גניבות הטלפונים הסלולריים היא מכת מדינה, גנבים מנצלים את היסח הדעת של בעלי הטלפונים כדי לגנוב אותם, ולעתים אף מכייסים את הטלפונים מתיקם. לאחר שהטלפון נגנב לא יעבור זמן רב עד שימחק וימכר, רווח קל לגנבים. לאחרונה החלה המשטרה במספר פעולות למלחמה בגניבות הסלולריים, הראשונה שבהן היא האפשרות להוציא את הטלפון מכלל שימוש על ידי שיחה למשטרה או לחברות הסלולר ולדווח שהטלפון נגנב.

אמנם מדובר בהפסד עבור הגנבים, אך גם עבור בעלי הטלפון, שאיבדו את הטלפון ובו התמונות, הסרטונים ומידע אישי וחשוב הקשור לחייהם. לכן במשטרה משקיעים לאחרונה באכיפה בזמן אמת של גניבות הטלפונים.

כך נראה אדם שכייס את הטלפון הסלולרי של מבקרת בקניון הנגב:

לפני כשבוע נשדד הטלפון הסלולרי של אישה שירדה מאוטובוס ברחוב הצבי בשכונה ה'. מתחקור ראשוני של שוטרים שהגיעו למקום עלה כי תושבת העיר ירדה מאוטובוס, הוציאה את הטלפון לענות לשיחה, כשלפתע הפתיעו אותה שני קטינים רכובים על אופניים חשמליים, חטפו את המכשיר והחלו ונמלטו מהמקום. תיקה של האישה נתפס באופניים של אחד מהשודדים והיא נפלה ונחבלה. החשודים, תושבי באר שבע בני 15 ו 16, ונעצרו. המכשיר הסלולארי אותר והוחזר לבעליו.

ביום שישי האחרון עצרה המשטרה חשוד בגניבת טלפון ממבקרת בגרנד קניון בעיר באר שבע. בעלת הטלפון דיווחה לאבטחת הקניון ואלו הצליחו לאתר את החשוד ופתחו במרדף אחריו. החשוד הבחין במאבטחים וניסה להימלט, אך נעצר בתום מרדף והובא להמשך חקירה בתחנת המשטרה. הנייד הושב לבעליו.

פן נוסף שמשקיעה בו המשטרה הוא גניבות הרכוש ועבירות הסמים. בהמשך לאירוע גניבת הטלפון ביום שישי, עצרה המשטרה חשוד לאחר שהשליך חפץ בפארק בבאר שבע ונמלט בריצה.  מבדיקה שערך הצוות התגלו שקיות סם (נייס גאי) ובתום מרדף קצר, החשוד נעצר והובא לא לתחנת המשטרה להמשך החקירה.

היום (ראשון) עצרה המשטרה חשוד בשוד אישה לאחר שיצאה מקניון הנגב בבאר שבע. האישה דיווחה על השוד במסגרתו נגנב ממנה סכום כסף והמשטרה הצליחה לאתר ולעצור את החשוד, שנלקח לחקירה במשטרה.

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו