נקודת ליגת אחת משני המשחקים הראשונים. זה המאזן של הפועל באר שבע לפתיחת עונת 2017/2018, לאחר ההפסד אתמול (1:3) למכבי חיפה באצטדיון 'סמי עופר'.

-

התחושות לאחר המשחק בחדר ההלבשה היו קשות. אף שחקן לא רצה להגיע למצב שבו אלופת המדינה לא מצליחה לנצח לפחות משחק אחד משני משחקי הליגה הראשונים. בקבוצה שאבו עידוד מהמחצית השנייה, ובעיקר ממה שקרה על המגרש לאחר הרחקתו של לואי טאהא. למעשה, הירוקים של גיא לוזון, למרות שהיו ביתרון כפול על לוח התוצאות, ביתרון שחקן על כר הדשא ועם דחיפה מאסיבית של כ-30,000 אוהדים באצטדיון – הסתגרו וחיפשו להעביר את הזמן. עוד יותר היו מרוצים בקבוצה מכך שהקבוצה גם הצליחה לסכן את השער של עומרי גלזר ואף צימקה את התוצאה, לפני שהשער של עומר דמארי חתם את תוצאת המשחק בהתקפה האחרונה.

כעת הליגה נכנסת לפגרה. בשבת הקרובה לא יתקיימו משחקים, אלא משחקי נבחרת. המשימה הבאה של הפועל באר שבע בליגה תהיה בבית מול הפועל אשקלון. תאריך המשחק המדוייק ושעתו עוד לא נקבעו, אך מכיוון שביום חמישי של אותו שבוע נפתח שלב הבתים של הליגה האירופית, המשחק צפוי להתקיים במוצאי שבת או יום ראשון. בכל מקרה, מנהלת הליגות לכדורגל צפויה לפרסם ביומיים הקרובים לוח משחקים ובו מועדים לסיבוב הראשון


-

משימה לאומית

אז אמרנו פגרה לא מה שחשבתם? הנה למה – תשעה שחקני סגל של הפועל באר שבע לא ינוחו בפגרה הקרובה, אלא ילבשו על עצמם את המדים הלאומיים וייצגו את נבחרתם במוקדמות המונדיאל. שישה מהם ילבשו את המדים הכחולים של נבחרת ישראל: שיר צדק, חאתם עבד אלחמיד, בן ביטון, מיכאל אוחנה, מאור מליקסון ודן איינבינדר. הנבחרת תשחק ביום שבת (2/9) מול מקדוניה באצטדיון סמי עופר וביום שלישי (5/9) מול איטליה בארץ המגף.

יחד עם השחקנים שיהיו במסע עם נבחרת ישראל, ישנם גם שלושה בינלאומיים. הראשון הוא מיחאי קורהוט, שילבש את מדי נבחרת הונגריה וינסה לעזור לנבחרתו במאבק הקשה בבית מס' 2 מול שוויץ ופורטוגל. נבחרת הונגריה תארח ביום חמישי (31/8) את לטביה וביום ראשון (3/9) את כריסטיאנו רונאלדו ונבחרת פורטוגל. ג'ון אוגו וטוני וואקמה (בזימון בכורה) ישחקו עבור נבחרת נגריה בצמד משחקים מול קמרון – הראשון בניגריה ביום שישי (1/9) והשני בקמרון ביום שני (4/9). בקבוצה מאוד מקווים שכל תשעת השחקנים ישרדו את המסע הלאומי ללא פציעות.

גם הצעירים בנבחרת

הנבחרת הצעירה של ישראל תתחיל בשבוע הקרוב את מסעה במוקדמות אליפות אירופה לנוער 2019, שתתקיים באיטליה. הנבחרת שובצה בבית מס' 5.

-

המשחק הראשון יתקיים ביום חמישי (31/8) באצטדיון בעכו והיריבה תהיה אזרבייג'ן. המשחק השני יהיה ביום שלישי (5/9) בנורבגיה. אף שחקן סגל נוכחי של הפועל באר שבע לא זומן למשחקים, אבל חלק מהשחקנים המושאלים כן: עמית ביטון, עמראן אלרקנוואי ונועם גמון יהיו בסגל הנבחרת לצמד המשחקים הללו. אלקרנוואי וביטון צפויים לקבל קרדיט בהרכב, לאור היכולת הטובה שהם מגלים עד כה בשני משחקי הליגה של הפועל עכו – אלקרנוואי בורג חשוב בהתקפה העכואית ולזכותו שער אחד, ואילו ביטון, מעמדת הבלם, כבר עם שני שערים אך מנגד הורחק מהמשחק האחרון וגרם לפנדל במשחק פתיחת העונה.