אלימות בבתי החולים היא תופעה שצוות בית החולים נאלץ להתמודד איתו על בסיס שבועי ואף יומיומי. קללות, גידופים ואפילו אלימות פיזית מופנית פעמים רבות כלפי הצוות הרפואי, ומי שעומד כחוצץ בין התוקפים למותקפים, הם מאבטחי בית החולים.

כך נראתה תקיפה בבית החולים איכילוב לפני כשבוע. מטופלת שהתלוננה על הטיפול הרפואי ורבה עם המאבטחים, החליטה להזעיק למקום את חבריה שתקפו אותם באלימות קשה. במשטרה אמרו כי מדובר בעבריינים, ועצרה חלק מהם בדירת מסתור. 

המקרה בבית החולים איכילוב הוא אחד מני רבים. הבוקר התרחש אירוע אלימות נוסף במסדרונות בית החולים סורוקה. גבר שהגיע למחלקת היולדות בבית החולים, בן משפחתה של אחת היולדות, תקף את המאבטח בכניסה לאחר שלא הורשה להיכנס למחלקה כי הגיע לא בשעות הביקור "בסביבות השעה 10:00 בבוקר הגיע בחור בדואי מלווה בעוד שניים ורצו להיכנס, בזמן שאמא של היולדת כבר בפנים" סיפר גורם המעורה בפרטים. "המאבטח אמר לו שהוא לא יכול להיכנס, שיש שעות ביקור והם ארבעה, אז המבקר התחיל לקלל את המאבטח וניסה להיכנס בכוח. המאבטח מנע ממנו להיכנס ואז המבקר תקף אותו". 

לאחר האירוע הוזעקו למקום שוטרים שעצרו את התוקף ולקחו אותו לחקירה. מהמשטרה נמסר: "בעקבות דיווח שהתקבל במוקד 100 של המשטרה אודות מאבטח שהותקף בבית החולים סורוקה, הוקפצו למקום שוטרים. השוטרים עצרו את התוקף, שנתפס על ידי המאבטחים בבית החולים לאחר שתקף את אחד המאבטחים שהיה במחלקה. השוטרים העבירו את החשוד, בחור בשנות ה-20 לחייו, תושב פזורת חורה לחקירה בתחנת המשטרה בבאר שבע ומחר תבקש המשטרה להאריך את מעצרו".

אלימות בבית החולים - דבר שנאלצים להתמודד איתו כמעט מדי יום.

במשטרה הדגישו כי ינקטו "באפס סובלנות כלפי כל מי שתוקף עובד ציבור ובוחר להתנהג באלימות ותביא למיצוי הדין עימו.  המשטרה תמשיך לפעול כנגד כל ביטוי אלימות במרחב הציבורי בכלל וכנגד אלה הממלאים את תפקידם בפרט, על מנת לאפשר לאזרחים הנורמטיביים להמשיך את שגרת חייהם בסביבה בטוחה". 

מבית החולים סורוקה נמסר כי הם "מגנים בכל תוקף אלימות מכל סוג שהיא כלפי הצוותים בבית החולים ופועלים בנחישות למיגור תופעות אלו".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו