אלו היו שבועות ארוכים ומייגעים, אך עם סוף מרגש: לפני כ-3 שבועות התהפך רכבה של הדס אנטמן בכביש 40 סמוך לבאר שבע, ומהבהלה נמלטה מהרכב כלבתה האהובה סאנסה. מאז התאונה, הדס, יחד עם חברתה נעמה אלון, תושבים מקומיים, מתנדבי מיזם 100 בשיתוף משטרת ישראל, כולם חיפשו אחר סאנסה האהובה, ואמש הגיעה הבשורה המשמחת.

-

סאנסה אותרה אמש בבאר שבע על ידי תושב העיר בשם נתן דניאלי, שהבחין בה סמוך לחצר ביתו בשכונת נווה נוי, וזיהה אותה לאחר שקרא את הכתבה שפרסמנו ב'באר שבע נט' אודות היעדרותה: "אתמול הכלבה התיישבה ליד הגינה שלי וראיתי אותה שוכבת שם מסכנה אומללה. הכלבה לא נתנה לי להתקרב והבנתי שכנראה מפחדת מגברים. קראתי לאשתי קרן והיא הביאה לה אוכל, ליטפה אותה והיא נרגעה".

תיעוד: הכלבה סאנסה נמצאה בבאר שבע

-

נתן הוסיף: "הכלבה הייתה נראית עזובה, אמרתי שמשהו לא בסדר שנראית כאילו עברה טראומה. התחלתי לחפש בפייסבוק וראיתי את הכתבה שלכם של 'באר שבע נט' וראיתי שזו הכלבה. התקשרתי להדס והיא אמרה לי תשלח תמונה כי אני מקבלת מלא תמונות ובסוף זו לא היא... ואז שלחתי לה את התמונה והיא התקשרה והתחילה לבכות שזו באמת היא. זוג חברים שלה באו לאסוף את הכלבה והיא זיהתה אותם ופשוט שמחה. הכלבה עברה חתיכת מסלול מירוחם עד באר שבע, אבל ידעה בדיוק לאיזה בית להגיע".

הדס שקיבלה את השיחה מנתן, פרצה בדמעות "בכיתי איזה חצי שעה. בשבועות האחרונים קיבלתי תמונות של כלבים שחשבו שזו סאנסה ובסוף זו לא הייתה היא. אתמול קיבלתי עוד תמונה, כבר חשבתי שזו סתם עוד תמונה ואז אני רואה שזו באמת היא! איש מדהים בשם נתן ראה אותה מחוץ לבית שלו בבאר שבע וזיהה אותה מהתמונות".

-

הדס תיארה את השבועות הקשים שעברו עליה בחיפושים אחר כלבתה האהובה "ישנתי באוהל כמה לילות ליד זירת התאונה בתקווה שסאנסה תחזור. בזמן הזה אנשים מדהימים שקראו את הסיפור הגיעו לעזור לי בחיפושים, הביאו לי אוכל וישבו איתי באוהל כדי לארח לי חברה. גם תושבים מהפזורה הבדואית עזרו לי מאוד והפיצו את זה בכפרים שלהם, יצאנו לשטח בג'יפים כדי לחפש אותה. פשוט מדהים מה שקרה! סאנסה התרגשה לפגוש את כולם, וסוף סוף חזרה הביתה!"

תיעוד: הכלבה סאנסה חוזרת הביתה

-

שלומי צ'צ'קס, יו"ר "מיזם 100", הפועל ליצירת גשר בין הציבור למשטרה למען בעלי החיים, ציין כי "רק לפני 4 ימים קיבלנו פנייה במערכת בבקשה לסייע באירוע מורכב זה, שבמהלכו נמלטה בבהלה הכלבה בהתהפכות הרכב ובמשך למעלה משבועיים לא היה קצה חוט באשר לגורלה, פעלנו מיד בכל המישורים, לרבות יצירת שיתוף פעולה נפלא עם ניידות המשטרה במרחב נגב כדי לקבל סיוע בחיפושים בשטח".

"הלילה נתבשרנו בבשורה המצמררת: תושב העיר באר שבע בשם נתן ראה במקרה את הכלבה ליד ביתו ושם לב לאחר מכן לפרסומים בעניין, הוא ורעייתו אספו את הכלבה והזעיקו מיד את הבעלים, הם הצליחו להביא לאיחוד המרגש בין סאנסה להדס."

צ'צ'קס סיכם: "אני רוצה להודות גם למערכת החדשות שלכם על ההירתמות המהירה לבקשתנו ושיתוף הפעולה שהוביל לתוצאה המרגשת".