השבוע נעצרו מספר מעורבים בשורת מקרי אלימות, ירי והצתות של כלי רכב, זריקת רימוני הלם ואף מקרה של חטיפה. הרקע לאותם אירועים הוא סכסוך כנופיות בין חבורת האחים ממן, לבין חבורת מאור אלמקייס, שניהם נקשרו בעבר לארגון הפשע של יניב זגורי, אך מאז, כפי הנראה, נגלע ביניהם סכסוך שגרם להם להפריד כוחות. זהותם של המעורבים נחשפה לראשונה באתר הפלילים "פוסטה".

חבורת אלמקייס – חטיפה, ירי, ובקבוק תבערה

בימים האחרונים עצרה המשטרה מספר חשודים בחשד למעורבות בסכסוך בין הכנופיות. ראש הכנופייה מאור אלמקייס (32), לו מייחסים במשטרה מעורבות באירוע ירי ב-18 באוקטובר, הצתות רכבים ועבירות אלימות. בנוסף לאלמקייס נעצר גם שאול לוי (29), בחשד שב-18 לאוקטובר, ירה, יחד עם אחרים לעבר מספר מעורבים מחבורת ממן ברחוב רמב"ן בעיר.

-

בין העצורים נמנה גם חיים טוויל, בן 21 מבאר שבע נעצר בחשד לביצוע עבירות נשק, אספקת נשק ואמצעי לחימה, ירי ופציעה. על פי החשד, טוויל היה מעורב בחטיפתו של אדם אחר מבית אמו, לאחר מכן ירה ברגלו. בין היתר, נחשד טוויל במעורבות בדקירות בקטטה ב-4 באפריל בקיוסק בבאר שבע, אירוע דקירה בו נפצעו מספר אנשים ופונו לבית החולים. בחשד למעורבות באותה קטטה בחודש אפריל, נעצרו בלטא צ'קול (20) מבית שמש, ואיציק טוויל (20) מרמלה. הם שוחררו בחלוף מספר ימים.

יחד עם טוויל נעצר אלי בן שיטרית, תושב נתיבות בן 21, בחשד לאיומים ותקיפה של אדם אחר ב-24 באוקטובר, ובנוסף בהצתת שני כלי רכב וזריקת בקבוק תבערה לעבר בית. בפרשה נעצר גם בן ביטון (25).

חבורת ממן – ירי, הצתה, וזריקת רימון הלם

המשטרה ביצעה גל מעצרים גם בכנופייה היריבה. מרדכי (מתי) ממן (33) ובן חיים (25) מבאר שבע נעצרו בחשד לעבירות נשק, ירי, הצתת כלי רכב, וזריקת רימון הלם לבית מגורים בעיר. השניים חשודים גם שירו לעבר אלמקייס, ראש הכנופייה היריבה. בבית המשפט החליט השופט לשחרר את ממן, שהחל לרצות את עונשו בתיק אחר בו הורשע.

השלב הבא בעבודת המשטרה הוא גיבוש תשתית ראייתית לכדי כתב אישום נגד המעורבים במלחמת הכנופיות. במשטרה הדגישו כי הסכסוך בין חברי הכנופייה "מוביל לסכנה לשלום הציבור".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו