אחרי חודשיים של חופש, פתחו הבוקר (שישי) 2,272,000 תלמידים וכ-180 אלף עובדי הוראה את שנת הלימודים תשע"ח. בבאר שבע מדובר בכ-41,000 תלמידים בכל הרצף החינוכי: כ-9000 מתוכם יפקדו את גני הילדים, טרום חובה וחובה. 17,500 יתיישבו על ספסל הלימודים בבתי הספר היסודיים, מהם 2,800 נרגשים לפתוח את שנתם החדשה בכיתה א'. בבתי הספר התיכוניים החלו הבוקר את השנה החדשה כ-14,500 תלמידים.

-

 ארגוני החינוך המיוחד שאיימו בשביתה הודיעו שלשום כי יתנו למשרד החינוך כמה שבועות נוספים כדי למצות את המשא ומתן עמם. גם ארגון המורים, שאיים בתחילת החופש להשבית את הלימודים בפתיחת השנה על רקע המשא ומתן להסכם השכר החדש למורים, לא מתכוון לשבש את היום החגיגי.

שר החינוך נפתלי בנט אמר: "שנת הלימודים תשע"ח נפתחת בשורה של בשורות חינוכיות – כיתות קטנות יותר, סייעות שניות, צהרונים מסובסדים, גננות מובילות וזינוק היסטורי במדעים, מתמטיקה ואנגלית. אני מברך את התלמידים וההורים אשר פותחים את שנת הלימודים החדשה ומאחל לכם שנה של עשייה, משמעות והנאה מתהליכי הלמידה בבית הספר".

-

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב מסר גם הוא את ברכותיו לקראת השנה החדשה ואמר כי "מערכת החינוך מוכנה ונרגשת לקראת הגעת מעל 2.2 מיליון תלמידים. תלמידי ישראל צפויים לפגוש מערכת מותאמת יותר לאתגרי המאה ה-21. מערכת חינוך מקצועית שצועדת קדימה, עם מרחבי למידה חדשים, צהרונים, כיתות קטנות ומערכות מתוקשבות. מערכת שחרתה על דגלה לקדם הישגיות לצד קידום ערכים, לקדם לימודי אנגלית ומתמטיקה ברמה גבוהה, לצד מחויבת לכל תלמיד ותלמידה, ותוך מתן הזדמנות לכל ילד למצות את הפוטנציאל הגלום בו". אבואב הוסיף כי "שנת תשע"ח היא שנת צמצום פערים, וזה יעשה הודות תקצוב דיפרנציאלי, ובעיקר הודות עובדי הוראה מסורים ומחויבים. אני רוצה לברך בשנת לימודים פורייה ומוצלחת את ציבור התלמידים, עובדי ההוראה וההורים".