לפני שבוע (23.2) התקבל במשטרה דיווח על נעדר לאחריה פתחו כוחות בסריקות. במהלך הסריקות מצאו במשטרה גופת אלמוני בתוך רכב ביער איבים סמוך לשדרות. השבוע עצרה המשטרה שני חשודים בביצוע הרצח, האחד תושב שדרות בן 22 בעל היסטוריה פלילית של עבירות סמים, והשני תושב באר שבע בן 21, ללא עבר פלילי.

צילום ארכיון דוברות מד"א

החשוד תושב באר שבע קשר עצמו במהלך חקירותיו לעבירות המיוחסות לו, ולדברי המשטרה מסר פרטי חקירה מוכמנים המצביעים על כך שאכן ביצע את המיוחס לו, וכמו כן הפליל את החשוד הנוסף, תושב שדרות. סנגורו של החשוד אמר בדיון כי הוא מסכים שקיימת עילת מעצר ואינו חולק על תשתיות ראייתית, אך מנגד טען בביקורת כי חקירת מרשו נעשתה ללא קבלת ייעוץ משפטי כמקובל, וכי לא הוסברו לו זכויותיו. סנגורו ביקש לשלוח אותו לבדיקה נפשית אך בית המשפט דחה את בקשתו. כך לפי פרסום של ניקי גוטמן ב"ישראל היום".

החשוד תושב שדרות מסר גרסה מפורטת ושיתף פעולה עם חוקריו, כך לדברי עורך דינו בדיון. אולם טען להגנתו כי בעת האירוע היה החשוד תחת השפעה חזקה של סמים ואלכוהול כך שלא היה ברור לו מה הוא עושה.

שופטת בית משפט השלום באשקלון, כב' השופטת אורית חדד, הורתה על הארכת מעצר החשודים בשמונה ימים. לחשודים מיוחסות עבירות של רצח, הובלה ונשיאת נשק, שוד מזוין, הצתת רכב מנועי במזיד, הצתה במטרה לפגוע באדם, עבירות סמים הכוללות החזקה, שימוש, סחר ותיווך, וכן ניסיון פריצה לדירה. כמו כן, השופטת הפנתה את תשומת לב השב"ס לבצע השגחה ראויה לחשוד תושב באר שבע, שהינו ללא עבר פלילי.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו