כנופייה של ארבעה, שמעון אזרזר (19) ויינון בבייב (22) ושני קטינים נוספים בני כ-17, נעצרו לאחרונה בחשד ששדדו מספר תחנות דלק בבאר שבע בפחות משבוע. לאחר גיבוש תשתית ראייתית נגדם, הגישה פרקליטות מחוז דרום (פלילי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתבי אישום נגדם בגין שלושה מקרי שוד שביצעו בתחנות דלק בבאר שבע. כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רננה לוי, מייחס לנאשמים, כל אחד על פי חלקו, עבירות של שוד בנסיבות מחמירות.

על פי האישום הראשון, ב-13 לאוקטובר 2017, לקראת השעה 01:30 בלילה, התכנסו ארבעת חברי בביתו של חברם הקטין לכנופייה בבאר שבע, שם הצטיידו באקדח אוויר, עטו כיסויי פנים, לבשו בגדים ארוכים ונסעו ברכב לתחנת הדלק "דלק" בשדרות בן גוריון בבאר שבע. בהגיעם, החנו את רכבם מאחורי תחנת לצורך תצפית, והמתינו עד שהתחנה תתרוקן.

ואז, זיהו הזדמנות. אזרזר רץ לכיוון תחנת הדלק וכיוון את אקדחו לעבר המוכר, והוביל אותו באיומי אקדח ובידיים מורמות מחוץ לחנות. לאחר מכן נכנסו הנאשמים א' ובבייב לחנות וגנבו כ-30 קופסות סיגריות, תוך שאזרזר ממשיך לאיים על המוכר באקדח. לאחר מכן לקח אזרזר את הטלפון של המוכר ואיים עליו שלא יתקשר למשטרה במשך 5 דקות. ונמלט מהמקום עם חבריו לפשע.

-

לאחר הצלחת השוד הראשון, התכנסו יום למחרת לקראת השעה 03:00 לפנות בוקר, שלושה מחברי הכנופייה - א', בבייב ואזרזר, לשדוד תחנת דלק נוספת. חמושים באקדח אוויר, ומכוסים בכיסוי פנים ובגדים ארוכים, נסעו השלושה ברכב לרחוב וולפסון בעיר שם חנו את רכבם. הנאשם בבייב נשאר בסמוך לרכב כדי לאבטח, וחבריו, אזרזר וא' הלכו לתחנת הדלק "תפוז" ברחוב חיים יחיל בבאר שבע וניגשו לחלון השירות. אזרזר נקש על חלון השירות עם האקדח, כשהנאשם א' עומד לצידו והורה למוכר לפתוח את הקופה ולמסור לו את תכולתה. המוכר מסר לאזרזר שקית מהקופה ובה 850 ₪. אזרזר הורה למתלונן לפתוח גם את הקופה השנייה, אך בשלב זה הבחינו בניידת משטרה ונמלטו מהמקום.

ארבעה ימים לאחר מכן, בתאריך 19.10 בסמוך לשעה 05:00 לפנות בוקר, התארגנו הנאשמים הקטינים א' ו-ב' יחד עם הנאשמים אזרזר ובבייב. לביצוע שוד של תחנת דלק, בכך שהצטיידו בשתי סכינים, בגדים ארוכים, כיסוי פנים וכפפות. ארבעת חברי הכנופייה נסעו ברכב לתחנת דלק "פז" בדרך מצדה, וחנו ברחוב סמוך. בבייב והקטין ב' חיכו ברכב בזמן שא' הקטין ואזרזר החמוש בסכין, יצאו לתחנת הדלק ותצפתו עליה מספר דקות.

מספר דקות לאחר מכן, נכנס אזרזר לתחנה ואיים על המוכר בחנות תוך שהוא מנופף לעברו בסכין. המוכר נבהל, ידיו רעדו והוא נמלט בצרחות מהחנות. במהלך בריחתו של המוכר נפלה הקופה ונפתחה. אזרזר קפץ מעל הדלפק ולקח את השטרות שנפלו על הרצפה בסך 190 ₪, ולאחר מכן חזרו השניים לרכב ונמלטו יחד עם האחרים מהמקום.

-

בעקבות אירועי השוד נפתחה חקירת משטרה, שם הצליחו לעצור את ארבעת המעורבים. אלא שאחד מהם, יינון בבייב בן ה-22, הצליח לברוח מהשוטרים שהגיעו לביתו, ואותר רק שלושה ימים לאחר מכן בדירה בנצרת עילית. כשאותר בפעם השנייה, התעמת עם השוטרים באלימות. במהלך החיפוש בדירה נתפסו ברשותו של בבייב כ-60 גרם של קנאביס.

עו"ד רננה לוי: "המשיבים ושותפם, החליטו לשדוד תחנות דלק, מתוך הנחה שהעובדים בהם קיבלו הנחייה שלא להתנגד למעשי שוד והם טרף קל, בשעות לילה מאוחרות, כשהם מטילים אימה ופחד בקרב המתלוננים והכל עבור בצע כסף".

הפרקליטות ביקשה להורות על מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים נגדם.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו