תסנין אל אסד ורחמה אלאסד, בדואיות מלקיה כבנות 19, נעצרו לאחרונה על ידי השב"כ בחשד שתכננו לבצע פיגוע בבאר שבע באמצעות מזוודת נפץ, כשעל הכוונת מספר יעדים - אוניברסיטת בן גוריון, מכללת קיי והתחנה המרכזית. כך הותר היום (שני) לפרסום.

השתיים הונחו על ידי פעיל דאעש בשם שייח קאסם דרך אפליקציית טלגרם, ותכננו בהמשך גם להימלט לסיני ולהצטרף לארגון המדינה האיסלאמית. בין היתר תכננו השתיים גם פיגוע בערב השנה החדשה ולשם כך גייסו את אבו רמילה, תושב מזרח ירושלים בן 24, אך זה סירב לבצע את הפיגוע מחשש לחייו. השתיים, תושבות היישוב הבדואי לקיה, נעצרו בחודש דצמבר 2017 על ידי השב"כ והיום הוגש נגדם כתב אישום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע המייחס להם עבירות נגד בטחון המדינה.

משטרת ישראל פרסמה הערב את תיעוד רגעי המעצר של השתיים בביתן ביישוב הבדואי לקיה. כוח גדול של לוחמי מג"ב ומסתערבים פשטו על הבית לאור יום ועצרו את השתיים:

 

רחמה ותסנין מלקיה נאשמות בעבירות מגע עם סוכן חוץ, הכנה לביצוע עבירה שהיא מעשה טרור, מסירת ידיעות לאויב, שבועה לעבור עבירה אחרת, ניסיון לשידול לרצח, קשירת קשר לפשע (רצח שהוא מעשה טרור), קשירת קשר לפשע (חברות בארגון טרור) ועבירות נלוות לכל אחת מהנאשמות. אבו רמילה, תושב מזרח ירושלים כבן 24 מואשם בגין עבירות מגע עם סוכן חוץ, קשירת קשר לפשע (חברות בארגון טרור), שיבוש מהלכי משפט והשמדת ראיה.

בכפוף לכתב האישום, הורה בית המשפט על מעצר הנאשמים עד תום ההליכים.

השתיים תכננו להכניס מזוודת נפץ ולבצע פיגוע. צילום פלאש90, תקשורת שב"כ

 

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו