שלל הפקות חדשות ומסקרנות לתיאטרון באר שבעתיאטרון באר-שבע שמח להציג את רפרטואר עונת 2016-2017 המורכב מתמהיל של חומרים קלאסיים, מודרניים והפקות מקור, ומתבסס על כוחות צעירים, יוצרים מבטיחים כמו גם במאים ויוצרים וותיקים יותר.

בכל עונה מעלים בתיאטרון באר שבע חמש הפקות חדשות, השנה ייפתח אולם חדש בתיאטרון, אולם ייעודי להפקות אינטימיות, המכיל 100 מקומות ובו תעלה לראשונה ההפקה השישית, "אם נדע לאהוב" – מסע תיאטרלי מוזיקלי המתבסס על שירי ז'אק ברל בכיכובו של אמיר קריאף ובבימויו של רפי ניב.

בפתחה של העונה השישית בניהולם של שמוליק יפרח (מנכ"ל ומנהל אמנותי) ורפי ניב (מנהל אמנותי), התיאטרון מבסס את ייחודו כתיאטרון מעורב ומוביל הלוקח חלק פעיל בקידום התרבות בדרום. השנה, נפתח תיאטרון לילדים ולנוער בבאר שבע. התיאטרון ממוקם בעיר העתיקה וכל שחקניו הם בוגרי גודמן-ביה"ס למשחק בנגב. במקביל, ממשיכים בוגרי בית הספר לקחת חלק בהפקות והשנה יצטרפו אליהם השחקנים עלאא דקה ושרון נאה.

העונה תפתח במחזה 'אבודים ביונקרס' בבימויו של מיכה לבינסון בתפקיד הסבתא הקפדנית לוהקה ליאת גורן, שהפליאה בתפקיד 'מוד' ("הרולד ומוד") ותיכנס לנעליהן של זהרירה חריפאי ואורנה פורת שגילמו את התפקיד לפניה. את 'בלה' תשחק שירי גדני, עוד ישתתפו אודי בן דוד, אורן כהן ואדוה עדני. ההפקה השנייה תהיה 'הורים איומים' בבימויו של גדי רול והיא תצא לקראת סוף דצמבר. שחר פנקס ושיר גולדברג יעלו את 'בימינו לא יוצאים לדו קרב', עיבוד לספר 'תריסר רוסי' של ולדימיר נבוקוב. איה קפלן עיבדה את ספרו של עמוס עוז 'סיפור על אהבה וחושך' למחזה 'אהבה וחושך-בית קלוזנר' אותו היא גם תביים, ובו ישתתפו אנה דוברוביצקי, ולדימיר פרידמן, ליאת גורן, מולי שולמן, איצ'ו אביטל, אורה מאירסון והתפקיד הראשי של עמוס עוז עוד לא לוהק. ונסגור את העונה עם ההפקה 'הכל יחסי' מאת אלן אייקבורן ובבימויו של מולי שולמן, שלו זאת תהיה עבודת הבימוי הראשונה בתיאטרון. בתפקידים הראשיים אורן כהן וענבר דנון (זוכת פרס השחקנית המבטיחה לשנת 2015 על תפקידה ב"הרולד ומוד").

העונה של 2017-2018 תפתח עם המחזה הנודע של ויליאם שייקספיר "הסוחר מוונציה" בבימויו של עידו ריקלין, ועם ההפקה "דונה פלור נשואה לשניים" קומדיה חושנית שכתבו יואב שוטן ועירד רובינשטיין על פי ספרו הנודע של ז'ורז' אמאדו בבימויו של עירד רובינשטיין.

"כמו בכל עונה, אנחנו דואגים לגיוון במחזות ולהפקה אחת לפחות שהיא מחזה ישראלי או מבוססת על ספרות עברית. הבחירה המוקפדת לא מסתיימת בבחירת המחזות אלא בליהוק שיכול לעיתים להכריע בין הפקה טובה להפקה מצוינת. אנחנו ממשיכים לאתגר את שחקני הבית של התיאטרון בתפקידים שיהוו עבורם רף חדש להתמודדות ולטפח דור חדש של שחקנים צעירים מצוינים בתפקידים שיבנו את הקריירה שלהם ויהפכו אותם לשחקנים המובילים של העתיד" אמר רפי ניב המנהל האמנותי.

