לפני מספר שבועות בישרה עיריית באר שבע על פתיחתו של גן שעשועים חדש ברחוב מגידו בשכונה ט' בעיר. הגן מרשים ויפה עם מתקנים מגוונים והצללות שישמרו על הילדים. יחד עם זאת, הגן ממוקם בקרבת כביש מצד אחד ובקרבת חניה מצד שני, ללא גידור בהתאם, דבר המהווה סכנה עבור ילדי השכונה. "כשאתה מגיע לגן השעשועים אתה חייב להיות צמוד לילד למקרה והוא יחליט פתאום להתקדם לכיוון הכביש או החניה המסוכנים. לא ברור לי למה לא דאגו לגידור סביב כל המתחם", אומרת יאנה שוורצמן, תושבת האזור ואימא לילד בן שנתיים.

גן מגידו (צילום פרטי)

"הילד שלי מאוד פעיל ורץ הרבה ואני כמובן אהיה בעקבותיו, אבל מה עם סבתא מבוגרת או אישה בהריון שתגיע עם ילדים לגן שעשועים במגידו? יהיה לה יותר קשה לרוץ אחרי הילד אם הוא יתקרב לכביש", מחדדת יאנה. הגן החדש מאוד יפה לדעת התושבים והם מברכים את הקמתו, אבל חשים תסכול מכך שלא נעשתה חשיבה עמוקה יותר בתכנון הגן לפני הקמתו בדגש על כלל ההיבטים הבטיחותיים.

"זה גן שנבנה רק עכשיו, לא מזמן... וחבל שלא חשבו מראש ושמו גידור סביב כל המתחם. יש עוד גנים כאלו בעיר... יש הרבה גני משחקים לילדים אבל קשה להרגיש בטוחים בהם לגמרי כשהם קרובים לכבישים", מוסיפה יאנה. "אם היה גידור מסביב לגן השעשועים הייתי מרגישה בטוחה יותר לבוא עם הילד שלי", מסכמת יאנה. הפעם, נראה כי בעירייה מבינים את חשיבות הגידור של מתחם גן השעשועים ברחוב מגידו ויפעלו לשם כך בהקדם. אך חבל שהחשיבה על היבטי הבטיחות מתבצעת רק בדיעבד ומונעת בינתיים מהתושבים ליהנות מהמתקנים הציבוריים שהוקמו עבורם.

גן מגידו (צילום פרטי)

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה:

"אכן מדובר בגן משחקים ציבורי בו הוצבו מתקני משחקים לרווחת תושבי המקום. בנוגע לגדר ההיקפית- על אף שמכון התקנים לא דרש לגדר את גן במלא היקפו, החליט אגף האחזקה בעירייה, לגדרו באופן מלא. הקמת הגדר תבוצע בזמן הקרוב".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו