקלפי במשך 14 שעות. ב' מספר: "לפני שהתחייבנו לעבוד דיברנו עם האחראים והובטח לנו שכר תוך מספר ימים לאחר הבחירות, לא החתימו אותנו על שום טופס ולא קיבלנו הסכם בכתב. למרות שקבלת השכר הובטחה תוך מספר ימים לאחר הבחירות, בפועל אנחנו מחכים כבר כמעט חודש תוך טרטור בין גורמים שונים שאחראים על שכר".

כאשר פנו העובדים לאיש הקשר מולו סיכמו את העבודה ביום הבחירות, נתקלו לדבריהם בהתחמקויות וסיפורים שונים: "כל פעם אומרים לנו משהו אחר, לפעמים פימה בחו"ל, לפעמים אומרים לנו שהוא כבר העביר את הכסף אבל הגורמים שמהם אנחנו אמורים לקבל תשלום טוענים שלא קיבלו כלום מפימה. מורחים אותנו, לא יאמן שבימינו עדיין מנסים לעבוד ככה על אנשים".

מאחר ופניות העובדים לגורמים האחראים מטעם מפלגת "כוח באחדות" לא עזרו ועד כה הם לא קיבלו אף מענה ראוי לטענתם, מתכוונים העובדים להתאגד ולפנות לארגוני זכויות עובדים במטרה לקבל את הכסף עבורו עבדו שעות רבות.

גבריאל זדירן, דובר של אפריים פיינבלום מסר בתגובה: "אפריים פיינבלום בן אדם ישר ומכובד, שכל החיים שלו תמיד עזר לאנשים גם מכספו האישי. אף פעם לא היה מצב שהוא לא שילם את השכר. גם במקרה הזה, הוא עשה העברה בנקאית של תקציב הבחירות על סך יותר מ-500 אלף שקלים למנהל הקמפיין, ויש כל המסמכים הרלבנטיים. לצערינו, השימוש בכספים לא היה יעיל ונכון, והתקציב נגמר לפני סיום הבחירות.

למרות כל זה, אפריים פיינבלום מבין שעובדים לא אשמים בכך שקרה, וכל אחד ואחד מקבל את שכרו על פי החוק. חשוב לציין שהזמן החוקי לתשלום שכר בחירות במדינת ישראל הוא 45 ימים מהיום עבודה, וכרגע כל השיימינג ברשתות חברתיות לגבי התנהלות של אפריים הוא לא במקום. הזמן החוקי לתשלום הוא עד ל-10 לחודש דצמבר, וכל אחד ואחד מקבל את התשלום.
במקביל, אפריים פיינבלום מתכוון להגיש תביעה משפטית נגד המנהל קמפיין שגרם לסיטואציה הזאת.

דבר נוסף - שבועיים אחרונים אפריים פיינבלום היה בסין בכנס בינלאומי בנושא התחדשות הטכנולוגיה, הציג שם בהצלחה את הפטנט המהפכני שלו "קולונוסקופיה ללא טרחה". למרות הגיל ולמרות ההפסד בבחירות, הוא ממשיך לפעול לטובת תושבי באר שבע".