"השינוי שעבר על תיאטרון באר שבע ניכר בכל התחומים. גם מבחינת ההכרה שקיבלנו השנה בטקס פרסי התיאטרון, גם הביקורות אבל בעיקר הקהל שמצביע ברגליים וההצגות שרצות בכל הארץ. בחירת המחזות והפרשנות הבימתית של הבמאים שלנו מדברת היום גם לקהלים שבעבר לא היו פוקדים את התיאטרון מבלי לגרוע מהאיכות ומבלי לזלזל בקהל" אמר מנכ"ל התיאטרון שמוליק יפרח.

רפרטואר 2016/17

אבודים ביונקרס – נובמבר 16'

מאת ניל סיימון  |  תרגום ובימוי: מיכה לבינסון

דרמה משפחתית המתרחשת ב-1942 ומספרת על שני נערים יהודיים, שלאחר מות אמם נשלחים בעל כורחם לבית סבתם הקפדנית והמפחידה ביונקרס, ניו-יורק. בבית הסבתא מתגוררת גם בתה, בלה, אישה עליזה ושובת לב הסובלת מפיגור קל, אך עומדת על זכותה לאהוב ולהיות נאהבת. וישנו גם הדוד לואי המקסים, פושע קטן המקורב למאפיה, והדודה גרט, שאינה יכולה להוציא מפיה מילה מבלי להיחנק....בקיצור בלגן שלם. שני הנערים לומדים לחיות ולהשתלב בתוך המשפחה הססגונית והמשונה, הנושאת בתוכה גם כאב אנושי רב וגם אופטימיות ושמחת חיים.

"אבודים ביונקרס" הוא אחד המחזות המצליחים של ניל סיימון, המחזאי והתסריטאי היהודי-אמריקאי, הנחשב לאחד הכותבים המגוונים והמצליחים בעולם, על מחזה זה אף זכה סיימון בפרסי טוני ופוליצר.

משתתפים: אודי בן דוד, ליאת גורן, שירי גדני, אורן כהן, אדוה עדני

הורים איומים – דצמבר 16'

מאת: ז'אן קוקטו  |  תרגום: אלי ביז'אווי  |  בימוי: גדי רול

מייקל מצהיר שהוא התאהב. אמו המסורה נשרפת מקנאה, ואביו נדהם לגלות שהוא מכיר את אהובתו של מייקל קצת יותר מידי טוב. 'הורים איומים' מחזהו הנועז והמסעיר של ז'אן קוקטו שנאסר בזמנו להצגה, מציג גרסה קצת שונה של אהבה במשפחה.

משתתפים: שירי גולן, אביגיל הררי, תום חגי, אמיר קריאף

בימינו לא יוצאים לדו קרב –מרץ 17'

מאת: שחר פנקס |  בימוי: שיר גולדברג

עיבוד משעשע ונוגע ללב לשלושה סיפורים קצרים המתארים את חייהם של מהגרים רוסים בעיר ברלין בשנות ה-30 של המאה הקודמת. אנטון פטרוביץ' שב יום אחד מנסיעת עבודה מחוץ לעיר ומוצא בביתו את חברו הטוב, ברג, מתלבש בחדר השינה, בזמן שאשתו, טניה, מתקלחת ושרה בחדר האמבטיה. בסיוע חבריו מיטיושין וגנושקה הוא מזמין את האדון ברג לדו-קרב. פילגראם, בעל חנות מזדקן, חולם להשאיר את חנותו, את אשתו ואת חייו מאחור ולצאת למסע ארוך בעקבות פרפרים אדומי עין, שקופים למחצה או מרובי זנבות. לב, המתגורר בברלין, לא ראה את אחיו סראפים, המתגורר ברוסיה, למעלה מעשר שנים. שיחת טלפון מפתיעה מבשרת לו שאחיו בברלין ומעוניין לפגוש אותו. במהלך פגישתם הקצרה הם נאלצים להתמודד עם הריחוק ועם הזרות שעליהם הם מתקשים להתגבר. הסיפורים נשזרים זה בזה ומתפרשים על פני שבוע אחד, שבמהלכו מנסות הדמויות, כל אחת בדרכה, לשנות את מצבה ואת חייה. הכמיהה ל"עולם אחר", ל"חיים אחרים", מביאה את הדמויות למעשים קיצוניים ומפתיעים, שלאחריהם לא יהיו עוד חייהם כשהיו.

משתתפים: תום אבני, ים אבני, רון ביטרמן, עלאא דקה, זוהר מידן, אדוה עדני, דוד קיגלר, זהר שטראוס.

צילום: אילן בשור

אהבה וחושך- בית קלוזנר – מאי 17'

מאת ובבימוי: איה קפלן

בין וילנה לאודסה שבין שתיה מלחמות העולם לשכונת כרם אברהם הירושלמית של תקופת  המנדט ומלחמת השחרור, נפרש סיפורם של בני משפחת קלוזנר – הסבים שלומית ואלכסנדר, ההורים אריה ופניה והבן עמוס. משפחה קטנה בת שלושה דורות, המנסה לקיים את חייה בצל המאורעות הגדולים והמלחמות ההרסניות של התקופה. רקוויאם לאנשים שהגיעו לארץ הזאת תוך דגש על הניגודים הרבים שהתקיימו בנפשם פנימה: אנשים שבנו את המולדת וניסו לבנות בה מחדש גם את עצמם, תוך געגועים בלתי פוסקים למולדת הישנה שהשאירו מאחור ולמולדת שדמיינו בעיני רוחם.

משתתפים: איצ'ו אביטל, ליאת גורן, אנה דוברוביצקי, אורה מאירסון, ולדימיר פרידמן, מולי שולמן,

הכל יחסי – יולי 16'

מאת : אלן אייקבורן  |  נוסח עברי ועיבוד: אורן נאמן | בימוי: מולי שולמן

גרג וג'ני מאוהבים. גרג רוצה להתחתן כבר. הבית מלא פרחים ובונבוניירות, אבל יש בעיה קטנה: לא גרג קנה אותם! אז ג'ני חייבת להיפרד סוף-סוף מהמאהב המבוגר שלה, פיליפ. אולם אי הבנה מוזרה מביאה את גרג לביתם של פילפ ואשתו שילה, כשהוא משוכנע שהם בעצם הוריה של כלתו לעתיד! אה, ויש גם נעל בית מסתורית בתיק. אז מה הפלא שפיליפ חושד שגרג הוא בעצם המאהב הצעיר של אשתו? מכאן, אחר הצהריים המטורף הזה יכול רק להסתבך! מחזהו המצליח ביותר של אשף הקומדיות הבריטי אלן אייקבורן מוצג בעיבוד חדש וסוער, ובעיקר- מצחיק עד דמעות, כי בכל רגע שתחשבו שהבנתם משהו, תגלו שהכל יחסי.

משתתפים: ענבר דנון, אורן כהן, ליליאן ברטו ואמיר קריאף.

 

אם נדע לאהוב

עריכה ובימוי: רפי ניב  | ניהול מוזיקלי, עיבודים והדרכה קולית: שוש רייזמן טקסטים: רן יגיל

ביוגרפיה תיאטרלית מוזיקלית שבמרכזה הזמר האגדי ז'אק ברל ושיריו המופלאים. "אם נדע לאהוב", "ארץ המישור", "בונבונים", "מדלן", "אהבה בת עשרים", "אל תלכי מכאן" – אלה רק אחדים מתוך עשרות הלהיטים הגדולים של ברל שיזכו לביצוע תיאטרלי מחודש של שחקני תיאטרון באר שבע.

בתפקיד הראשי אמיר קריאף

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל:[email protected]  
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה