האם בטוח ללכת ברחובות באר שבע? הייתם חושבים שבאזור כמו המרכז האזרחי, צמוד לבית המשפט ומשרד הפנים המאובטחים היטב, תוכלו להרגיש בטוחים, אך מתברר שגם שם, לא תמיד אפשר להרגיש בטוחים.

לפני כשבוע הלך אבי (שם בדוי), תושב באר שבע בן 50 בשביל הגישה מרחבת קריית הממשלה לחניית סופרמרקט "שופרסל" בבאר שבע, ולפתע ניגשו אליו שלושה אנשים וביקשו ממנו להשתמש בטלפון הנייד שלו כדי לבצע שיחה.

בפעם הבאה שמישהו מבקש מכם שיחה "תמימה" -תחשבו שוב - צילום: גוגל מפות

אבי באדיבותו הוציא מכיסו את הטלפון הנייד שלו, ויחד עמו הוציא בטעות גם מספר שטרות של 200 ₪ שהיו בכיסו, ובמהרה "שיחת הטלפון" התמימה הפכה לשוד מזעזע. אבי מסר את הטלפון הנייד שלו לאחד מהאנשים שפנו אליו, כשלפתע אחד מהם הוציא סכין והצמיד אותו לצווארו של אבי, אז הוציא את הכסף המוזמן מכיסו של אבי.

בזמן שהשודד עם הסכין מוציא את הכסף מכיסו של אבי, שודד אחר, הרים אבן משתלבת (אקרשטיין) ואיים על אבי כי אם יזוז הוא "ישבור לו את הרגליים", וזאת במטרה להפחיד אותו ולמנוע ממנו להתנגד לשוד.

את השוד ביצעו השודדים ליד בית המשפט - ולשם עתידם לחזור. צילום: ויקיפדיה

אך התברר כי לשלושה שותף רביעי, כאשר רכב הגיח מהחניה הסמוכה, והשודדים ברחו מהמקום עם הטלפון הנייד של אבי ו-1,600 שקלים במזומן ששדדו ממנו. בעקבות השוד נעצר אחד החשודים, קטין בן 16 והוגש נגדו כתב אישום המייחס לו עבירות שוד בנסיבות מחמירות והחזקת סכין לא כדין. את כתב האישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, הגיש פרקליט מחוז דרום (פלילי) עו"ד אביב דמרי.

הפרקליטות ביקשה במקביל להורות על מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים נגדו.

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו