בזמן שרובכם חגגתם את ראש השנה עם יקיריכם, לשני עבריינים מבאר שבע, היו על פי החשד, תוכניות אחרות. גיא ללוז (33) ואלמוג בודה (27) מבאר שבע, נעצרו בליל יום שלישי האחרון כשהיו, על פי החשד, בדרכם לביצוע משימת חיסול הקשורה בסכסוכי עבריינים. כך פורסם באתר הפלילים 'פוסטה'.

ביום שלישי האחרון סמוך לשעה 22:30, נעצרו השניים בתום מרדף משטרתי בצפון תל אביב, כשנסעו ברכב גנוב עליו הודבקו לוחיות רישוי משוכפלות. השניים ניסו להימלט ונעצרו לבסוף באזור גשר ההלכה בתל אביב. בזמן ההימלטות השליכו החשודים אקדח מהרכב, אותו איתרו במשטרה לאחר מכן.

לטענת המשטרה, ברכב אותרו ממצאים המעידים כי לשניים הייתה הכוונה לשרוף את הרכב הגנוב לאחר ביצוע החיסול. כך לפי הפרסום. "ממצאים מצביעים על כך שהם התכוונו לעשות פשע אלים כשבאו לחסל מישהו", ציין נציג המשטרה בדיון הארכת מעצרם.

השניים מוכרים היטב למשטרה. ללוז בעל שורת עבירות קודמות הקשורות באלימות. בין היתר נעצר בעבר בחשד לניסיון רצח והחזקת סכין. כמו כן נחשד ללוז בביצוע עבירות שונות במסגרת השתייכותו לארגון פשיעה בבאר שבע, שהטיל אימתו על הדרום כולו.

בודה גם הוא נעצר מספר פעמים בעבר, ואף הוגש נגדו כתב אישום בגין עבירות אלימות, החזקת סכין, איומים והפרת הוראה חוקית. באחד המקרי נעצר בודה בתחנת דלק ליד היישוב עין חצבה בדרום, בזמן שהיה אמור לשהות במעצר בית.

-

החשודים טרם נחקרו בחשד לביצוע ניסיון חיסול, ולא ברור אם למשטרה ידוע היעד לחיסול. בדיון הארכת מעצרם יוחסו להם עבירות של גניבת רכב, זיוף פרטי רכב, החזקת ונשיאת אמל"ח וקשירת קשר לביצוע פשע. סנגורם הכחיש בדיון את המיוחס למרשיו, והחשודים שמרו בחקירתם על זכות השתיקה.

במשפט הוארך מעצרם עד ל-24 בספטמבר. השופט יובל גזית כי "לאחר עיון בחומר החקירה עולה כי קיים חשד סביר הקושר את החשודים לעבירות המיוחסות להם. החקירה התקדמה בקצב מהיר בהתחשב בשעת המעצר".מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו