הפסטיבל כלל 3 ימים של מופעי מוסיקה, מחול, מתחמים אמנותיים ומיצגי רחוב. פסטיבל הרחוב הקסום שהופק ע"י חברת כיוונים סיפק למשתתפיו חגיגה ססגונית אשר את רחובות העיר העתיקה בבאר שבע.

-

במסגרת הפסטיבל הופעלה במה חשמלית בסמוך למועדון ה"חלוץ 33" והועלו מגוון מופעי רחוב והצגות תיאטרון בסמוך לטאפאס בר - "כפרה".

אחד המופעים המיוחדים היה המופע של נועם ואזנה זמרת ויוצרת שמופיעה באירופה, הודו, סין וארצות הברית. נועם הופיעה בפסטיבל עם  "מופע לדינו סוחף מתרבות יהודי ספרד".

נועם, תושבת ב"ש כתבה על כך בחשבון הפייסבוק שלה: "מצפה להופיע בפסטיבל סמילנסקי ביום שלישי 22:00 במת מוזיקת עולם. את השיר ״שחרחורת״ גיליתי מחדש ברחוב צר בעיר פז שבמרוקו. אנשים שצעדו מאחורי ברחוב שרו אותו ללא ליווי כשצעדו לכיוון כיכר מרכזי קרוב. כשהגעתי לכיכר ראיתי חגיגה של מאות אנשים, צעירים, זקנים גברים ונשים וכולם שרים את השיר הזה בשפה המקומית ערבית-מרוקאית. ככה התחלתי לחשוב על סבתא שלי שכשהייתי ילדה תמיד שרה לי את השיר הזה בלאדינו, היא אמרה לי שאני ״מורניקה״ (שחרחורת)... בזכות המפגש הזה גיליתי את המוזיקה של אבותי מחדש, גולי יהדות ספרד שנדדו דרך אפריקה, צרפת ארצות הבלקן ולבסוף הגיעו לישראל בשנות החמישים. אני מתרגשת לבצע את השירים העתיקים האלה מחדש, שחלקם בני 500 שנה ולהרגיש כאילו הם ממש נכתבו בימנו, גשר בין מזרח ומערב, העברית הפועמת של רחובותנו ושפת הלאדינו העתיקה." היה מרגש.

בבמה החשמלית הופיע  דויד פרץ שאירח את מיכה שטרית.  השניים נתנו הופעה מיוחדת ומלאת קצב, התוצאות לפניכם: 

הפסטיבל מייצר אוירה מדהימה וקסומה. כפי שניתן לראות בסרטון שעלה בדף הפייסבוק של עיריית באר שבע: מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו