לפני כחצי שנה בפארק "מיני ישראל" בלטרון החליטו שהעיר באר שבע תוצג כמדבר, שכל שקיים בו הם אוהלים, גמלים וחול. כבר אז זעמו תושבי העיר שביקרו באתר, ייתרה מזאת תושבת העיר אסי ברגל – אוזן פרסמה פוסט זועם על מה שראתה בפארק, ולדבריה: "עוברים בין כל התחנות, רואים את ישראל הנהדרת שלנו בקטן. לכל עיר יש אזור מדהים, כל עיר בולטת בהישגים ובמקומות המיוחדים שלה. כל עיר מביעה את היופי שלה".

-

ואז להפתעה הרבה היא מגלה: "מתחם באר שבע בפארק מיני ישראל, עיגול קטן שמוצג בצורה מבזה, גמלים, כבשים וחול. שוק הבדואים. כן כן אתם שומעים נכון. העיר הכי גדולה בדרום, אחת הערים הכי מעניינות ומיוחדות בארץ שלנו מוצגת כעיגול קטן עם חול וגמלים. לאור גילוי זה היא זעמה ודרשה להבין: "איך הגיוני שהנהלת הפארק בחרה להציג את באר שבע בצורה כזאת?".  

-

ברגל-אוזן לא הסתפקה בפוסט, ופנתה לראש העיר באר שבע בנושא. והפעם היא הופתעה עוד יותר לגלות כי הנושא מוכר והעירייה פנתה להנהלת מיני ישראל בעניין. אך במיני ישראל הציבו דרישות, לטענתה ביקשו הנהלת מיני ישראל מיליון שקלים בכדי לשנות ולהוסיף מיצגים חדשים למתחם העיר.

כיום, חצי שנה אחרי, במהלך תקופת החגים באר שבעים רבים מטיילים ברחבי הארץ באתרים השונים ושוב מגיעים אל פארק מיני ישראל בתקווה לגלות שינוי כלשהו במיצג של העיר באר שבע, אך לא כך הדבר. המייצג של שני אוהלים בדואים, גמלים וחול נשאר בדיוק כפי שהיה קודם לכן וגורם לתושבים שוב לזעום ולתהות מדוע דבר לא השתנה.

עד מועד פרסום הכתבה לא נמסרה תגובה מהנהלת פארק מיני ישראל.

-