כ-400 שוטרים, לוחמים וקצינים, פשטו הבוקר על מתחמי לינה, העסקה והסעה של שוהים בלתי חוקים ברחבי הנגב. במהלך פעילות זאת אותרו 202 שוהים בלתי חוקיים שהפרו את חוק הכניסה לישראל. בנוסף, עוכבו או נעצרו על ידי הכוחות 29 חשודים בסיוע לשב"ח – עבירות של הסעה, הלנה והעסקה.

עוד נמסר מהמשטרה כי - ״אנו רואים חשיבות רבה בפעילות מבצעית שמביאה לאיתור שב"ח, ואלו המסייעים בידם. משימתנו להגן על הציבור ולהביא להגברת ביטחונו בכל מקום שימצא. שוהים אלו מהווים לא אחת סיכון במעורבותם בפן הפח"עי ובפן הפלילי״.


במהלך המבצע שנערך החל משעות הבוקר המוקדמות, נעצרו 95 חשודים ועוכבו 136 על ידי השוטרים והלוחמים. כמו כן, במהלך חיפוש שנערך אותרו ונתפסו שלושה כלי נשק בלתי חוקיים, שני קארל-גוסטב ואקדח מסוג FN.

בעיר באר שבע נעצרו 28 שוהים בלתי חוקיים ו-36 נוספים עוכבו לחקירה. הם אותרו בחיפושים שנערכו ב- 43 בתי עסק ברחבי העיר, בעמק שרה ובדירות ששימשו אותם ללינה. בנוסף, ערכו כוחות המשטרה ביקורות בעשרות אתרי בנייה שונים ברחבי העיר. ריבוי שוהים בלתי חוקיים אותר אף בגזרת עיירות, שם איתרו הכוחות שפעלו 64 שב"חים ו-7 חשודים בסיוע לאלו. כלל החשודים הועברו לחקירה במשטרה.


במהלך פעילות כוחות המשטרה אותרו ונתפסו שוהים בלתי חוקים בבית מלון בים המלח עת עסקו בשיפוצים. על פי החשד החשודים אף לנו במקום. הם נעצרו והועברו לחקירה ויחד עמם עוכב מנכ״ל בית המלון והועבר אף הוא לחקירה. 

בשל העובדה כי חלקם של השב"חים אותרו ונעצרו בעסקים בהם הם מועסקים, נפתח הליך חקירתי כנגד מעסיקיהם ובהמשך תבחן המשטרה בהסתמך על תיקון 26 לחוק הכניסה לישראל, מתן צו סגירה מנהלי לאותו העסק בגין העסקה והלנת שוהים בלתי חוקים.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו