בעיית היתושים בשכונת נווה נוי בעיר נמשכת כבר שנים רבות ועדיין אין פתרון למצב. מכת היתושים באזור חמורה והתושבים סובלים עקב כך מעקיצות רבות ומשיבוש מוחלט של שגרת חייהם. "יש אצלנו כמות אדירה של יתושים, זה התחיל איך שהפסיקו הגשמים... יש פשוט כמויות. אני גרה סמוך לוואדי של נחל באר שבע ומשם היתושים מגיעים. המון אנשים מהשכונה צלצלו למוקד העירוני ואמרו להם שמרססים באזור, אבל זה לא הפתרון. צריך לנקות את הנחל", אומרת ג', אחת מהתושבות בשכונה.

תמונה עדכנית של היתושים שלא שרדו את הלילה

לא מדובר בבעיה חדשה שהחלה פתאום, היתושים פוקדים את אזור נווה נוי בכל שנה בתקופה זו של השנה ובינתיים שום דבר לא משתנה. התושבים טוענים שמקור הבעיה הוא בנחל באר שבע, ואילו מהעירייה טוענים כי מדובר ביתוש נמר אסייתי שמקורו בגינות ומקורות מים עומדים. אולם, מהתכתבויות של תושבי השכונה עם גורמי העירייה נראה כי הם מודעים למצב ואף החלו לפעול בנושא לפני כשלוש שנים, במרץ 2015. כחלק מהטיפול נאמר מצד העירייה בזמנו כי יתחילו בריסוס הנחל, בהצבת מלכודות בו ובהסדרתו בעזרת טרקטור ובאגר. באחת מההתכתבויות נראה כי ראש העיר, רוביק דנילוביץ', מודע לבעיה וכתב כי "נשלם בסוף מחיר יקר". למרות כל זאת, גם אחרי שלוש שנים בעיית היתושים שוב מכה.

"מאז שהגעתי לנווה נוי בשנת 2009 אני מנסה להיאבק בנושא. היו כתבות, המון התכתבויות, אני יזמתי הפגנה. כולם יודעים שזה מהנחל ומכירים את הבעיה ושום דבר לא קורה עם זה... כבר לאורך שנים רבות", אומרת ג'.

המצב משבש את שגרת החיים שלה ושל רבים אחרים שסובלים. ישנם אנשים שאפילו אלרגיים לעקיצות ומתקשים להתמודד עם המצב. "אני משלמת ארנונה דיי גבוהה, קניתי בית במחיר גבוה ואני רוצה לחיות חיים שלווים, שקטים, ללא מחלות. היתושים נכנסים הביתה, הם בחצר, הם בכל מקום. אי אפשר לצאת לחצר ולשבת בחוץ כי הם עוקצים, כל הבית סגור... אני רוצה לחיות באיכות חיים שראויה לנו".

שגרת חייהם של תושבי נווה נוי

בינתיים, התושבים ממשיכים לסבול, כמו בכל שנה. האם סבלם של התושבים הוא לא מחיר יקר מספיק כדי שהנושא יטופל מהשורש אחת ולתמיד?

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה:

"בניגוד גמור לטענות, עיריית באר שבע מבצעת בחודשים האחרונים בנחל באר שבע ובאופן שוטף, פעולות הדברה באמצעות כלים כבדים. לדעת אנשי המקצוע בעירייה המקור העיקרי לעקיצות הינו יתוש נמר אסייתי שמקנן בעיקר בגינות ובמקורות מים עומדים כדוגמת עציצים, ניקוזי מזגנים ועוד.

כידוע מדובר בתופעה כלל ארצית שמחייבת התגייסות של הקהילה. מומלץ לתושבים בפעולה פשוטה לטפל בגינות הפרטיות ולצמצם באופן ניכר את הבעיה. עיריית באר שבע תמשיך בפעולות הדברה לקראת הקיץ ובמקביל להעלות את המודעות בנושא זה".מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו