בתחילת חודש פברואר האחרון נקרא איגור בבייב (23) המשרת ביחידת דובדבן למילואים בבסיס הממוקם בסמוך לקריית ארבע. כבכל פעם שהוא נקרא למילואים עזב בבייב את העסק האישי שלו ויצא למילואים בשמחה: "יש לי עסק שאני עוזב באהבה בכל פעם שאני צריך ללכת למילואים". לאחר זמן ממושך בבסיס יצא בבייב לאפטר ביתו שבבאר שבע.

כאשר רצה לשוב לבסיס הגיע אל התחנה המרכזית בב"ש במטרה לעלות על אוטובוס לקריית ארבע, אך על פי דבריו של בבייב, נהג חברת אגד תעבורה סרב להעלות אותו בגלל תיק הגב שלטענתו היה גדול מדי, תוך שהוא מעיר לבבייב על הלבוש שלו: "תשים את הבגדים כמו שצריך הם מלוכלכים, אתה לא חייל". בבייב שהרגיש פגוע מספר: "זה לא נעים לשמוע דברים כאלה, לא ציפיתי מעובד ציבור לדבר ככה".

"אתה לא חייל". הסרטון המלא שמור במערכת

בנוסף לכך סיפר בבייב, כי אותו נהג השפיל אותו בפני כל יושבי האוטובוס, בעודו עומד במדרגות הכניסה לאוטובוס, הנהג מנסה לסגור עליו את דלת הכניסה. כאשר לא הצליח עקב מנגנון אוטומטי החליט הנהג לקרוא לסדרנים של חברת האוטובוסים, לספר להם שבבייב מאיים עליו ולא לצאת לנסיעה.

כפי שמספר בבייב: "רציתי לעלות לאוטובוס והנהג ביקש ממני להשאיר את התיק למטה, ניסיתי להסביר לו שיש לי מסמכים ודברים חשובים בתיק. הוא סרב להקשיב לי וניסה לסגור עליי את דלת האוטובוס הייתי המום שאלתי אותו למה אתה סוגר עליי, בתגובה הוא קרא לסדרנים והתחיל לספר להם שאני מאיים עליו, מיד התקשרתי למשטרה. הייתי בהלם לא הבנתי מה הבעיה עם התיק, זה תיק גב קטן שאני עולה איתו תמיד לאוטובוסים ואף פעם לא העירו לי".

"זה תיק גב קטן ואף פעם לא העירו לי"

בעקבות הוויכוח הסוער שהתקיים במקום נחלצה לעזרת בבייב אחת מנוסעות האוטובוס, שהחליטה לפנות לנהג ולהסביר לו שמדובר בחייל ששומר עליו. בתגובה ענה לה הנהגה: "גם את יכולה לרדת מהאוטובוס". לאחר מספר דקות והתערבות נהגים נוספים, הגיע הוויכוח לסיום כאשר בבייב על האוטובוס והנהג מחליט לצאת לנסיעה. לאורך הנסיעה מספר בבייב כי הנהג מנהל שיחות טלפון בהם הוא מספר שבבייב תקף אותו ואיים עליו.

בשלב זה החליט בבייב לשתף את המ"פ שלו עמית דרי שהוא גם יו"ר מילואימניקים בחזית. דרי החליט לפרסם על המקרה פוסט ברשת החברתית ובין שלל התגובות זכה גם לתגובת חברת אגד לפיה מציעים לדרי להסיר את הפוסט ובתמורה ייצרו עמו ועם בבייב קשר.

צילום מסך

מאגד תעבורה נמסר בתגובה:

"נהג שלנו נפל קורבן לבריונות של חייל באוטובוס, הבריונות עברה לרשת ולאחר מכן נהג שלנו הותקף בקריית ארבע ונזקק לטיפול רפואי. אחת הסיבות המרכזיות לחסרונם של 3,500 נהגים בתחבורה הציבורית היא היחס לנהגים. אגד תעבודה מגבה את הנהגים שלה ותגן עליהם גם מפני התקפות ברשת. לא נשתף פעולה עם בית משפט שדה, לא עם שיח פוגעני או גזעני כלפי הנהגים שלנו ולא עם להט היצרים שדורש עונש בלתי מידתי".

בתגובה לדברים אלו אמר עו"ד מוני בן מוחה המייצג את איגור בבייב: "מייצגו של חייל המילואים אשר עבר חוויה פוגענית, מאיימת ומשפילה מאין כמותה, אנו שומרים לעצמנו את הזכות למצות את הדין הן עם חברת אגד והן עם נהג האוטובוס במישרין. כמו כן נשקול פניה בימים הקרובים לבית המשפט על מנת לקבל צו לתפיסת סרטוני מצלמות האבטחה אשר תיעדו את האירוע. צר לי כי חברה ציבורית גדולה, שכל ייעודה הינו מתן שירות לציבור, לא נוטלת אחריות על אירוע מצער כגון דא ואף נוקטת בגישה בריונית ומאיימת על מנת להשתיק את החייל".מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו