-

ראש העיר, רוביק דנילוביץ', הודיע בפוסט חגיגי בפייסבוק על הקמתו של פארק אקסטרים מיוחד בין מנחת שדה תימן לקיבוץ חצרים, ממש מחוץ לעיר. זהו פארק אטרקציות חוויתי- תיירותי, בו יתקיימו מרוצי מכוניות ואופנועים, בשיתוף פעולה בין עיריית באר שבע למועצה האזורית בני שמעון. "נגב פארק אקסטרים" צפוי להיפתח בחודשים הקרובים וכבר החלה העבודה על הקמתו.

-

הקמת הפארק תיעשה במימון משותף של גורמים ממשלתיים, אשר יממנו את התשתיות, ושל יזמים פרטיים אשר יממנו את האטרקציות והמיזמים השונים. דנילוביץ' סיפר בדף הפייסבוק שלו: "השלב הראשון – הפארק המוטורי, למרוצי מכוניות ואופנועים, הראשון מסוגו בישראל בתקנים בינלאומיים – יצא כבר לביצוע באמצעות יזם פרטי ויהיה כשיר לפעילות בחצי השנה הקרובה. כבר בתוך כמה שבועות, נביא לידיעתכם מה עתיד לכלול 'נגב פארק אקסטרים' ומי הם השותפים להקמתו".

-

יחד עם זאת, למרות גודלו והיקפו, הפארק המוטורי לא יהיה הראשון בארץ מסוגו בכל התחומים, כיוון שלפני שנה כבר הוקם מתחם HONDA RACE TRACK בחדרה המשמש מתחם אימונים והדרכה עבור רוכבי 'מוטוקרוס'. רוכבי ה'מוטקרוס' הינם רוכבי אופנועים הרוכבים במרוצים בשטח מעגלי סגור, תוך שליטה מירבית של הרוכב, שמירה על מהירות ובתנאי שטח קשים. בערד השכנה. נבנה מסלול מירוצים בימים אלה גם כן, שיכלול מענה לכמה תחומים מוטוריים גם כן.

-

אז אולי כבר יש מתחמי מוטוריקה קיימים בארץ, אך הפארק המוטורי של עיריית באר שבע צפוי לשמש גם מכוניות וגם רוכבי אופנועים, ולעמוד בתקנים בינלאומיים שיהפכו אותו לייחודי ואטרקטיבי. הפארק יהווה אטרקציה לכלל תושבי הדרום ויעצים עוד יותר את הפיתוח והתנופה של הנגב. אנחנו כבר מחכים לראות מה ייצא! ואתם?