אתמול (שלישי) יצאו נהגי המוניות למחאה נגד הדוחות המרובים שניתנו לתושבי העיר בתקופה האחרונה. הם החלו בנסיעה איטית מהכניסה הצפונית של באר שבע ועד לעיריית באר שבע שם הפגינו. זאת במטרה להביע את אי הסכמתם עם מה שהם מכנים "שיטת מצליח של פקחי עיריית באר שבע". לאור ריבוי הדוחות שנתקלו בהם לאחרונה.

והינה מקרה נוסף לפיו, בתחילת השבוע (25.2) החנה נהג מונית את המונית שלו במתחם תחנת מוניות איתה הוא עובד, כאשר שב אל רכבו הופתע לגלות כי על לשמשת המונית מוצמד דוח. כאשר פתח את הדוח להבין מה פשר הדבר, הוא גילה להפתעתו כי מדובר בדוח בגין חניית מונית בתחנת מוניות.

מונית בתחנת מוניות, מי ישמע?

נהג המונית מספר: "המונית שלי משמשת למספר מוסדות איתם אני עובד, אחד מהם זה תחנת המוניות שבה חניתי את המוכנית, יש לי אפילו אישור מהם. הגעתי ממש מספר דקות אחרי שקיבלתי את הדוח, אפילו חיפשתי את הפקח כדי להבין על מה ניתן הדוח הזה, אבל כבר לא היה שם אף אחד".

בנוסף לכך מספר נהג המונית כי בעקבות הפוסט קיבל פנייה מטעם עיריית באר שבע לפיה הנושא ייבדק. עד למועד פרסום הכתבה לא קיבל נהג המונית תשובה לגבי החלטה כלשהי בנושא. אך הוא איננו מתכוון לוותר, ואם לא תהיה תגובה כלשהי יאלץ להגיש ערעור על דוח שלדבריו איננו מוצדק: "אני מקווה שיפתרו את הנושא, אם לא אני יאלץ לבזבז זמן ולגשת לערער. חניתי את המונית בתחנה שאני עובד איתה זה לא סתם ככה במקום אסור".

אפילו התחנה מודה שהוא עובד שם

עיריית באר שבע בתגובה:

"ראשית, מדובר בדו"ח שנרשם כחוק. מדובר בתחנת מוניות מסומנת בתמרור ב-59, בתחילת הקטע ובתמרור המורה על סיום המתחם שניתן לתחנה. בנוסף לתמרור (ב-58) המסמן תחנת מוניות, הוצב גם תמרור (הוריה) המציין את סוג המוניות להן מותר להחנות- להוריד או להעלות נוסעים. על כן, הקנס שנרשם לנהג מונית הנ"ל, נרשמה כדין מהסיבה הפשוטה שהתמרור הצהוב, מציין בבירור ל"מוניות ספורט בלבד" – חל איסור או העלאת נוסעים למוניות מתחנה אחרת".

בתגובה למכתב הנהג אשר מעיד על היותו עובד עם חברת ספורט השיבו מעיריית באר שבע: "פתקים, או מכתבים המועברים בין נהגי מוניות אינם פוטרים מהוראות החוק והתמרורים המוצבים בתחנה".מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו