מתי בפעם האחרונה שתיתם בירה בהרצאה?

setImageBanner('e04cf5f8-57b9-412b-bead-b521b330b246','/dyncontent/2020/9/16/eca0a599-248b-4ed4-86cb-78295ec2710d.jpg',11517,'',525,78,false,33042);

טרנד חדש סוחף את באר שבע, הרצאות בנושאי הייטק ויזמות, מדע ופסיכולוגיה, מושכים מידי שבוע מאות צעירים. לא לאוניברסיטה הם מגיעים לשמוע את ההרצאה, אלא לבר השכונתי הקרוב שם הם נהנים מהרצאה טובה ובירה קרה.

רק למשמע המילה בירה אנו מדמיינים בראשנו תמונה של הבירה האהובה עלינו, בבר האהוב עלינו, עם החברים הטובים. אחרי יום לימודים או עבודה, אנו בוחרים לסיים את היום הארוך על בירה קרה. אבל גם זה נהיה שגרה, ו"לשבת על בירה" כבר לא נשמע כזה בילוי. אנחנו רוצים משהו מרגש, מאתגר, משהו מעניין שיגרום לנו לזכור את הערב הזה לא כמו כל ערב אחר, אלא כערב שעשינו בו משהו שונה ומיוחד.

כאן קם הקונספט של "הרצאות על הבר". ההבנה כי הצורך של צעירים לרכוש ידע בצורה ידידותית ומהנה הביאה ליצירתו של בילוי חדש, הרצאה טובה על בירה קרה. ההרצאות בנושאים שונים כמו: יזמות והייטק, מדע, טכנולוגיה, פסיכולוגיה, פילוסופיה ועוד הן רק מילים גדולות, שמארגני ההרצאות אוהבים לפרק לנושאים שונים ולהפיק מהם הרצאות מעניינות.

את ההרצאות על הבר בבאר שבע מארגנים מספר ארגונים אחד הבולטים שבהם הוא ארגון Wize.

ארגון Wize  הוקם בשנת 2011 על ידי חמישה בוגרי יחידת 8200. הארגון פועל מאז כתנועה חברתית א-פוליטית ללא מטרות רווח ששמה לעצמה מטרה לקידום והנגשת תרבות, מדע וידע לקהל הרחב, תוך שאיפה להביא שינוי לתרבות הצעירים וחיי הלילה בישראל ולפתח קהילה שוחרת ידע, השכלה ותרבות.

הרצאות הארגון עוסקות בנושאים שונים ומגוונים - ממדע פופולרי, דרך היי-טק ויזמות, וכלה בתרבות, אומנות, תקשורת ועוד. בבאר שבע בכל הרצאה נוכחים בין 120 לכ-150 איש.

במסגרת הפעילות הופקו עד כה מעל ל-450 הרצאות בכ-12 ערים שונות, ע"י מיטב המרצים בארץ ובעולם (ביניהם זוכי נובל). עד כה השתתפו באירועי העמותה יותר מ-200 אלף איש, הלוקחים חלק באחת הקהילות הגדולות בתחום צריכת התוכן בישראל. בעמותה פעילים 2 עובדים בשכר וכ-50 מתנדבים הכוללים צוות הנהלה, מנהלי פעילות ומפיקים בשטח".

טל כהן, מנהלת סניף Wize בבאר שבע מעידה על תפקידה בארגון ועל סוד ההצלחה שלהם:
"אני חושבת שעצם העובדה שהנושאים הם איכותיים ומגוונים ככה שכל אדם יכול למצוא הרצאה שתעניין אותו. מעבר לכך, זו חוויה קצת שונה מאשר לשבת על בירה עם חברים, נותן אופציה לנושאי שיחה שונים ומייצר תרבות צריכת תוכן חדשה".

עוד מוסיפה טל: "אני חושבת שבסך הכל זה מייצר עניין חדש לדבר עליו ולהשכיל ממנו. חשוב להדגיש כי ההרצאות נגישות לכלל האוכלוסייה שמעוניינת לבוא וליהנות מתוכן איכותי ומעניין. הקונספט של הרצאות על הבר תפס תאוצה ועצם העובדה שהכניסה היא חופשית מביאה לכך שכמעט כל הרצאה מתמלאת עד אפס מקום, בעיניי זו הצלחה". 

יש הרצאות ספציפיות שהיו מעניינות במיוחד והתמלאו עד אפס מקום?

"השנה הייתה הרצאה של ד"ר ליאת יקיר בנושא המדע של האהבה והזוגיות. ההרצאה הייתה מאוד מעניינת ומשכה צעירים וסטודנטים וגם מבוגרים עם משפחות. הרצאה מעניינת נוספת הייתה של פרופ' רון פולמן בנושא תורת הקוונטים, שהוקלטה ושודרה גם במסגרת תוכנית הרדיו 'המדען העירום' בגלי צה"ל. חשוב להדגיש כי המרצים מגיעים להרצות בהתנדבות מלאה וללא כל תשלום מצד הארגון".

איפה ההרצאות שלכם מתקיימות, למה דווקא שם?

"לרוב ההרצאות מתקיימות בבר 'המנגה' שהוא אחד הברים הנחשקים ביותר בסצנה הסטודנטיאלית. אנחנו משתפים איתם פעולה כבר מעל שנתיים. בר נוח לכל הדעות ומספק לנו את כל הצרכים הדרושים לקיום הרצאה- קרבה, אוכלוסייה, נגישות, יכולות טכניות וכו".

ההרצאה הבאה של Wize תעסוק בנושא שנוגע לצעירים רבים - דור ה-Y ומאבק הצעירים בישראל להישרדות ויצירת שינוי בחייהם. ההרצאה תועבר על ידי חן שמיר - חבר קיבוץ המחנכים של תנועת דרור ישראל ומרכז תכנית רוג'ום ליצירת קהילות צעירים ללמידה, מפגש ושינוי.

ההרצאה תתקיים ב-7  ליוני בבר "המנגה".

מיקום: בר "המנגה", שדרות רגר 87, באר שבע. מומלץ להזמין מקום מראש.

פתיחת דלתות: 7.6.16 ב-19:00 תחילת הרצאה: 20:00 הכניסה חופשית!

מוזמנים להיכנס לעמוד הפייסבוק של Wize  ולהישאר מעודכנים בהרצאות הקרובות.


ארגון נוסף שבין פעילויותיו הרבות מארגן גם הרצאות על הבר הוא פאנזינג. Funzing.com הוא אתר למציאת פעילויות פנאי מיוחדות שמחבר בין מי שרוצה להפוך את התחביב והידע שלו להכנסה נוספת לבין מי שמחפש לעשות משהו מיוחד ובלתי שגרתי. באמצעות ממשק פשוט ניתן למצוא מה לעשות מתוך היצע של אלפי פעילויות מגוונות ועל הדרך גם להכיר אנשים עם מכנה משותף דומה.

מאחורי המיזם עומדים 4 סטארטאפיסטים ישראלים שמצאו עצמם חסרי אונים אל מול שורת החיפוש של "גוגל" בניסיון למצוא משהו חדש ומעניין לעשות בזמן הפנוי עם הילדים או עם בני ובנות הזוג. המיזם קיים כשנה וחצי בישראל ובזמן הזה כבר הספיק להתרחב ללונדון, מנצ'סטר וסינגפור לאחר שגייס 1.5 מליון דולר בשלב הגיוס הראשוני. לאחרונה, האתר החל לפעול גם בבאר שבע ומחפש כל הזמן מארחים מהאזור בתחומים השונים: עיצוב תכשיטים, בישול, יצירה, ועוד.

"כל אחד בעצם יכול ליצור פעילות פנאי בתחום הקרוב לליבו ולשתף את הכישרון שלו עם אחרים ועל הדרך לייצר לעצמו מקור הכנסה ממה שהוא אוהב ולבנות בסיס לקוחות. מהצד השני כל מי שמחפש להשתתף בפעילות יכול לבחור מתוך מגוון אינסופי של פעילויות ואטרקציות בתחומים שונים – מוסיקה, ספורט, בישול, תיאטרון, טיולים, אומנות וכו' והחלק הכי טוב ב'עסקה' הזו הוא שנוצרת הזדמנות לחוות חוויות מעניינות ומגוונות וגם להכיר אנשים חדשים ששותפים לתחומי העניין שלך", זמורה הוסיף.בינתיים בבאר שבע האתר מציע בעיקר מגוון הרצאות בברים ברחבי העיר, כאשר הקונספט הוא לשלב בין בילוי מעניין לבין אווירה קלילה של בר. "הבנו שיש צורך אנושי בסיסי בשבירת שיגרה, בילוי חדש, משהו שירגש אותנו ויהיה אחר. כך Funzing נולדה עם מטרה מאד ברורה: לשנות את תרבות הפנאי בארץ ובעולם". אמר המנכ"ל אביגור זמורה.

ההרצאה הקרובה תתקיים ב-30 למאי ותועבר על ידי רן גבריאלי בנושא "מדוע הפסקתי לצפות בפורנו?" בעקבות ההרצאה ב-TED שזכתה בקרוב ל-10,000,000 צפיות, רן גבריאלי יגיע אלינו לשיחה פתוחה על פורנו, שוויון, סקס פוזיטיב, נסיכות לסביות וחובבי BDSM עדיני נפש.

רן גבריאלי הוא מרצה על פורנוגרפיה, מין ושוויון, הוא מרצה על נושאים אלה בארץ ובארה"ב על הבמות המכובדות ביותר. בעל תואר ראשון באמנות התיאטרון, תואר ראשון בלימודי נשים ומגדר בתל אביב ותואר שני ישיר לדוקטורט במגדר.

מיקום: בר הבנג'י, רחוב אלכסנדר ינאי 14, באר שבע.

פתיחת דלתות: 30.5.16 ב-19:00 תחילת הרצאה: 20:00

מומלץ מאוד להגיע לפני לתפוס מקומות ולהספיק להזמין בירה צוננת. הכניסה בתשלום!

מוזמנים להיכנס לאתר www.funzing.com  וליהנות ממגוון הרצאות ופעילויות פנאי מעניינות.

עוד ארגון שפועל בבאר שבע הוא  Think&drink Different. ת'ינק אנד דרינק דיפרנט הוא מיזם הרצאות בינ״ל שהחל לפעול בינואר 2013. המיזם כשמו כן הוא: מיזם שמטרתו לעודד חשיבה ושתייה קצת אחרת. המיזם כולל עשרות הרצאות מדי חודש, של טובי המרצים רחבי הארץ.

עד כה קיים הארגון מעל ל-500 הרצאות בנושאים מגוונים ועשירים: מהרצאות של איתי אנגל על דאעש ועד הרצאות על האורגזמה הנשית, ממדענים ממכון ויצמן שמגיעים לפאבים ועד פוליטיקאים מהמפלגות השונות, מפילוסוף מאוניברסיטת אוקספורד שהגיע לננוצקה ועד הרצאות על מוזיקה, קולנוע וספורט.

הארגון בא במטרת לשנות את תרבות הבילוי בארץ ומתן חלופה ראויה לתרבות הרייטינג והריאליטי. חלק מההרצאות הן חינמיות והכניסה אליהן היא חופשית וחלקן בתשלום של 20-50 שקלים. ההרצאות נערכות במיטב הפאבים והמסעדות ברחבי הארץ בין היתר גם בבאר שבע. לאחרונה התחיל הארגון לפעול גם מחוץ לישראל ופתח סניף בניו יורק, ובעתיד שואף להתרחב גם לסניפים נוספים בחו"ל.

"ההרצאות של הארגון מתקיימות בעיקר בפאב 'עשן הזמן' בעיר העתיקה ובבר 'ביאליק 26' בשכונה ב'. אלה שני ברים שמאמינים במיזם ובהענקת תרבות לקהל הרחב ברמה גבוהה באווירה קלילה". מעידה שרית, פעילה בארגון.

אז מה סוד ההצלחה שלכם?

"הנושאים להרצאות, המרצים האיכותיים והמקומות המארחים נבחרים בקפידה יתרה על מנת להנגיש תוכן איכותי במחיר נוח ובאווירה קלילה לקהל יעד רחב, וכך להביא משהו חדש וייחודי לתרבות הפנאי בבאר שבע בפרט ובישראל כולה". מספרת שרית.

ההרצאה הבאה "הרצון להיות לא אמא של אף אחד" תתקיים ב-4 ליוני בבר "הבנג'י" ותועבר על ידי ד"ר אורנה דונת, מחברת הספר "ממני והלאה" שתדבר על אימהות וילודה בזווית קצת אחרת.

מיקום" בר הבנג'י, רחוב אלכסנדר ינאי 14, באר שבע. הכניסה בתשלום!

אתם מוזמנים להיכנס לעמוד הפייסבוק של הארגון ולהתעדכן בהרצאות חדשות מדי יום.

אין ספק שהקונספט החדשני של "הרצאות על הבר" הוא אחד הטרנדים שהולכים לכבוש את העיר באר שבע. בפעם הבאה שאתם חושבים לעצמכם "מה לעשות היום?" או "אין לאן לצאת" תתעדכנו בהרצאות שמתקיימות בעיר, וצאו ליהנות מהרצאה טובה ובירה קרה עם החברים, המשפחה או פשוט תגיעו לבד, הכל כבר יסתדר.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected] setImageBanner('920cac93-7b6a-48e8-a028-d5de732fba58','/dyncontent/2020/9/13/11e86604-7162-4a71-b169-e398d333f245.gif',11495,'',525,78,false,33044);
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה