במסגרת המייזם הייחודי הנערך זו השנה  השביעית ברציפות בעיר, תלמידים מבתי הספר התיכוניים בבאר שבע בליווי סטודנטיות ממכללת קיי לחינוך ביקרו בשנת הלימודים החולפת בבתיהם של משפחות שכולות, נחשפו לתחנות בחייו של כל חלל אותו הנציחו תוך דגש לאהבותיו, תחביביו וחלומותיו. חומרים כתובים לצד תמונות נאספו, תועדו וגובשו לכדי אלבום הנצחה שהוגש למשפחות בערב זה.

חשיבות הפרויקט ניכרת בקירוב הדור הצעיר למשפחות השכולות ובחשיפתו למורשת הצה"לית באמצעות תיעוד והנצחת הנופלים.

-

למיזם שהחל לראשונה בבאר-שבע שותפים: עיריית באר-שבע, חברת "כיוונים", משרד החינוך, משרד הביטחון, ארגון יד לבנים ומכללת קיי לחינוך בעיר.

האירוע נערך במעמד אישי ציבור רבים בהם: ראש העיר באר-שבע רוביק דנילוביץ', מ"מ וסגנית רה"ע מחזיקת תיקי החינוך והרווחה ד"ר חפצי זוהר , יו"ר ארגון יד לבנים באר-שבע דוד קורקוס, מובילת הפרוייקט מטעם העירייה שוש לוי, יזם פרויקט ההנצחה הארצי אדיר זלצר, בכירים במשרד: הביטחון, החינוך, מארגון יד לבנים והמכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי וכמובן המשפחות השכולות.  

ראש העיר באר-שבע, רוביק דנילוביץ' ציין: " לא קיים מפעל הנצחה חשוב כמו מפעל הנצחה זה של אלו ששילמו מחיר קשה מנשוא למען העם והמולדת. אלו שאש השליחות בערה בהם כל הזמן. אלו שבזכותם אנחנו ממשיכים לחיות כאן. "

רה"ע הוסיף וציין בדבריו למשפחות השכולות שהעובדה שפתחו את הדלת ומעבר לכך את הלב ואפשרו לבני נוער וסטודנטים להיכנס אליהם הביתה אינה מובנת כלל וכלל: " בשבילכם יום הזיכרון הוא בכל יום, שעה-שעה, דקה-דקה ובכל זאת החלטתם להיפתח למפעל חשוב זה, מפעל חינוכי מהמעלה הראשונה. הודות לשיתוף פעולה זה מוענק לכם היום אלבום של אהבה, נתינה ואכפתיות גדולה " , אמר והוסיף:  "משפחות יקרות, כולנו בתכנית הזו, בפרוייקט הזה מאמצים אתכם לחיקנו ומחבקים אתכם חיבוק חזק, חיבוק של משפחה, חיבוק של עיר, חיבוק של עם אחד שמתמודד יחד בטוב וברע, בעצב-בשמחה, באתגרים הלאומיים שיש לנו יחד יום-יום שעה-שעה".

 

ראש העיר הודה לכל השותפים והעוסקים בפרוייקט חשוב זה.