לא יאומן כי יסופר, הרוגה שלישית ברחוב מוטה גור בשכונת נחל עשן כתוצאה מהתנגשות במשאית חונה. אמש לקראת השעה 04:00 התרחשה תאונה נוספת ברחוב, בה קיפחה את חייה תאיר הודיה חכמון בת ה-18, תלמידת כיתה י"ב, תושבת שכונת נחל עשן בבאר שבע.

תאיר חכמון ז"ל והתאונה שגבתה את חייה

חובש בכיר במד"א בוריס גרינשפיין ופאראמדיק מד"א ג'ורג' ישייביץ סיפרו: "ראינו רכב פרטי שנמחץ מתחת למשאית, ברכב נלכדה הנהגת אשה כבת 20, היא הייתה מחוסרת הכרה עם פגיעת ראש ופגיעה רב מערכתית קשה, היא חולצה מהרכב ע"י הכבאים וביצענו בדיקות רפואיות, היא הייתה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותה במקום".

גדי מזוז, חבר מועצת עיריית באר שבע וחבר של משפחתה של תאיר סיפר: "תאיר ז"ל הייתה ילדה מאוד טובה, מאירה פנים לכל אדם שנמצא לידה, משפחה לתפארת. למדה באולפנת חן במדבר, הייתה מדריכה בתנועת הנוער בני עקיבא בשכונת נחל עשן. בחורה לבבית. אני מזועזע מאנשים שכתבו בפייסבוק שהיא לא נהגה טוב. לא יודע מה קרה שם. המשפחה כואבת".

מדובר בתאונה הקטלנית השלישית במספר באותו הרחוב, ובמעורבות שנייה של אותה משאית חונה. ב-2014 נהרג אלמוג פרג ז"ל לאחר שהתנגש במשאית חונה בכביש רחוב מוטה גור בנחל עשן. לפני כשלושה שבועות נהרג באותו המקום אמיר מיזונסקי ז"ל בן ה-30, מאותה המשאית שקיפחה את חייה של תאיר ז"ל. 

אמיר מדזוניסקי ז"ל ואלמוג פרג ז"ל. נהרגו באותו המקום

"עיריית באר שבע צריכה לקחת אחריות"

נלי עיאש, אחותו של אמיר ז"ל הזדעזעה כשנודע לה על התאונה: "אני לא מבינה מה קורה במקום הזה, מקום מקולל, ראיתי את זה בבוקר והייתי בשוק. לפני כמה שבועות אחי נהרג שם, לפני 4 שנים אלמוג, ופתאום הבחורה. מאז התאונה של אחי אני רוצה ללכת לראות את המקום ומפחדת להגיע לשם".

מדובר באותה המשאית שגבתה את חייו של אחיך אמיר ז"ל, תוך פחות מחודש, איך זה גורם לך להרגיש?

"מרגישה עצב. אני לא מאשימה את המשאית או את הנהג שלה. הוא גר שם. העיריה צריכה לקחת אחריות על העניין הזה להוציא משם את המשאיות, אין שדה ראייה. צריך מקום חניה שיהיה מיועד למשאיות".

כיום ישנה חנייה ייעודית לאוטובוסים ולרכבים כבדים מול מתחם השוק הבדואי, שנסגר לפני כשנה. הבעיה שמדובר בחניון חשוך ולא מאובטח, כך שנהגים שמחנים שם את רכבם חוזרים לגלות שרכבם נפרץ או פורקו ממנו חלקים כמו גלגלים, מראות ושמשות, ונהגים לא מעוניינים לחנות שם. כמו כן, בבוקר לעתים מגיעים לשם סוחרים וחוסמים עם רכביהם את האוטובוסים והמשאיות, כך שפתרון אין בנמצא.

ל'באר שבע נט' נודע כי מתוכננת חניה עבור משאיות ואוטובוסים בעיר באר שבע, אך עד אז נדרש פתרון. האם יהיה ניתן לדרוש מאלפי נהגי משאיות ואוטובוסים בבאר שבע לחנות באותו המקום את רכביהם? אולי ראוי לשקול חניון ייעודי למשאיות ואוטובוסים במספר אזורים ברחבי באר שבע, ומהר ככל האפשר.

תאיר חכמון ז''ל. צילום מתוך פייסבוק

"העירייה תפעל להכין תכנית המסדירה מניעת חניה ועצירת רכבים כבדים לכל אורכו של רחוב מוטה גור"

באשר למשאית החונה המעורבת בתאונות הקטלניות, במשטרה מצאו כי בעל המשאית החנה את רכבו כחוק, כיוון שלא היה כל תמרור המגביל את החניה ברחוב. לאחר התאונה בתחילת פברואר בה נהרג אמיר ז"ל, דרשו במשטרה מעיריית באר שבע להציב שלט שיאסור על חניית משאיות ברחוב. מאז חלפו 3 שבועות ורק הבוקר לאחר תאונה קטלנית נוספת, הציבו סוף סוף בעיריית באר שבע תמרורים האוסרים על חניה ברחוב.  

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה: "ראשית, עיריית באר שבע משתתפת בצערה הכבד של המשפחה. בעקבות תאונת הדרכים הקטלנית שארעה בתחילת חודש פברואר 2018 ברחוב מוטה גור, אגף התנועה הכין תכנית להסדרי תנועה הכוללים תמרורים למניעת חניה ועצירת רכבים מעל 4 טון, בקטע טוביהו ועד לרחוב המלכים, בהתאם להמלצת ובקשת משטרת ישראל. התכנית אושרה על ידי כל הגורמים הרלוונטיים".

בעיריה הוסיפו כי "בעקבות התאונה הקטלנית שארעה הלילה, סוכם עם משטרת ישראל כי העירייה תפעל להכין תכנית המסדירה מניעת חניה ועצירת רכבים כבדים לכל אורכו של רחוב מוטה גור. יש לציין, כי מבדיקה ראשונית לא נמצאו ליקויים הנדסיים במקום, תשתית הכביש תקינה וגם התאורה לאורך הרחוב פעלה. בשלב זה חוקרת משטרת ישראל  את התרחשות לתאונה והנסיבות לגרימתה".

תאיר ז"ל היא הקורבן ה-56 שקיפחה את חייה בדרכים מאז תחילת 2018. הלוויתה של תאיר ז"ל תתקיים היום (שלישי) בשעה 16:30 בבית העלמין החדש בבאר שבע.מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו