הבקשה שהוצגה בפני אמני הבית היתה לעבוד על פורמט קטנטן (מקסימום 10 על 10 ס"מ). האמנים ציירו בטכניקות שונות, כל אחד בסגנונו האישי ועיצבו את מקבץ יצירותיהם לפי שיקול דעתם.

השפות האמנותיות מגוונות ביותר: רישומי דיו, רישומי פחם, אקוורל (צבעי מים), שמן על בד, אקריליק על עץ, תחריטים על נייר עשוי ביד, שילוב תכשיטים עם ציור, תבליטי קרמיקה, עבודות בחומר וחריטה בעץ.

אנה ווסטפריד מציירת בדיו בעט דקה דמויות ונושאים זעירים, בפירוט עדין: אישה וילד, בדואים בשוק, עץ שיטה במרחבי הנגב. היצירות מקובצות לזוגות או רביעיות במסגרת אחת.


ללי כהן משלבת בציורים הקטנים את חומרי הגלם של אמנותה כתכשיטנית. תשעת הציורים משובצים באבני חן ובחוטי הנחושת על מצע בד פשתן מחוספס. גם ציור וגם תכשיט.

יעל אזולאי נאוי ציירה באקריליק על פאלטת עץ (לוח הצבעים של הצייר)  וליד הציור מופיע כלי הציור כמו עיפרון, שפכטל (סכין ציירים) או מכחול. בכל אחת מתשע הפאלטות הציור שונה עם תוספת מסקרנת.

רות גרסר מציירת בשמן נושאים וקומפוזיציות מסביבתה הקרובה. ציורים אימפרסיוניסטיים בצבעים נקיים ורעננים: שולחן ערוך, דמות שרועה, איש קורא.

מיכאל ליפל מציג שלוש סדרות  בנות חמישה  ציורים בצבעי שמן: "ירושלים",  "מנגנים" ו"תל אביב",  אתרים ידועים המוקטנים  על בד הציור ומגוון מנגנים בתנועתם האופיינית.

שולה פרמדר רשמה בשוק דמויות וטיפוסים בפחם שחור: סוחר גרוזיני, בדואי, עובר אורח וצללית אישה שרק שתי עיניה מציצות  מבעד לרעלה.

בתיה בן איון עובדת בצבעי מים ורושמת בקלילות: דיוקנאות, מראות בשוק ובעיר וגמלים. היצירות שובצו במסגרות, שתיים או שלוש ומספרות את סיפור החוויה.

שולמית דוידוביץ מציירת בעט ודיו על רקע לבן שהוא מגנט. היא מביאה אירועים, מפגשי דמויות וחיות. המגנט מאפשר לה (וגם לנו ) להזיז את הציורים ולא להתחייב לסידור קבוע. ישנה אפשרות לשלוף עוד ציורים ממגירה זעירה שהייתה פעם קופסת גפרורים וליצור עולם של דימויים נעים ומפזזים.

לורה בכר  אמנית שמייצרת את הנייר הידני ומדפיסה עליו תחריטים של נופי הנגב ודמויות נשים בקו עדין. האקוורלים הזעירים מקרבים את הצופה אל הנוף המדברי הצהבהב.

יורם הורביץ שיתף את הקהל בחוויה הראשונה שלו בציור זעיר בשונה מציור בפורמאט רגיל, בצורך להצטייד במכחולים  דקיקים ובתשומת הלב הנדרשת לכל כתם קטנטן שהוא בעל משמעות יחסית לגודל הציור. במקום להניח את הקנוואס על כן הציור, מחזיק הצייר את המצע הקטנטן בידו האחת ומצייר בידו השנייה. הנושאים הם נופים ופרחים בצבעים חיים.

פנינה ברקאי היא אמנית קרמיקה שיצרה תבליט מוקטן של חמניות. הפעם מתווספים ליצירתה שישה ציורי שמן צבעוניים של דלתות וחלונות מחוויותיה בחו"ל.

מיכאל ליפל עם יצירותיו

קוקו (מאיר סואד)  מוכר לנו כמייצר קומקומים מגוונים וכלי עץ. הפעם הוקטנו הכלים מבלי לוותר על המאפיין, הציבעוני והמכסה הפיצפון התואם לכל קומקום. בבקבוקי העץ והגביעים נשמרו היחסים כיאות במיניאטורה.

רות באומן מציגה ציורי אקוורל של נופי הנגב האופיניים לסגנונה . בציורי השמן "בצלים על קרש חיתוך", הציור ריאליסטי ומדויק. עדרי הצאן בשדות המצהיבים הם נוף המוכר לכולנו.

בית האמנים בנגב מהווה גלריה לאמנים מקומיים ומאפשר חשיפה לקהל שוחר האמנות. רבים הגיעו לפתיחה והשתתפו ב"שיח האמנים". הנכנס לאולם התערוכה מופתע מהאור הבהיר, משפע היצירות ומפריסתן על הקירות.

התערוכה תנעל ב 4.7.17.

כל היצירות למכירה.

רות באומן, אוצרת התערוכה