הפרעות תקשורת מסתוריות מנעו בשבוע האחרון מתושבים רבים בדרום הארץ ובבאר שבע בפרט את האפשרות לחייג בטלפון הנייד לפרקי זמן ארוכים. כשמשרד התקשורת נשאל על כך הוא ענה בלקוניות שההפרעות הגיעו "מעבר לגבול", אך מה באמת קרה שם?

-

מקורות בעזה חשפו ביממה האחרונה תמונה מעניינת באשר למקור ההפרעות. מתברר כי בין המחבלים המתאבדים שהשתתפו בפיגוע שהתרחש בבסיס מצרי באלעריש שבסיני לפני כשבועיים (שישי) היו שני פלסטינים תושבי רצועת עזה. 

הצבא המצרי שמיד החל באיסוף מודיעין מול גורמי הביטחון של החמאס לצורך איתור אותם תומכי המדינה האיסלאמית (דאעש) בתוך שטח רצועת עזה. על מנת לעשות כך, נוטרו כל השיחות טלפון שהתקיימו מאותו היום מרצועת עזה לסיני. גורמי המודיעין המצריים העריכו שלאחר שנחשף כי המפגעים היו עזתיים יעורר הדבר זרם של שיחות טלפוניות בין עזה לסיני, בין הגורמים המקורבים לדאעש וכך ניתן יהיה לאתר אותם בעזה, דבר שיאפשר להפיק מהם מידע בחקירה שיכול להוביל גם לתפיסת אנשי דאעש בסיני.

ברגע שהחלו עבודות האיתור והניטור של המצרים בשיתוף עם העזתים, הדבר גרם לשיבושים רבות בקליטה הסלולרית ולכן גם תושבי העיר והנגב הרגישו תקלות בהוצאת שיחות.

עוד דווח כי מנגנוני הביטחון של חמאס הקימו מחסום בסמוך לבית משפחתו של אחד המחבלים המתאבדים ברחוב בכדי לאתר רמזים שיובילו ללכידת מעורבים נוספים.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו